Договір про дружбу з Росією: які пункти Київ скасує і чому не можна розірвати повністю

12 квітня 2018 16:53

Зараз саме час для перегляду юридичних основ відносин України і Росії, зазначив глава держави

ПрезидентУкраїниПетроПорошенкомає намірвнестидо парламентузаконопроектпро негайнеодностороннє припиненнядіїокремихположеньвеликого Договору про дружбу з  Росією. Про цевінзаявивна11-муКиївськомубезпековому форумі.
"Last but not least -"no business as usual" з Росією (останнє, але не менш важливе – "ніякого бізнесу як зазвичай" з Росією). Саме час для переосмислення юридичних основ наших відносин з Москвою", -сказав він.

Президентпообіцяввнестидо Верховної Радизаконопроектпро припиненнядеякихстатейДоговорупродружбуірозповів,які пунктиКиєвубільшене потрібні.

"Уже ніхто не сперечається з тим, що через відмову Кремля припинити агресію проти України окремі статті базового Договору з Росією стали одіозними анахронізмом. Йдеться про статті про стратегічне партнерство між Україною і РФ або про становище про двостороннє співробітництво в сфері військового і військово -технічного співробітництва, або співпрацю з РФ для забезпечення державної безпеки України", -заявив Порошенко.

Такожглавадержавипояснив,чомуне можнаповністюрозірватиДоговірзРосією.
Реклама

"Бо важливі для України положення, в яких сторони, я цитую: "поважають територіальну цілісність одна одної, сторони підтверджують непорушність існуючих між ними кордонів". Хочу підкреслити, що відповідно до норм міжнародного права ці положення Договору залишаються в силі, незалежно від майбутнього анулювання парламентом його окремих положень", – додав він.

Не пропусти!
Син Марлоса розкритикував гру свого батька і збірної України на Євро: відео
Марлос і його син
Нещодавновіце-прем'єр-міністрз питаньєвропейськоїтаєвроатлантичноїінтеграціїУкраїниІваннаКлімпуш-Цинцадзерозповіла, чому Договір ще не розірваний. Заїїсловами,КиївможевідкоригуватиУгодузРосією.

Усвоючергуміністрзакордонних справРосіїСергійЛавровранішеговорив,щоРФ не хоче виходити з великого Договору з Україною. На його думку,це небудесприяти вирішеннюпроблемвукраїнсько-російськихвідносинах.

Договірпродружбу,співробітництво і партнерствоміж Україною і РосійськоюФедерацієюіУкраїною(т.зв."Великийдоговір"),вякомузакріплювавсяпринципстратегічногопартнерства,визнаннянепорушностііснуючихкордонів,повагитериторіальноїцілісностітавзаємного зобов'язанняне використовуватисвоютериторіюна шкоду безпеціодин одного,бувпідписанийв1997 році.У 2008 роціугода булаавтоматично продовженана10років.Вцьомуроцівлистопадізакінчуєтьсятерміндіїдоговору.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти