Декларації ООН з прав людини 70 років: СРСР не підтримав, а Росія не виконує

3 грудня 2018, 10:39

Окупанти в Криму прагнуть зробити те, що не вдалося Сталіну – знищити кримських татар, зазначив Порошенко

Радянський Союз свого часу не в захваті був від декларації ООН з прав людини, а Росія продовжує практику тоталітарного радянського режиму в XXI столітті, грубо порушуючи права людини і захоплюючи чужі території. Про це сказав президент України Петро Порошенко на форумі "70 років загальній декларації прав людини: порядок денний для України" в Києві.

Він нагадав, що 10 грудня 1948 року Генасамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини, за яку, як виявилося, "не горів" бажанням голосувати Радянський Союз, а спадкоємиця імперії – Росія – продовжує порушувати цю декларацію.

"Красномовний факт: делегація СРСР утрималася при голосуванні за декларацію. Імперія, яка здійснила такі геноциди як Голодомор, депортацію кримськотатарського народу, і вчинила незліченну кількість інших злочинів проти людяності, не могла прийняти ідею цінності окремої людини. У XXI столітті Росія, постійний член Ради Безпеки ООН, здійснила анексію Криму і вчинила агресію, окупувавши частину території України. Норми Загальної декларації прав людини масово і послідовно порушуються на українських територіях, окупованих Російською Федерацією", - заявив Порошенко.

Глава держави нагадав, що, згідно з даними ООН (на червень 2017 року
), за час війнинаДонбасівбито більше 10 тис. осіб, більше23тис.отрималипоранення.Також,зайогословами,окупантиздійснюваличисленністрати,викрадення

Реклама

"РФнесевідповідальністьзапорушенняправлюдининаокупованихтериторіях.СитуаціязправамилюдинивКриму-свавілля,безправ'я,тотальнамілітаризація.УКримузнищуєтьсякримськотатарськийнарод.Окупаційнавладапрагнезробитите,щоне вдалосяСталіну-знищитилідерів,оголосившиМеджліс "екстремістськоюорганізацією",зруйнуватиідентичність",-підкресливпрезидент.

Порошенкопообіцяв,щоУкраїнабудепродовжуватиробитивсеможливедляякнайшвидшогоповерненнядодомувсіхукраїнськихзаручниківзокупованихДонбасуіКримуіполітв'язнів,що утримуютьсявРФ.

В тренді
Пригрозив звільненням: Шмигаль різко відповів Кличку через локдаун

Відзначимо,щоКремльнехтуєправамилюдинияквсерединісвоєїкраїни,такінаокупованихРосієютериторіяхУкраїни.Так,наприклад,міжнароднаправозахиснаорганізаціяAmnesty internationalвказувала,що ситуація зправамилюдининаДонбасіівКримупогіршується. Узвітізазначалося,щоМосквапосилилапереслідуваннякримськихтатаріопозиційнихЗМІ.

Також раніше повідомлялося, що Росія поставила рекордщодо порушеньправлюдини. Протягом2017року Європейськийсудз правлюдинивСтрасбурзі,винісмайже300рішеньпро порушенняРосієюЄвропейськоїконвенціїз правлюдини.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти