"ДНР" і "ЛНР" хочуть продовжувати рівноправний діалог із Києвом

3 листопада 2014 21:52

Самопроголошені "ДНР" і "ЛНР" заявляють про готовність продовжувати діалог з Києвом, але на рівноправних умовах

"Києву доведеться рахуватися з думкою народу Донбасу, хоче він цього чи ні. І ніякі політичні та юридичні трюки тут не спрацюють. Ніякі акти України, прийняті в односторонньому порядку без узгодження з новообраними органами влади "ДНР" і "ЛНР", діяти на нашій території не будуть", – наголошується в поширеній у понеділок увечері спільній заяві "ДНР" і "ЛНР", яку підписали перший заступник голови "уряду" "ДНР" Андрій Пургін і "голова верховної ради" "ЛНР" Карякін.

Реклама

У заяві підкреслюється, що "ДНР" і "ЛНР" "відкриті для продовження діалогу, але цей діалог повинен бути рівноправним".

У документі стверджується, що "вибори" у "ДНР" і "ЛНР" пройшли згідно з мінськими домовленостями.

У заяві підкреслюється, що 1 вересня в Мінську представники "ЛНР" і "ДНР" офіційно передали київським властям переговорні позиції з викладенням умов врегулювання конфлікту. "Зажадали визнання Україною особливого статусу територій, що контролюються народними республіками, а також створення Україною умов (у першу чергу припинення АТО) для вільних виборів керівників і депутатів народних республік на принципах незалежного народного самоврядування".

І в разі виконання Україною цих вимог, "ДНР" і "ЛНР" "зобов'язалися згідно з пунктом 8 переговорних позицій докласти максимум зусиль для підтримання миру, збереження єдиного економічного, культурного і політичного простору України і всього простору російсько-української цивілізації".

Реклама

У "ДНР" і "ЛНР" заявляють, що готові слідувати духу мінських переговорів, і закликають київську владу до реального визнання особливого статусу Донбасу. "ДНР" і "ЛНР" гарантують, що "якщо Київ проявить розсудливість, обрані керівники будуть готові до продовження діалогу".

"Ми готові постачати українським регіонам вугілля для нормального проходження опалювального сезону. Нам необхідна співпраця у сфері постачань електроенергії, сільгосппродукції, транспорту, зв'язку, експортно-орієнтованих виробництв, наша економіка залишиться в зоні гривні, якщо Київ припинить фінансову блокаду", – йдеться в заяві.

Між тим, Президент України Петро Порошенко ініціює засідання РНБО 4 листопада, на якому має намір запропонувати на розгляд питання скасування закону про особливість місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей.

"Одним з питань, яке я винесу на розгляд РНБО – є відміна закону про особливість місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей", – йдеться у зверненні, розміщеному на сайті Глави держави в понеділок.

Всі подробиці в спецтемі Протистояння на сході України

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти