Дебати Порошенка і Зеленського на "Олімпійському": як це було

19 квітня 2019, 22:57

Віталій Рябошапка Віталій Рябошапка

Про що говорили на стадіоні кандидати в президенти

Довгоочікувані дебати кандидатів у президенти, в ймовірність яких, здається, до останнього не вірили навіть самі головні дійові особи, відбулися. Це були дійсно політичні дебати. І на полі, де Порошенко – неперевершений майстер, Зеленський не програв. Це було дійсно яскраве шоу. І в рідній стихії Зеленського не програв Порошенко.

Реклама

Для тих читачів сайту "Сегодня", хто з якої-небудь причини не зміг подивитися або послухати дебати, пропонуємо короткий виклад того, про що говорили кандидати.

Диспозиція

Як вже зазначалося раніше, на НСК "Олімпійський" до дебатів були зведені дві сцени: одну спорудила команда Володимира Зеленського, другу – навпроти – Петра Порошенка. Втім, напередодні була підозра, заснована на логіці попередніх пікіровок кандидатів з питання дебатів, що виступати вони будуть все таки з однієї сцени. Залишалося відкритим питання, хто до кого прийде. Прийшов Порошенко.

За узгодженим регламентом, кандидати отримали по 5 хвилин на вступне слово, 36 хвилин – на обмін питаннями і ще по 5 хвилин – на заключне слово. Щоб більше не повертатися до антуражу, відзначимо, що все таки виступ на емоціях на стадіоні – стихія Зеленського. Чинний президент, здавалося, змушений був виступати на підвищених тонах, щоб донести свої думки.

Реклама

Що стосується "груп підтримки", то тут також, як здається, прихильники Зеленського були дещо активнішими за прихильників Порошенка (в тому числі тому, що президент перейшов на сцену шоумена, і виступав ближче до його прихильників). Втім, не настільки, щоб демонструвати відчутну перевагу. Разом же електорат обох кандидатів, що зібрався під куполом НСК, створив неповторну атмосферу, аналогів якої виборчий процес ще не знав.

Вступне слово

У вступному слові Володимир Зеленський зробив акцент на критиці чинного президента. Кандидат зізнався, що сам голосував за Петра Порошенко в 2014 році, додавши, що тоді прийняв помилкове рішення. Він згадав, що Петро Порошенко запрошував його в Адміністрацію, відмовляючи балотуватися в президенти.

"Я не політик, я проста людина, яка прийшла зламати цю систему. Я – результат ваших помилок і обіцянок", – сказав Володимир Зеленський, звертаючись до Порошенка.

Петро Порошенко почав своє вступне слово з нагадування про те, що Володимир Зеленський всіляко уникав дебатів, а також спілкування з журналістами і людьми. При тому, що український народ хоче знати, що має намір робити саме кандидат у президенти Володимир Зеленський, а не члени його штабу.

Чинний президент зазначив, що Україна стоїть перед зовнішніми викликами, які вимагають від президента мужності і сили, міжнародного досвіду, і звинуватив опонента в ухиленні від військової служби.

"Як кандидат збирається утримувати міжнародну коаліцію, яку ми будували 5 років? Як він збирається виконувати функції верховного головнокомандувача? Ваша команда сказала, що ви вже почали курс молодого бійця. Але треба було почати в 2014-му, коли Зеленський ховався від повістки в армію ", – сказав Петро Порошенко.

Як заявив Петро Порошенко, він вірить "що Володимир не хоче здати Україну і запхати її назад, в Російську імперію". Але, за його словами, цього хоче Путін і знає, як це зробити, тому Україна повинна уникнути усіх ризиків.

"Ми сьогодні маємо дуже красиву обгортку. Яскраву, але порожню. У ній кожен може знайти все, що хоче: хтось зниження тарифів, хтось рух до Європи. Ви не кіт в мішку, ви мішок. А в мішку і колишні регіонали, й інші , хто заважає моїй державі!", – сказав Петро Порошенко, звертаючись до Зеленського.

Запитання та відповіді

Реклама

Далі пішов блок запитань-відповідей кандидатів один до одного. На запитання надавалася хвилина, на відповідь – чотири.

Запитання Володимира Зеленського:

Володимир Зеленський поставив Петру Порошенко цілу низку запитань "від виборців" і запропонував відповісти на будь-яке з них. Звучали, зокрема, питання, чому не покарані винні в трагедії в Дебальцевому та Іловайську, чому Україна "залишається найбіднішою державою при найбагатшому президенті", і т.д.

Відповідь Петра Порошенко:

"Якби ви були на фронті, бачили, що відбувалося в Дебальцевому, зустрічали б героїв Іловайська, у вас не було б таких запитань", – парирував Порошенко.

Також він нагадав, що прийняв Україну в 2014 році в жалюгідному стані.

"За останні 5 років під моїм керівництвом ми зробили більше, ніж за 25 попередніх років. А де були ви? А ви в цей час ображали нашу державу, намагалися виставити Україну повією своїми жартами, отримати гроші з російського бюджету", – зазначив Петро Порошенко.

Запитання Петра Порошенка:

"Великим ризиком є ​​некомпетентність. Ви сказали, що хочете вчитися, що у вас є час. Полетіли б ви літаком, пілот якого сів у нього повчитися?".

Реклама

Відповідь Володимира Зеленського:

"Я не ваш опонент, я ваш вирок. Я був багато разів в АТО. Що стосується повістки, то я публічна людина. І мене не змогли знайти? .. І з приводу Путіна. Я ніколи з ним не розмовляв, а ви багато разів по телефону. Через Медведчука або безпосередньо. Я не був у Росії з початку війни".

Запитання Володимира Зеленського:

Знову було поставлено цілу низку запитань, в тому числі "Чому добровольці опинилися у в'язниці", "Чому ваші цукерки можна досі купити в Москві".

Відповідь Петра Порошенка:

"Я можу відповісти за 20 секунд. Абсолютно все, що говорить пан Володимир, – брехня і не відповідає дійсності".

Питання Петра Порошенка:

"Якою ви бачите Україну через 5 років?"

Відповідь Володимира Зеленського:

"Ви не пророк, а я не Мойсей. Не ми ведемо Україну, а люди. Якою я бачу Україну через 5 років? Я тримаю кулаки, щоб вашого оточення в політиці більше не було".

Запитання Володимира Зеленського:

"Чи понесе кримінальну відповідальність попередня влада і ви? Чи будете ви, якщо опинитеся в суді, говорити, що це помста або політичне переслідування?".

Відповідь Петра Порошенка:

"Володимир – хороший артист. Але це не кіт в мішку, а обгортка, яка покриває тих, хто в 2014 році втік з нашої країни, а тепер хочуть повернутися. Коли Володимир каже, щоб нам і моїм прихильникам піти з політики – українці боротимуться і не дадуть вам зруйнувати нашу державу. У вас не вийде".

Запитання Петра Порошенка:

"Ви колись називали Україну повією, а українців – хохлами ... А коли образили Кадирова, ви вибачилися перед ним. Коли ви вибачитеся перед Україною?".

Відповідь Володимира Зеленського:

"З Кадировим я ніколи не спілкувався. З приводу" стати на коліна перед Путіним "- слова вирвані з фрази. Коли почалася війна, я звертався до всіх. І до Януковича, і до Путіна. І сказав, я готовий стати на коліна, тільки не ставте на коліна Україну. Це правда".

Володимир Зеленський зазначив також, що готовий і зараз стати на коліна перед кожною матір'ю, яка не дочекалася сина, і перед кожною дитиною, яка не дочекалася батька, і запросив зробити те ж Петра Порошенка. При цьому обидва кандидати дійсно стали на коліна. Зеленський – обличчям до трибун, Порошенко – обличчям до прапора, що стояв у нього за спиною.

Бліц

Потім пішли короткі бліц-питання з відповідями "так-ні". На запитання Зеленського "Вам не соромно?", Петро Порошенко відповів "Ні". На запитання Порошенка, чи опонент готовий зробити, щоб його партнер Коломойський і "збірна Азарова" були позбавлені доступу до держресурсів, Зеленський відповів "Так".

Заключне слово

У заключному слові Володимир Зеленський зазначив, що визнає досягнення України за роки президентства Петра Порошенко: безвіз, армію, мову, віру.

"Але мені здається, що всі ці досягнення ви записали тільки собі. Чому? Не розумію. Мені здається, українська мова була ще до вас. Безвіз – так, перемога, але це перемога українських дипломатів ... Томос – це перемога для України. Але це перемога насамперед Філарета, який боровся за українську Церкву ще до того, як ви стали президентом, ще коли ви були прихожанином Московського патріархату ", – сказав Володимир Зеленський.

Кандидат також зазначив, що армія – це перш за все подвиг український воїнів, волонтерів та українського народу. Також Зеленський закликав своїх прихильників підтримати його на виборах. "Зробимо їх!", – сказав Зеленський, звертаючись до аудиторії.

У свою чергу, Петро Порошенко зазначив, що Володимир Зеленський – талановитий актор і продюсер, і подякував за можливість подебатувати. Також Петро Порошенко запропонував продовжити дискусію в студії Суспільного телебачення - на офіційних дебатах.

"Давайте поставимо питання. Чи мають право люди знати своє майбутнє? Тому що сьогодні ми від пана Володимира не почули ані про основні напрямки, ані про кроки, які він повинен зробити, щоб захистити державу ... Ви не Голобородько, ви сюди приїхали не на тролейбусі і не на велосипеді. Ви головний провідник олігархів! – сказав Петро Порошенко. – Сьогодні потужний запит на оновлення. І його потрібно виконувати. Але не можна гратися країною під час президентських виборів. Не може країну вести актор, людина без будь-якого досвіду. Ціна може бути дуже великою", – сказав Петро Порошенко.

Звертаючись до своїх прихильників, Петро Порошенко закликав 21 квітня об'єднатися, щоб не втратити державу.

У кінцівці дебатів кандидати зробили короткі репліки. А Петро Порошенко закликав завершити дебати гімном України.

За підсумками побаченого і почутого прихильники обох кандидатів, швидше за все, залишаться при своїй думці. Як показує практика – і не тільки українська, а й світова – переконати за підсумками очного протистояння політики можуть лише невелике число тих, хто не визначився. Але важливо не це. За результатами проведених дебатів є ще дещо, хто не програв. А точніше – виграв. Це всі ми, виборці, народ України.

Тому що незалежно від того, що говорилося зі сцени на НСК "Олімпійський" (а говорилося багато, в тому числі безстороннього), сам факт проведення яскравих, відкритих, чесних дебатів – вже свідчення того, що ми живемо у вільній демократичній країні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти