Дипломат пояснив, чи може Україна вийти з Мінських домовленостей

2 вересня 2020, 17:30

Крістіна Зеленюк , Ігор Тимофєєв

Виконання "Мінська-2" є важливим для Києва, каже Олександр Мережко

Україна абсолютно віддана виконанню Мінських домовленостей від лютого 2015 року і сумлінно, наскільки це реально і можливо, реалізує т.зв. "план А", не допускаючи виходу з переговорного процесу.

Реклама

Про це заступник голови української делегації в ТКГ, голова комітету ВР з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко розповів в інтерв'ю сайту "Сьогодні".

"Виконати положення Мінських домовленостей – це наш пріоритет в рамках ТКГ, і ми будемо це робити. Мінські домовленості не є міжнародним договором – це політична домовленість, хоча певну аналогію все ж можна провести. Але навіть якщо проводити аналогію з правом міжнародних договорів, наприклад, якщо ми візьмемо текст Віденської конвенції 1969 року про право міжнародних договорів, там говориться: якщо одна зі сторін не виконує сумлінно свої зобов'язання, інша сторона отримує право вийти або припинити участь в цьому договорі", – каже український переговірник.

Він підкреслює, що можливість виходу України з "Мінська-2" в міжнародному праві існує.

"Звісно, якщо Росія покаже, що не зацікавлена в реалізації Мінських домовленостей, якщо систематично зриватиме процес, в такій перспективі може постати питання (виходу), і тоді ми будемо його серйозно обговорювати з нашими міжнародними партнерами, координаторами в ТКГ", – підкреслив дипломат.

Говорячи про санкції ЄС проти Росії та виконання "Мінська-2", Олександр Мережко нагадав:

"Наші західні партнери не раз підкреслювали, що виконання Мінських домовленостей є важливим для України, адже це пов'язано з відповідними санкціями з боку ЄС. На жаль, серед європейських політиків є такі, які намагаються підіграти Росії, намагаються знайти привід, щоб зняти ці санкції. І таким приводом можуть бути закиди на адресу України, що вона нібито не виконує Мінські домовленості. Тому вважаю, що ми не повинні дати такого шансу недобросовісним західним політикам. Ми повинні довести, що є договороспроможною стороною, яка сумлінно виконує Мінські домовленості, наскільки це реально і можливо".

Коментуючи зауваження, що з міжнародно-юридичного погляду чіткої паралелі між Мінськими домовленостями і санкціями нема, нардеп зауважив:

"Певні санкції були прийняті ЄС у відповідь на фактичне вторгнення Росії на територію спочатку Криму, а потім і Донбасу. Йдеться про зовнішню агресію Росії проти України. Але річ у тім, що останніми роками західні політики і дипломати почали розглядати Мінські домовленості як єдиний вихід з цієї ситуації. І вони настільки вірять в них, що не бачать альтернативи. Тому існує не стільки юридична, міжнародно-правова, скільки радше політична прив'язка між Мінськими домовленостями і санкціями ЄС", – підсумував заступник голови української делегації в ТКГ.

Реклама

Нагадаємо, раніше дипломат розповів про камені спотикання в Мінських домовленостях.

Більше читайте на сайті "Сьогодні" в статті: "Закріплення особливого статусу Донбасу в Конституції не буде: інтерв'ю із заступником голови української делегації в ТКГ Олександром Мережком".

Відео: Сьогодні

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти