Щоб суди могли випалювати корупцію розпеченим залізом, вони самі повинні очиститися від корупціонерів – Порошенко

В Україні завершено формування принципово нової інфраструктури для боротьби з корупцією, зазначив президент

На засіданні Національної ради з питань антикорупційної політики під головуванням президента Петра Порошенка відбулося обговорення питань впровадження судової реформи. Про це повідомляє прес-служби гаранта.

Вітаючи присутніх з прийняттям змін до Конституції в частині правосуддя і імплементаційного Закону "Про судоустрій і статус суддів", глава держави підкреслив, що це буде сприяти повному перезавантаженню суддівської гілки влади. Президент зазначив, що це той крок, якого давно чекало суспільство, адже діюча судова система має дуже низький рівень довіри.

Реклама

Петро Порошенко висловив переконання, що зі створенням умов для перезавантаження суддівської гілки влади фактично було завершено формування принципово нової інфраструктури для боротьби з корупцією в Україні.

"Але для того, щоб суди випалювали корупцію розпеченим залізом, вони самі повинні очиститися від корупціонерів", – підкреслив президент.

Глава держави привітав зняття недоторканності суддів, запровадження декларування ними всіх доходів і витрат – все це буде сприяти не тільки очищенню суддівського корпусу, а й викоріненню корупції. Президент констатував, що нинішній ефективну співпрацю Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради юстиції, Національного антикорупційного бюро та інших правоохоронних органів, фіскальних служб, вже сприяє більш якісному та справедливому проведенню конкурсів.

Реклама

"На сьогоднішній день той ретельний моніторинг способу життя, передбачений Законом, заповнення та подання декларації доброчесності, декларації родинних зв'язків, контроль Громадською радою – всі ці елементи дозволять нам твердо розраховувати, що ми найближчим часом будемо мати ефективну судову систему, яка буде користуватися довірою українського народу", – зазначив він.

Порошенко підкреслив важливість вже з вересня почати конкурсну процедуру щодо формування Верховного суду України, і до кінця року сформувати його.

Президент нагадав, що рівно рік тому, в червні 2015 року, був оголошений перший конкурс на посади в Національному антикорупційному бюро: "Нова реформована антикорупційна система продемонструвала перші ознаки ефективності своїх дій. І судова реформа стане потужним елементом забезпечення незворотності цих змін".

Реклама

У свою чергу, директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що на зараз в штаті Бюро працює близько 500 осіб, ще 200 – вакансії, в основному на посаді детективів. Влітку заплановано проведення ще одного конкурсу. "На сьогоднішній день у виробництві детективів НАБУ знаходиться 148 виробництв, 15 виробництв направлено до суду, з них 8 стосується представників судової гілки влади. Ще 35 осіб оголошено про підозру", – повідомив Артем Ситник.

Директор НАБУ зазначив, що доступ до державних реєстрів є важливим інструментом в боротьбі з корупцією, в тому числі при переатестації суддів. "До нас був направлений запит на 381 суддю. За 235 суддям були сформовані матеріали, що свідчать про можливі певні ризики, і 46 з цих суддів відмовилися від подальшої атестації та пішли у відставку", – розповів Артем Ситник, додавши, що стан деяких суддів шокувало: в їх власності до 20 об'єктів нерухомості, по кілька дорогих машин.

Заступник глави Адміністрації президента Олексій Філатов поінформував про зміни, передбачені судовою реформою. Зокрема, про кроки, спрямовані на очищення судової гілки влади, оновлення суддівського корпусу та запобігання корупції серед суддів. "Розпочато створення і зроблено величезний крок вперед на шляху побудови відповідного законодавчого поля, яке дозволить судовій владі працювати ефективно, дозволить державі і суспільству контролювати відповідальне функціонування судової влади. Але хочу підкреслити, що багато роботи ще попереду і, в першу чергу, вона стосуватиметься кадрового наповнення судової системи якісними, професійними і добропорядними людьми, які повинні виконувати функцію судді і здійснювати правосуддя", – сказав він.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

влада
Реклама
У тренді: влада
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
Опитування
Влада
Візит Зеленського до Байдена у Вашингтон
Докладніше
Комаровський в темі
Який тест на COVID-19 надійніший
Думка Комаровського
Читати статтю
АКТУАЛОЧКА
Збираєшся на пікнік?
Де краще купувати продукти
Хочу дізнатись
Кейт Вінслет для LA Times
Гороскоп
Твій гороскоп на сьогодні
Читати гороскоп
Спецпроект
Календар лайфхаків на літо
Серпень
Лайфхаки за календарем
Для батьків
Аптечка малюка у відпустці і дома
Зібрати
Сприятливі та небезпечні дні у серпні
Місячний календар на серпень
Що треба робити

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти