Доповідь США по "друзям" Путіна і скандальний закон Польщі: найгучніші новини тижня

3 лютого 2018, 10:39

Курт Волкер і глава ОБСЄ вибухнули новими заявами з питань врегулювання конфлікту на Донбасі

Звітний тижденьвідзначиласяважливимиполітичнимизаявами,восновномунаміжнародномурівні-СШАвибухнулигучнимспискомкремлівськихпретендентівнановісанкції,Польща"вдарила"скандальнимзаконом,апо Донбасуголовними дійовимиособамибулиіноземці.

Реклама

"Таємниці" навколо переговорів Волкера і Суркова

НапередоднізустрічізпомічникомпрезидентаРФВладиславомСурковим,спецпредставникСШАпоУкраїніКуртВолкервідвідавКиїв,депровіврядзустрічей.Між іншимвін зустрівся з депутатами, якихзапросивдо парламентувідрізнихполітичнихсил,щобкращеознайомитисязситуацієюпо Донбасу.Українськіполітикизадавалипитання,асамамериканськийдипломатзронивфразу,щоуконфліктунасходіУкраїниєшансзакінчитисяабозамісяці,атойзароки.
УжепіслязустрічізСурковимВолкерзаявив,щомісія ООН буде на всьому Донбасі. Зайогословами,Росіяпом'якшиласвоюпозиціющодо миротворцівінібитоготовапогодитисянаїхрозміщеннянавсійтериторіїОРДЛО-поступоверозширеннямандата"блакитнихкасок"злініїрозмежуваннядоукраїнсько-російського кордону.

В свою чергу в Кремлі заявили про співпадіння думок після переговорів Волкера і Суркова. Прес-секретарпрезидентаРФДмитроПєсковзазначив,щоМосквабудеаналізуватипропозиціїамериканців,якібулиозвученіназустрічі.

"Кремлівський список" США

Яксталовідомо30січня, Мінфін США опублікував "кремлівський список"персондляновихсанкцій.Туди,зокрема,увійшлитоп-бізнесмениз оточенняпрезидентаВолодимираПутіна:ОлегДерипаска,РоманАбрамович,ВолодимирПотанін,МихайлоФрідман.Згідно з доповіддю,спрямованомувКонгрес,всписокувійшли96великихбізнесменів,які мають статокпонад1 млрддоларів,атакож114чиновниківіглавдержкомпаній.

Президент РФ Володимир Путін образився на те, що не потрапив на доповідь американців. ПрезидентРФзауважив,щоценедружнійакт,вінускладнюєвідносиниРосіїіСША.

Реклама

В свою чергу в Держдепі США натякнули на нові санкції. Засловамивисокопоставленогопредставникавідомства,цестосується,перш за все,оборонногоірозвідувальногосекторів.Засловамичиновника,цестанеться,яктількиадміністраціяприймевідповіднерішеннязурахуваннямзатвердженогозакону.

Візит глави ОБСЄ в Україну, поїздка на Донбас

В тренді
Позбавити ОАСК повноважень: які скандали тягнуться за Київським адмінсудом
НатижнінаукраїнськуземлюступиланогановогоглавиОБСЄ(з 1 січняпочавголовувати)іміністразакордонних справІталіїАнджеліноАльфано,якийз Петром Порошенком обговорив ситуацію на сході України.

На наступний день Альфано разом з Клімкіним вирушив на Донбас, де відвідали КПВВ в Харчовику. Італійськийдипломатзазначив,щодляньоговпріоритетівирішення конфліктувУкраїні.

ПісляУкраїнивінвідправивсявМоскву,дезустрівсязглавоюМЗСРФСергіємЛавровим,якомусказав,щоситуація на сході України "дуже складна" .Альфаноназвавйомуголовну умовудляврегулюванняконфліктунасходіУкраїни.

Польща прийняла "антибандерівський закон"

Сенат Польщі прийняв "антибандерівський закон"("ПроІнститутнаціональноїпам'яті"),якийсередіншого передбачаєпокараннязазапереченнязлочинівукраїнськихнаціоналістів.Законтакожпередбачаєштрафиітюремнітермінизапублічнізаявипро причетністьполяківдо Голокосту.

Реклама

В свою чергу і Верховна Рада готує відповідь Польщі.1лютогоспікерпарламентуАндрійПарубійзбиравдепутатівнанарадущодорозглядунанаступному пленарному тижніпитання,якУкраїнаповиннавідповістиполякамнановийзакон.

В свою чергу президент України Петро Порошенко вважає неприпустимими оцінки, що містятьсявданомудокументі.Главадержавизазначив,щожоднеполітичнерішенняне замінитьісторичнуправду.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти