Що новий радник Трампа з нацбезпеки говорив про Україну і російську агресію

21 лютого 2017, 07:46

У Пентагоні Макмастер вже тривалий час проштовхував нарощування готовності збройних сил США до можливого протистояння з Москвою

Посаду директора Ради національної безпеки в адміністрації Дональда Трампа після відставки Майкла Флінна обійняв генерал Макмастер, якого можна віднести до табору "яструбів" у Вашингтоні.

Реклама

У Пентагоні Макмастер вже тривалий час проштовхував адаптацію збройних сил США до методів "гібридної війни", які Росія використовує проти України, і нарощування готовності збройних сил США до можливого протистояння з Москвою, пише "Голос Америки".

До останнього часу Макмастер в Пентагоні очолював Центр інтеграції бойових можливостей сухопутних військ США і був заступником командувача Командування з академічних і наукових досліджень з розвитку сухопутних військ.

У травні 2016 року, виступаючи у впливовому американському центрі CSIS, Макмастер зазначив, що Росія посилилася в той час, коли США здійснювали стратегічне згортання військової присутності в ряді регіонів.

Реклама

Макмастер прямо заявив, використовуючи приклади України і Криму, філософія стримування Росії, яку сповідували США і НАТО провалилася.

"Зараз ми усвідомили загрозу з боку Росії, яка до останнього часу вела обмежені війни з чітко визначеною метою: анексувала Крим, вторглася до України (і все це з нульовими для себе втратами), консолідувала придбані території і при цьому нашу реакцію на це подає як агресивну", – заявив Макмастер.

"Для того, щоб протидіяти таким діям Росії, нам необхідно посилення передових рубежів: з тим, щоб вже на самому початку можливого протистояння ворог зазнав значних втрат. При цьому сам підхід до військового стримування має спиратися на філософію серйозного збитку агресору не тільки на етапі контрудару , а просто в ході оборони передових, щоб противник зрозумів, що він не зможе досягти своєї мети за прийнятними для нього втратами. Саме так, а не за рахунок умовного балансу сил і загрози удару у відповідь вже після акту агресії. Останній досвід показав нам, що останній підхід є неадекватним", – зазначив Макмастер.

Реклама

Призначення Макмастера привітали навіть критики Трампа, зазначивши, що генерал прославився серед іншого книгою, в якій нещадно критикував військових США за нездатність відмовити політиків США від військової авантюри у В'єтнамі. На основі цього, оглядачі припускають, що Макмастер не побоїться суперечити главі Білого дому.

Макмастер активно вивчав досвід конфлікту на сході України і був ініціатором аналізу бойових дій там на предмет визначення необхідних для Армії США змін, які дозволили б їй ефективно протидіяти армії Росії в разі конфлікту. Про це в травні 2016 року писало видання Politico.

Макмастер є затятим прихильником посилення та модернізації збройних сил США з метою зберегти і наростити технічне випередження можливих супротивників, яке, на його думку, збройні сили США і союзників втрачають. На початку минулого року Макмастер публічно заявив про те, що США і їх союзники небезпечно скоротили свої військові потужності.

Макмастер, серед іншого, заявляв, що армія США в її нинішньому стані не готова до викликів, які становить російська артилерія, з огляду на те, як остання проявила себе на сході України.

Реклама

Він також звертав увагу на майстерне використання Росією атак в кіберпросторі, безпілотників і засобів радіоелектронної боротьби для нейтралізації супротивника. До цих аспектів Макмастер неодноразово привертав увагу в ході свідчень в Сенаті.

Близьким до Макмастера називають Філіпа Карбера, військового дослідника "Фонду Потомак", який відвідував передову на Сході України і представив на розгляд військових і громадських експертів США свій звіт про методи ведення бойових дій Росії. Карбер, зокрема, зазначав, що збройні сили США пішли у відрив у своїх методах використання артилерії і систем залпового вогню, а також в їх якості.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти