Діємо згідно з правом: Чому варто постійно носити з собою паспорт

17 липня 2015, 07:00

Ряполов Костянтин Ряполов Костянтин

Юристи відповідають на актуальні запитання

"Якщо дівчина (пристойно одягнена, не схожа на людину без певного місця проживання, не п'яна і не обкурена) просто йде по вулиці (ніяк не бешкетує), наскільки правомірною є вимога міліціонерів пред'явити документи і загрози відвести у відділення через їх відсутність?" — Юлія Порогова, м. Київ.

Реклама

Відповідає Ігор Врублевський, адвокат

"Відповідно до пункту 2 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про міліцію", працівник міліції має право перевіряти у громадян при підозрі у вчиненні правопорушень документи, що посвідчують їх особу, а також інші документи, необхідні для з'ясування питання щодо додержання правил, нагляд і контроль за виконанням яких покладено на міліцію.

Таким чином, вимога міліціонерів пред'явити документи буде правомірною за наявності мотивованої підозри у вчиненні особою правопорушення — наприклад, якщо громадянин здійснює правопорушення або щойно його здійснив, на нього прямо вказали свідки правопорушення, він підпадає під опис розшукуваного порушника і в інших подібних випадках.

В тренді
"Медведчук – кремлівський щур": Нацкорпус запалив фаєри під Печерським судом (фото і відео)
В тренді
Загрожують катастрофічні наслідки: РФ збільшила кількість кібератак на Україну
Ілля Вітюк, фото: СБУ
В тренді
У Медведчука можуть відібрати "трубу" за 284 млн грн: подробиці позову до нардепа

Разом з тим необхідно розуміти, що навіть якщо вимога міліціонерів пред'явити документ, що засвідчує особу, громадянину здасться неаргументованою, відсутність зазначених документів або відмова від їх подання може стати формальною підставою для застосування міліціонером до такого громадянина адміністративного затримання для встановлення особи, що передбачено ст. 260 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згідно зі ст. 263 КУпАП адміністративне затримання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, може тривати не більше трьох годин. Про адміністративне затримання складається протокол, а співробітники міліції зобов'язані негайно повідомити родичів затриманого громадянина про його місце перебування, а у разі заявлення усної або письмової вимоги повідомити захиснику (адвокату), а також адміністрації за місцем роботи або навчання.

Реклама

Щоб уникнути подібних ситуацій, з урахуванням реалій нинішнього часу, рекомендую завжди мати при собі документ, що посвідчує особу (паспорт, водійські права тощо)".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти