ЦВК встановила, що вибори в 24-х округах у Донецькій і Луганській областях не відбулися

31 травня 2014, 22:06

Надходили повідомлення про тиск на працівників органів ведення Держреєстру

Центральна виборча комісія встановила, що позачергові вибори президента України від 25 травня не відбулися в 24 виборчих округах Донецької та Луганської областей.

Як повідомляє прес-служба ЦВК, таке постанову було прийнято на засіданні ЦВК у суботу.

"Комісія своєю постановою встановила, що голосування в межах територіальних виборчих округів № 41 – 46, 48, 51 – 57, 105 – 113, 116 на позачергових виборах президента України від 25 травня не відбулося", – йдеться в повідомленні.ЦВК виходив з того, що після формування окружних комісій перерахованих округів, утворених в межах Донецької та Луганської областей, в комісію надходили численні заяви та інші повідомлення про скоєння протиправних дій по захопленню приміщень окружних і дільничних виборчих комісій цих округів, а також адміністративних будівель місцевих органів влади, в яких розміщувалися органи ведення Державного реєстру виборців.

Також надходили повідомлення про тиск на працівників органів ведення Держреєстру та членів виборчих комісій, перешкоджанні їхній роботі.

У зв'язку з ситуацією, що склалася з організацією виборів у цих областях, ЦВК неодноразово зверталася до Верховної Ради України, до виконуючого обов'язки президента України – голови Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Донецької та Луганської обласних держадміністрацій щодо прийняття ними вичерпних заходів для забезпечення належного функціонування окружних, дільничних комісій, органів ведення Держреєстру виборців, утворених на цій території.

Разом з тим, в ЦВК продовжували надходити повідомлення, які свідчили про погіршення ситуації з підготовкою до проведення виборів у зазначених регіонах.

Викладені обставини унеможливили організацію роботи зазначених окружних та відповідних дільничних комісій, а також перешкодили передачі органами ведення Держреєстру виборців більшості дільничних комісій списків виборців. Також Комісія була позбавлена можливості передати виборчі бюлетені окружним комісіям.

Голосування на всіх виборчих дільницях зазначених 24-х округів в день голосування не було організовано та проведено. У такому випадку окружна виборча комісія повинна встановити, що голосування в межах відповідного виборчого округу не відбулося.

Однак, відсутність необхідних умов для організації роботи окружкомів зазначених округів, у тому числі через реальну загрозу життю і здоров'ю членів цих комісій, зробило неможливим прийняття ними зазначеного рішення.

Одночасно ЦВК здійснює повноваження відповідної окружної виборчої комісії у разі не надходження її протоколу про підсумки голосування в територіальному виборчому окрузі у визначені законом терміни.

Враховуючи ці обставини, ЦВК визнав, що вибори президента України 25 травня в 14-ти округах у Донецькій і 10-ти – в Луганській областях не відбулися.

В тренді
Росія перекине на кордон з Україною 110 тисяч "багнетів" – розвідка
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти