Директор Харківського теруправління НАБУ: "Адреналін грав у крові, коли йшов по сліду вбивці"

"Сегодня" познайомилася з директором теруправління НАБУ і дізналася, як він обжився в Харкові, чому не збирається міняти свій 12-річний ВАЗ і чим корупція в Харкові відрізняється від інших міст

Три місяці тому відбулося відкриття Харківського територіального управління НАБУ, яке повноцінно запрацювало з призначенням його директора. Боротися з топ-корупцією місцеві антикорупціонери будуть на території Харківської, Сумської, Запорізької, Дніпропетровської областей, а також на території проведення АТО – Луганській та Донецькій областях під керівництвом полтавчанина Юрія Кравченка.

"Сегодня" познайомилася з директором теруправління НАБУ і дізналася, як він обжився в Харкові, чому не збирається міняти свій 12-річний ВАЗ і чим корупція в Харкові відрізняється від інших міст.

Реклама

- Юрію Олексійовичу, Харків для вас незнайоме місто? Чи могло це стати бонусом для Вас під час проходження конкурсу на посаду директора теруправління?

- З Харковом мене пов'язує навчання в юракадемії в 1994-1999 рр. Тут у мене дуже багато знайомих, друзів, з якими ми підтримуємо зв'язок як після навчання, так і на моє хобі – я займаюся автоспортом. Відразу скажу, що рідних у мене в регіонах нашої юрисдикції немає. Щодо моєї перемоги в конкурсі, не скажу що моє місце проживання і роботи (Полтавська область), могло бути преференцією призначення на посаду.

- Ви говорите про справи, які були у Вас під час роботи в органах прокуратури? Чому Ви вирішили стати обвинувачем, скільки років віддали цій службі?

Реклама

- Мій батько був співробітником органів внутрішніх справ і в юнацтві я мріяв стати оперативним співробітником, але я познайомився з прокурором Решетилівського району (Полтавська обл. – авт.) і після бесіди з ним вирішив, що зв'яжу свою долю з прокуратурою. І з 1999 року по 2012 рік я працював в прокуратурах Полтавської області. Починав свою кар'єру на посаді слідчого, в той час це було досить цікаво – адреналін грав у крові, коли йшов по сліду вбивці. Тоді ж я для самоосвіти вивчав і економічні злочини, які хоч і відбувалися в той час, але не в таких масштабах як зараз, як це не сумно усвідомлювати. Остання моя посада в органах прокуратури – старший прокурор прокуратури Котелевського району. У 2012 році через свої внутрішні переконання я звільнився перший раз і став адвокатом, тому що зрозумів – користі більше принесу людям в цьому статусі.

- Другий раз Ви пішли з лав обвинувачів не так давно. Чому?

- Другий раз я звільнився з органів прокуратури знову за власним бажанням. Мої внутрішні принципи і переконання збігаються з тими, які існують в НАБУ: в правоохоронній системі повинна працювати неангажована людина, яка буде діяти справедливо і дотримуватися закону. Мене ще в юракадемії вчили – не знаєш, що робити, дій за законом.

Реклама

- Конкурс на посаду директора Харківського теруправління НАБУ проводився двічі, перший раз конкурсна комісія не змогла визначитися з переможцем, в ньому Ви брали участь?

- Я брав участь і в першому конкурсі на посаду директора теруправління, але недостатньо скрупульозно поставився до нього, тому ще на здачу тестів по законодавству не добрав один бал. Але і це була не перша спроба. Я брав участь в конкурсі під час набору старших детективів НАБУ. Тоді дійшов до співбесіди, пройшов всі чотири етапи, в тому числі і психологічне тестування, але в той момент мені не запропонували посаду.

- Ви вперто продовжували пробивати свій шлях в НАБУ. Чому?

- Я вирішив спробувати, тому що сьогодні людям не вистачає справедливості. А топ-корупція – це те, що заважає самому звичайному громадянинові, адже через неї наша держава не може нормально рухатися далі. Сьогодні в країні є ідея створення незалежного антикорупційного суду, адже це логічне об'єднання роботи детектива НАБУ, антикорупційної прокуратури, яке гарантує винесення справедливого рішення. Сьогодні дуже багато питань до українських судів. Наприклад, є справа одного харківського судді, пов'язана з корупцією, яка не може зрушаться з мертвої точки вже два роки. Ще один приклад – на початку вересня до нас звернувся житель однієї з областей, на які поширюється наша юрисдикція, із заявою, що у нього вимагає гроші суддя. Суддя був затриманий детективами НАБУ після вчинення ним кримінального корупційного правопорушення.

- Ви говорите про ТОП-корупції, що це означає для обивателя? Чи може він прийти до вас із запитанням, наприклад, про хабари в навчальному закладі або тієї ж лікарні?

- До підслідності детективів НАБУ в масштабах області відносяться такі суб'єкти – глави місцевих державних адміністрацій, голови, заступники і депутати облрад, голови міст обласного значення, керівники структурних підрозділів регіональної прокуратури. Також нам підслідні посадові особи вищого керівного складу державної виконавчої служби, яка в даний момент має статус правоохоронного органу (дія теруправління НАБУ поширюється і на правоохоронців і військовослужбовців зі званням генерал і вище – авт.), судді, керівники структурних підрозділів регіональної прокуратури. Керівники суб'єктів великого підприємництва, комунальні або державні підприємства, де більше 250 співробітників, а річний дохід перевищує суму, еквівалентну 50 млн євро. Також в нашій компетенції – розгляд справ, якщо вище перерахованим особам надійде пропозиція про отримання неправомірної вигоди.

- Я так розумію, що подібні звернення від харків'ян щодо вище перерахованих осіб бувають не так часто. Але з чим же до вас ідуть городяни?

- У будь-якому випадку ми приймаємо заявника, визначаємо інформацію, з якої він прийшов до нас, чи стосується вона до нашої підслідності. Якщо ні, то ми перенаправляємо звернення в ті органи, до компетенції яких належить розгляд викладеного питання. Найчастіше харків'яни звертаються до нас з приводу завищених тарифів, але це не наша підслідність. За перший місяць роботи ми взяли 50 заявників, тоді як у Львівському теруправлінні Бюро за три місяці було 90.

- Чи означає це, що проявів корупції у нас більше ніж в інших регіонах, адже у нас нерідко ведуть розмови про дуже тісний зв'язок бізнесу і влади, відкати і корупції?

- Все, що ви перерахували, властиво й іншим регіонам. Але дуже приємно усвідомлювати, що тут є відповідальні громадяни, які хочуть співпрацювати і змінювати державу.

- Під час відкриття офісу НАБУ в Харкові Ви сказали, що в регіонах, які підпадають під компетенцію теруправління, є великі проблеми з корупцією в промисловій сфері. Підтвердилося це?

- На жаль, один з головних питань на сьогодні – це корупція на державних підприємствах. Ми всі розуміємо, які гроші виділяє держава, і, на жаль, іноді їх витрачають не за призначенням або ж проводять закупівлі товарів і послуг за завищеними цінами.

- Про які суми йдеться?

- Суми зможу назвати тільки тоді, коли детективи нададуть мені інформацію. Адже саме вони приймають рішення про внесення справи у ЄРДР і проводять розслідування. А ми – сполучна ланка, яка координує роботу з громадськістю та ЗМІ.

- Детективи НАБУ вже є в штаті теруправління? Скільки людей працює у вашому підрозділі?

- У нашому теруправлінні на постійній основі будуть базуватися не більше 15 детективів НАБУ, які підпорядковані головному офісу. Що стосується інших співробітників, то відповідно до нашого штатного розкладу в Харкові працює директор, його заступник, три головні спеціалісти по роботі зі зверненнями свідків і заявників, головні фахівці з діловодства та по взаємодії з громадськістю та ЗМІ. За результатами проведених конкурсів вже вибрано два фахівці по роботі зі зверненнями, є фахівець з діловодства. Перший місяць після відкриття ми з моїм заступником самостійно здійснювали прийом громадян, поки до роботи не стали головні фахівці. Це був корисний досвід.

- За три місяці роботи були спроби прийти і познайомитися з Вами, так би мовити, в неформальній обстановці? Щоб забезпечити собі тил?

- З такого приводу зі мною спілкуватися взагалі не варто, я дотримуюся принципу – завжди діяти за законом.

- Юрію Олексійовичу, в Харкові Ви знімаєте житло, чи є у Вас транспорт?

- Так, я знімаю житло в 25 хвилинах ходьби від моєї роботи. Їжджу на машині ВАЗ 21099 2005 року випуску, до мене вона потрапила в 2013 році, я на ній беру участь в перегонах і міняти не хочу, навпаки її весь час вдосконалюю. Відразу хочу сказати, чому не вказав у декларації будинок в Полтаві на 146 "квадратів", який знаходиться у власності дружини та дітей. Тому що він не придатний для життя, через мою зайнятість ми не можемо зробити там ремонт. Для всіх бажаючих можу провести екскурсію.

- А квартира в Полтаві, є ж у Вас у власності?

- Ні, ми її продали і вирішили купити будинок. Зараз моя сім'я живе на орендованій квартирі недалеко від школи, де працює моя дружина учителем молодших класів. Там же навчаються й діти. Їх у мене троє: старшому синові Родіону 15 років, дочці Софії – 11 років, а наймолодшій Арінці – 4 роки.

- Як часто Ви з ними бачитеся? Та й діти-підлітки завжди повинні бути під контролем тата.

- На щастя, сучасні засоби зв'язку дозволяють спілкуватися з сім'єю безперешкодно. Та й на вихідних я їжджу до них, адже 150 км від Харкова до Полтави – хіба це відстань.

- У зв'язку з Вашою зайнятістю і життям на два міста чи вистачає у Вас часу на хобі?

- Так, намагаюся знаходити. Я беру участь тільки в офіційних автогонках, з командою ми також організовуємо офіційні заїзди. У минулому році на Чемпіонаті України зайняв четверте місце і отримав спортивний розряд – кандидата в майстри спорту з автоперегонів.

- Ну і наостанок, Юрій Олексійович, Ви ще не пошкодували про те, що пішли з прокуратури і вирішили займатися боротьбою з корупцією?

- Не пошкодував жодного дня.

З ПРОКУРАТУРИ – В НАБУ

Ім'я: Юрій Кравченко
Народився: 18.07.1977 в сел. Решетилівка Полтавської обл.
Кар'єра: 12 липня 2017 року призначений директором Харківського теруправління НАБУ

Здобувши вищу освіту в 1990-ті Юрій Кравченко відправився на службу в Мірогородську міжрайонну прокуратуру Полтавської обл. З 2000-го по 2002-ий обіймав різні посади в прокуратурі Решетилівського р-ну, після чого був призначений на посаду старшого прокурора відділу облпрокуратури. До 2012-го працював на різних посадах в прокуратурах Полтавської області. Але в тому ж році за власним бажанням пішов з лав обвинувачів і зайнявся адвокатською практикою. Повернувся на службу через два роки: в 2014-му його призначили на посаду заступника прокурора Полтавської області. У цьому відомстві він пропрацював на різних посадах до 2017-го. 12 липня 2017-го призначений на посаду директора Харківського теруправління НАБУ.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Допомога під час війни
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Наші гроші
Більше новин
Life новини
Більше новин
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

51383.64

Bitcoin Cash (BCH)

267.03

Binance Coin (BNB)

384.53

Dogecoin (DOGE)

0.09

Ethereum Classic (ETC)

26.88

Litecoin (LTC)

70.09

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,40
49,40
50,90
27,89
51,50
49,38
50,05
26,74
53,09
51,09
51,20
27,10
53,12
51,35
51,51
26,98
53,68
52,29
53,68
28,29
56,99
54,99
54,99
28,60
56,99
54,99
54,99
28,64
57,88
54,39
54,49
27,65
58,99
56,99
55,99
27,98
-
48,83
49,05
26,74
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Вони нас підтримали
легенди спорту

ВЕЙН ГРЕЦЬКІ. Ми всі згодні, що це безглузда війна. Ми всі бажаємо всім в Україні всього найкращого та молимося за них.

ПЕЛЕ. Я надсилаю свою солідарність народу України. Я молюся і прошу Бога, щоб запанували мир, свобода та любов

ДОМІНІК ГАШЕК. Кожен дорослий у Європі добре знає, що Путін – божевільний убивця, і що Росія веде наступальну війну проти вільної країни та її народу.

ПАОЛО МАЛЬДІНІ. Ніхто не очікував побачити війну на європейській землі, ми хочемо бути на боці народу України.

КЛАУДІО ТАФФАРЕЛ. Дорогі друзі, українці! Наразі весь світ стежить, хвилюється та обурений тим, що відбувається в Україні. Бажаю, щоб на вашу землю якнайшвидше повернувся мир.

1 /2
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

38.48

Євро (€)

41.73

"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти