Дмитро Разумков прилетів до Латвії

24 лютого 2020, 22:10

Завтра він зустрінеться з президентом, прем'єром і спікером Сейму республіки

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков перебуває з візитом у Латвійській Республіці.

Реклама

Одне з перших місць, яке відвідав Дмитро Разумков, – українська школа в серці Риги. Вона єдина в Латвії, де викладають на двох мовах – латиській та українській.

Понад трьох сотень дітей, і це не тільки вихідці з України, вивчають рідну мову і літературу, історію України, народознавство, культуру й музику своєї Батьківщини.

"Вивчення української мови обов'язкове, це рідна мова. Її вивчають з 1-го по 12-й клас. З четвертого класу починають вивчати українську літературу".

"Не має значення, хто ти – українець, азербайджанець, латиш або єврей. Вони вчать на одному рівні. Вони прекрасно знають літературу, теорію літератури, мова, граматику, пунктуацію", – каже вчителька української мови та літератури Ірина Крузе.

Спікера Верховної Ради тут вітали на двох мовах. Дмитру Разумкову подарували рукавички.

"Це щоб Ви тримали добре Верховну Раду!" – пожартували при цьому представники школи.

"Треба, щоб вони трішки їжакові були", – віджартувався Дмитро Разумков.

Реклама

Дмитро Разумков теж приїхав з подарунками. Він подарував портрет Тараса Шевченка кабінету української мови. Старшокласникам на уроці Разумков розповідав про те, що відбувається в Україні зараз. Про війну на Донбасі, повернення Криму і про кроки на шляху до миру.

"Крим завжди був, завжди є, завжди буде. Так само, як і частина Донбасу, яка є, на жаль, непідконтрольною, на жаль, окупованою. Все змінюється, і ми дійсно будемо робити все, щоб повернути і своїх людей – ментально повернути, психологічно повернути, повернути наші території", – каже голова Верховної Ради України Дмитро Разумков.

Наступна зупинка Дмитра Разумкова – Музей окупації Латвії. Звідти пішки він попрямував до пам'ятника Тарасові Шевченку. Там делегацію чекала місцева українська громада. У Латвії проживає близько 40 тис. українців. Руслан з Ірпеня живе в Ризі вже три роки. Каже: українці в Латвії – активні та дружні.

"Ми знайшли себе тут як українці. У нас є спільні друзі за інтересами", – говорить представник української діаспори в Ризі Руслан Романов.

Латвія – друг і надійний партнер України. Завтра Дмитро Разумков зустрінеться з прем'єром, спікером Сейму і президентом країни.

"І Латвія, і Литва, і Естонія є постійними і стійкими партнерами України. Особливо – в питаннях захисту територіальної цілісності, повернення територій. Вони жодного разу не міняли свою позицію. Я розумію, як їм важко це теж робити", – сказав голова Верховної Ради України Дмитро Разумков.

Балтійські країни не тільки підтримують Україну на міжнародній арені, а й допомагають у реабілітації дітей, які постраждали від війни, воїнів і колишніх політв'язнів Кремля.

"Приїхали тяжкопоранені, четверо були без ніг, один – без руки, з пораненнями. І хлопці провели тут тривалий час, три тижні", – каже надзвичайний і повноважний посол України в Латвійській Республіці Олександр Міщенко.

Завтра після зустрічі з першими особами Латвії голова Верховної Ради з офіційним візитом вирушить в Естонію, яка також постійно виступає за територіальну цілісність України.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти