"Щоб зберегти свою мову": Угорщина висунула Україні нові вимоги

7 лютого 2020 14:51

Взаємини України і Угорщини погіршилися після ухвалення восени 2017 року Верховною Радою нового закону про освіту

Угорщина

Угорщина / Фото: Getty Images

Міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петер Сіярто, який раніше назвав умову для зустрічі президента України Володимира Зеленськогоі угорського прем'єра Віктора Орбана, заявляє, що Угорщина пропонує не збільшувати кількість предметів викладання українською мовою для нацменшин, передбачену новим законом про повну загальну середню освіту. Про це Сіярто сказав у Києві на пресконференції з віцепрем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитром Кулебою.

Реклама

Зокрема, голову МЗС Угорщини запитали, чи вважає він правильним кроком ухвалення в Україні закону про повну загальну середню освіту щодо виконання зобов'язань з дотримання прав національних меншин.

"Якби ми були задоволені ситуацією, що склалася, ми не робили б пропозицій щодо поліпшення ситуації. Нам здається, що можна домогтися того, щоб угорці, які проживають в Україні, вивчали державну (українську) мову навіть без того, щоб поступово кількість україномовних предметів у них збільшувалася", – підкреслив Сіярто.

Також він додав, що Угорщина готова допомогти як фінансово, так і методологічно, щоб викладання української мови для угорської меншини в Закарпатті було набагато ефективніше.

"Ми вважаємо, що вивчення державної мови на дуже високому рівні і одночасно засвоєння, володіння і використання рідної мови в галузі навчання – це дві такі цілі, які можуть бути одночасно досягнуті", – підкреслив голова МЗС Угорщини, додавши, що позиція Будапешта полягає в тому, "Щоб угорці Закарпаття могли зберегти свою мову".

Реклама

Він додав, що Угорщина зробила Україні такі дві пропозиції і сподівається, що українська сторона погодиться з ними.

Сіярто повідомив, що сьогодні зустрічався з міністром освіти і науки України Ганною Новосад.

"Ми домовилися про те, що пані міністр терміново прийме у себе представників союзу педагогів Закарпаття, і внаслідок цих переговорів буде ухвалене рішення (що стосується освітнього процесу для угорської національної меншини – Ред.)", – сказав міністр.

Як відомо, взаємини України і Угорщини погіршилися після ухвалення восени 2017 року Верховною Радою нового закону про освіту.

Угорщина блокує проведення засідань Комісії Україна-НАТО, заявляючи про нібито порушення прав угорців, які живуть в Україні, через положення закону, яким визначено, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

Реклама

Згідно з висновком Венеціанської комісії від 8 грудня 2017 року, українській владі рекомендовано збалансувати стан мовної статті закону "Про освіту".

Нагадаємо, що Угорщина вже не вперше вимагає скасувати мовну норму закону про освіту.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти