Депутати дозволили прослуховувати телефони українців і читати їхні СМС

7 квітня 2015, 16:36

Віра Холмогорова

Рада посилила кримінальну відповідальність за військові злочини

 

Реклама

Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №1849 про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо військових злочинів).

 

Документ підтримали 249 народних депутатів.

 

Реклама

Нагадаємо, поправки до Кримінального та Кримінально-процесуальні кодекси запропонували внести нардепи Іван Винник та Сергій Пашинський з двох правлячих фракцій.

В тренді
Чай з Гітлером пив не Бандера, а Молотов – націоналіст Іллєнко

"У 2014 році більш ніж усемеро зросла кількість кримінальних злочинів, скоєних у військовій сфері (з 627 до 4617), у тому числі в 11,9 разів (з 341 до 4045) військових злочинів. Більшість із розслідуваних кримінальних правопорушень проти встановленого порядку несення військової служби пов'язані з ухиленням від військової служби (86,2%)", – пишуть вони в пояснювальній записці до законопроекту №1849.

Тому, зокрема, автори закону пропонують поширити на розслідування справ проти "ухильників" можливість застосування "негласних слідчих дій". За чинним КПК вони (а це, серед іншого, і телефонна прослушка, і вилучення особистої кореспонденції, і читання "СМС") стосуються тільки деяких тяжких та особливо тяжких статей.

На думку ж Пашинського і Винника, негласне слідство повинно торкнутися "також кримінального провадження про військові злочини, пов'язані з ухиленням від військової служби (статті 407-409 ККУ), вчинені в умовах особливого періоду, під час проведення антитерористичної операції".

409-та стаття КК – це якраз і є "ухилення військовослужбовця від несення обов'язків військової служби шляхом самокалічення або шляхом симуляції хвороби, підробки документів чи іншого обману". Крім того, спецзаходи можуть торкнутися дезертирів (ст. 408) або солдатів і офіцерів, які пішли в "самоволку" з частини (ст. 407).

Реклама

 

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти