Для України створення зони вільної торгівлі з ЄС – питання виживання – нардеп

18 червня 2014, 13:58

Інна Оносова

Через погіршення україно-російських відносин для України ринок ЄС залишився безальтернативним, каже Ляпіна

Українські підприємцізараз розглядаютьринки ЄСякальтернативу російському.

Про це вкоментарі "Сегодня.ua" заявилазаступникглавикомітетуз питань економічноїполітики Верховної РадиУкраїни,народнийдепутатз фракції"Батьківщина" КсеніяЛяпіна,коментуючиочікуванепідписанняекономічної частиниугоди про асоціацію міжУкраїноюта Євросоюзом.

"Потенційне зростанняВВПвУкраїнізавдяки створеннюзони вільноїторгівлі з ЄСможе бути до1,5% на рік.Длянас створеннязонивільної торгівлі – цепитання виживаннякраїни,тому щоросійські ринкизакриваються.Наприклад,утій жемолочної галузіперспективатепертількинаєвропейських ринках.Аледлятого,щобвони тудивийшли,потрібно,щоб їхсистемаконтролю якості табезпеки виробництвавідповідала європейській.дляцього парламентвжезараз повиненприймати необхіднізакони.Хоча заразключовівиробники молочноїгалузі очікуютьприїздудо нихмісіїзЄС,якапроконтролюютьїх відповідністьвимогам щодо якостіі це дастьможливість експортуватимолочнупродукцію на ринкиЄС",- сказалавона.

За словами Ляпіної,системасертифікаціїукраїнської продукціїдо цихпір залишаєтьсярадянського зразка,що неприпустимодляекспорту наринкиЄС.

"Заразукраїнські підприємціперебувають у станіриби,викинутоїнаберег- вони не можутьдосягтиводи черезтехнічних бар'єрів,тобто,через розходженняв нашійсертифікації таєвропейськихстандартах.Адже тривалийчаспарламентськілобіститрималиУкраїнунаприв'язідо таких стандартівякості,як у Росії",- сказалаЛяпіна.

Нардепповідомила,що експерти-економістище торікзробилидляУкраїнифундаментальнірозрахункиіз надходжень івитратпри створенні зонивільноїторгівлі з ЄС,але ситуаціязміниласячерез погіршеннявідносин з Росією.

"Можливімінусивід створення зонивільноїторгівлі з ЄСекспертамиоцінювалисятільки в короткостроковійперспективі,виходячи зситуації,що наша продукціяне відразубудеготовадо європейського ринку.Виходячи зїхтодішніхпрогнозів,українське машинобудуванняб нічогоне втратилопристворенніЗВТ,якбиРосія неперекрилазараз своїринки.і якбиРосіяповеласебедоцільно,розвивалабкооперацію зУкраїною,тоУкраїнасталаб длянеїекономічнимвікномвЄвропу.Тодіпродукція, створена в результатікоопераціїРосії таУкраїни,безбар'єрівбпродаваласянаєвропейських ринках.Але тепер,черезукраїно-російської війни,длянасринок ЄСзалишивсябезальтернативним- нашіпідприємства простозобов'язанітуди якомогашвидшевиходити",- резюмувалаЛяпіна.

Разом зтимглавапарламентського комітету зпитань податковоїта митноїполітики ВіталійХомутиннік заявляє,щобагато українських підприємств,особливо працюючіна сході країни,шукаютьшляхи збереженнядлясеберосійського ринку.

"Основне питаннядляних -як не втратитиринкизбуту в Росіїнатлінашихскладнихвідносин,як утриматитоварообіг.Божиттєдіяльністьбагатьох підприємствнасходіУкраїнизалежить відпоставоквРосію -це підприємствамашинобудування,харчової промисловості",- сказавХомутиннік.

Прицьомунардепзазначив,щоУкраїназацікавлена у відкриттієвропейського ринку.

"ПлюсивідугодидляУкраїни- це відкриттяринківЄС,зниженнябар'єрів,які сьогодні діютьу виглядімита та іншихтарифнихнормативнихактів.Ми відкриємотим самим можливістьпоставляти продукцію,якаготоваза своїми стандартамидо експорту до Європи.Але треба розуміти,щоЄСтежбудепоставляти товаривУкраїну,іукраїнська продукціяприцьому повинна бутиконкурентоспроможна",- сказавХомутиннік.

На думкунардепа-мажоритарника,членакомітету зпитань податковоїта митноїполітики МихайлаОпанащенко,Українівартонаслідувати прикладШвейцарії,яка поряд зпідписанням угодипро асоціаціюз ЄСв окремомудоговорізахистила інтересисвоїх виробниківв АПК.

"Звичайно,після його підписанняукраїнським підприємствамбуде важко,тому що цезажадає віднихчасу і ресурсівдлямодернізації,але в довгостроковійперспективі церобитинеобхідно.Українському урядунеобхідно впереговорахз ЄСвідстоятив угодісільськегосподарство,провідні галузіукраїнської промисловості.КолиШвейцаріяпідписала угодупро асоціаціюз ЄС,товонав окремомудоговорівинеслапитання сільськогогосподарства,передбачившиінтереси своїхсільгоспвиробників.Український уряд маєробити теж саме",- вважаєОпанащенко.

Нагадаємо,ЄвропейськийСоюз має намірпідписатиекономічну частинуугоди про асоціацію зУкраїною27 червня.Текстугоди про асоціаціюУкраїнита ЄСповністюготовий і,за словами головикомітету Ради зпитань європейськоїінтеграції ГригоріяНемиря,змінюватисяпосуті вжене може
.

Реклама

В тренді
Тупицького не пустили до КСУ, але зарплату в 300 тисяч продовжують платити

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти