Для греко-католика пана Парасюка: "Не вкради" і "Не пожадай дому твого ближнього, ані вола, ані осла, ані жодної річи, котра є його власністю", – Герман

17 грудня 2014, 07:22

Ганна Герман вважає, що якщо ми не хочемо уподібнитися т.зв. самопроголошеним народним республікам, де править сила, а не закон, то повинні засудити самоуправство

Скандал з арештом батальйону "Дніпро-1" гуманітарного вантажу фонду Рината Ахметова має, як мінімум, три складові. Про це заявила Ганна Герман.

Реклама

Перша: за яким правом рішення про долю гуманітарної допомоги Донбасу з нашої території приймають на блокпостах? Наскільки я розумію, блокпост може затримати вантаж до з'ясування обставин, які склалися, виробляють огляд військовослужбовцям ЗСУ або МВС України, підозрілими. При цьому рішення про те, чи так це насправді і якими будуть подальші дії компетентних органів, можуть приймати лише уповноважені до таких дій представники правоохоронних структур.

Друге. Чому, не знаючи реального змісту вантажу, деякі з тих, хто іменують себе народними депутатами, поспішають розповсюдити через медіа неперевірені дані? Адже саме вони повинні, в першу чергу, демонструвати відповідний рівень правової культури, повагу до закону, відповідальність за кожне слово, звернене до громадськості.

Адже ось дуже швидко виявилося, що ніякої горілки, ніяких сигарет у вантажі фонду Рината Ахметова не було. Що фотографії вантажівок, які везли в зону бойових дій цей самий тютюн і алкоголь, були зроблені в Луганській області, про що повідомив депутат Єгор Соболєв.

"Там були товари, які за документами належать різним фірмам, як зокрема і машина з горілкою, яка йшла в Стаханов до козачків Мозгового від якогось СПД, який теж прописаний в Стаханові. Це не машини Ахметова. За документами, це машини різних підприємців з Луганської області", – пояснив собл, який був присутній при перевірці вантажу Ахметова і при затриманні машин з горілкою на іншому блокпосту. Це не моя інформація – про це повідомляє "Українська правда".

Реклама

Третє. Бійці "Дніпра" заявили про те, що мають намір обміняти вантаж на своїх полонених товаришів, а якщо ні – роздати продукти населенню на територіях, контрольованих українською владою. Тобто долю гуманітарної допомоги, яка, за словами Соболєва, є дуже великою, будуть визначати, так би мовити, за законами воєнного часу. Добре. Якщо це насправді так, то ми далеко заїдемо. А точно – не заїдемо взагалі нікуди. Комусь може не подобатися Ахметов, комусь – Коломойський, комусь – Тарута, а четвертому – всі українські олігархи разом узяті.

В тренді
"Вони тут? Вони всюди". Зеленський потролив журналістку через російський переклад (відео)

Але якщо ми не хочемо уподібнитися т.зв. самопроголошеним народним республікам, де править сила, а не закон, ми повинні засудити самоуправство. Бо якщо цього не зробити вчасно, то "матрос Желєзняк" дуже швидко зроблять з України те, чого поки не може зробити зовнішній ворог – зруйнує її зсередини.

Окремо для греко-католика пана Парасюка. "Одвічні звичаї приватної власності підтверджують всі державні устави, а Боже право освячує його, ставлячи заповідь "Не вкради" і "Не пожадай дому твого ближнього, ані вола, ані осла, ані жодної річи, котра є його власністю".

Це – Митрополит Кир Андрей Шептицький, коротка цитата з його пастирського послання "Про квестію соціальну", рік 1904-й. Ніхто не дає нікому права розпоряджатися чужою власністю, а вантаж гуманітарної допомоги належить Ринату Ахметову і призначений не бойовикам, а звичайним людям, мешканцям його рідного Донецька. Нашого, українського, Донецька, до речі.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Блокирование гуманитарной помощи

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти