Дмитро Фірташ: Чим ми перемагати зібралися? Збираючи з пенсіонерів на бензин?

1 жовтня 2014, 20:07

Панюшкіна Світлана

Бізнесмен вважає, що економічна ситуація в Україні погіршується з кожним днем, а заходів, які вживаються для її врегулювання, поки недостатньо

- Сьогодні питання миру в Україні дуже важливе для всіх. З вашої точки зору, ми зрушили з мертвої точки?

Реклама

- Коли ми говоримо про те, що російські винні, і вони нас захопили, давайте подивимося на те, що ми 23 роки нічого не робили. Ми загрузли в корупції, за ці роки жоден наш політик не відповів на запитання, що ми за держава. Ми не провели діагностику. Але коли ми говоримо, що ми унітарна держава, ми повинні пам'ятати, що у нас є Крим і ми самі собі не до кінця казали правду. Я розумію, що говорю те, що зараз не в моді, але це моя точка зору. Виходить, що ми самі створили величезну кількість проблем. Хто винен у тому, що у нас немає армії? Росія 14 років створювала армію, а ми її не створювали, а, навпаки, грабували. І ми розповідаємо, що переможемо. А чим перемагати зібралися? Збираючи з пенсіонерів на бензин? Ми розуміємо, що у нас немає потенціалу. Треба це визнати.

- Ви говорили про те, що економіка зараз у дуже важкому стані...

- Сьогодні весь погляд пішов на війну, і ніхто не говорить про економіку. Але з кожним днем буде все гірше і гірше. І уряд займається тільки тим, що оголошує про нові рішення. Поки ми з вами тут розмовляємо (під час форуму – Ред.), мені повідомили, що відключають хімічні заводи, оскільки в країні немає газу. Що значить, мені не дають підняти мій газ? Це два заводи на сході не працюють, але 6 місяців я плачу зарплати, жодної людини не звільнив. Звідки я постійно буду платити зарплату? Так, я розумію, що в країні є проблеми. Але це точно не моя проблема, що 6 місяців у нас сиділи з росіянами і розповідали один одному, що ті не будуть продавати, а ті не будуть купувати. А потім весь бізнес ставлять на коліна і говорять, що в країні немає газу, електроенергії і нас треба зупинити.

- Що далі?

Реклама

- Ми як Федерація ведемо переговори з Німеччиною, щоб створити фонд для малого та середнього бізнесу. Німці зараз не вірять, що можна покласти гроші в Україну і їх потім можна повернути. Вони не довіряють нашому уряду. Повинна бути страхувальна ситуація, і я запропонував вкласти частину своїх грошей. Я впевнений у тому, що такі ж бізнесмени, як я, також зроблять свій внесок і вийшов би фонд, який би вирішував ці проблеми.

- Ті заходи, які зараз робляться для врегулювання економічної ситуації в Україні, достатні?

- Думаю, не дуже.

- З вашої точки зору, як ми переживемо економічну кризу?

В тренді
#NoCivilWar in Ukraine. Коментар Мендель викликав бурю суперечок в соцмережах

- Ми така нація, що нам ніколи не настане кінець. Ми будемо жити важко, але будемо жити. Ми переживемо будь-яку кризу. Але це буде важко. З моєї точки зору, те, що відбувається з курсом, це штучна ситуація. У нас немає потенціалу утримати долар. Експорту немає, валютних надходжень немає, доходів немає, промисловість не працює. Зараз якщо зупинять ще підприємства, значить, ще мінус по валюті.

Реклама

- У рамках сьогоднішньої конференції багато говорили про те, як вирішити питання регіонів і як це правильно назвати. Що ви думаєте?

- Важливо, що ось навіть у рамках сьогоднішнього прикладу, нас європейці зібрали, і не ми, підкреслю, українці зібралися, а європейці зібрали різних доповідачів, політиків, експертів. І навіть вони між собою сперечаються, як має бути. Вони хочуть нам допомогти, але ми самі собі не можемо допомогти. Це важливо, коли є діалог, бо зараз страждають усі сторони, і вони також потрапили в некомфортну для себе ситуацію через події в нашій країні. Їм ця війна теж не потрібна. Їм треба знайти рішення, як вийти з цієї ситуації.

- Коли ви повернетеся на рідну землю?

- Ми боремося, точно не можу сказати, коли повернуся. Але повернуся однозначно.

Нагадаємо, сьогодні у Відні пройшов круглий стіл на тему "Україна в Європі: мир і розвиток". Захід, в якому брали участь європейські та українські політики, економісти, громадські діячі, організований громадською організацією "Німецько-Український форум" у співпраці з ініціативою "Future Business Ukraine".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти