Що в Україні буде замість інтернатів

19 листопада 2017, 03:37

Віталій Андронік Віталій Андронік

В Україні до 2026 року закриють всі інтернати. Замість них з'явиться нова форма захисту дітей

ЗаНаціональноюстратегієюреформуванняінституційнихустанов до 2026 року в Україні закриють інтернати. Цестаненаслідкомреформи.Дляцьоговкраїністворятьновіпослугидлясімейідітей.

Замістьінтернатуз'являтьсяЦентрисоціальноїдопомогисім'ямтадітям. В таких центрах будуть надавати такі послуги: соціально-психологічнареабілітація,роботазбатькамидітейдляповерненнядитинивсім'ю,соціальнаадаптаціядітейвсуспільство,соціальнапрофілактика,поліпшеннявідносинвсім'їтаінші.

НабазіЦентрубудутьвідділеннятермінового влаштуваннядітей,відділеннядлябатьківздітьми,малийгруповийбудиночок,соціальнаквартира,відділенняневідкладноїдопомогисім'їтавідділенняденногоперебуваннясімейздітьмизобмеженоюжиттєдіяльністю.

Так, у відділенні термінового влаштування дітей тимчасово проживатимуть діти з неблагополучних сімей: якщо дитина в сім'ї терпить насильство, а також знайдені або підкинуті діти. У такому відділенні дитина може перебувати не більш дев'яти місяців. За цей час соціальні працівники повинні вирішити проблему в сім'ї або знайти їй нову.

У відділенні для батьків з дітьми будуть знаходитися батьки, в яких є ризик відмови від дитини. Мати або батько з дитиною може знаходиться в відділенні рік. Це час соціальні працівники будуть працювати над тим, щоб дитина залишилася в сім'ї.

Діти, яких не вдасться залишити в родині будуть жити в малих групових будиночках. Він буде розрахований не більше, ніж на 15 дітей. Життя в такому будиночку буде наближене до сімейних умов. З дітьми в будиночку буде п'ять педагогів – за кожним закріпиться по дві-три дитини. Діти будуть жити в кімнатах по двоє-троє. При цьому діти будуть ходити в загальноосвітню школу.

У соціальній квартирі зможуть проживати сироти та діти без батьківського піклування від 18 до 23 років. Крім проживання в соцквартирі допомагатимуть людині стати частиною суспільства, реабілітуватися, знайти роботу, відновити відносини з родичами.

Реклама

Реформа буде проходити в два етапи. Спочаткувкожній областіпроаналізуютьстворятьпланперепрофілюванняінтернатів-це займе2018рік.Аз 2019-гопочнетьсявиведеннядітейзінтернатів-поверненнявсім'їабопошукновихбатьків.

В тренді
"Вони тут? Вони всюди". Зеленський потролив журналістку через російський переклад (відео)

Всьогореформазаймедев'ятьроків.ПершоюреформастартуєвЖитомирськійобласті.Регіонудопомагатимеорганізація"Лумос",заснованабританською письменницеюДжоанРоулінг.Цяорганізаціяпрацюєнадреформуваннямінтернатів, в усьому світі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти