Що пообіцяв Петро Порошенко: "коридор" для від'їзду російських найманців і сильна армія

7 червня 2014, 14:20

Петро Порошенко заявив, що готовий на діалог з мирними жителями, але "з бісами і іншою нечистю" розмовляти не буде

Сьогодні президент України Петро Порошенко під час урочистої промови на інавгурації назвав головні пропозиції щодо врегулювання ситуації на Сході, пообіцяв боротися з корупцією, повернути Крим, посилити армію і провести перевибори в Раду.

Події на Сході Порошенко назвав "справжньою війною, спланованою і розв'язаної на українському Донбасі". "Я йду на посаду президента, щоб зберегти і зміцнити єдність України. Я не хочу війни. Я не прагну помсти. Я хочу миру і доб'юся єдності України. Тому починаю свою роботу з пропозиції мирного плану ", – заявив Порошенко.

Реклама

330511-01-08_01

"Настійно закликаю всіх, хто незаконно взяв у руки зброю, скласти її. У відповідь гарантую, по-перше, звільнення від кримінальної відповідальності тих, на чиїх руках немає крові українських воїнів і мирних людей. І тих, хто не причетний до фінансування тероризму", – сказав Порошенко.

"По-друге – контрольований коридор для російських найманців, які захочуть повернутися додому", – заявив він.

"По-третє, мирний діалог. Зрозуміло, що не з "стрілками", "абверами", "бісами" або іншою нечистю. Йдеться про діалог з мирними громадянами України. Навіть з тими, хто дотримується інших, ніж я, поглядів на майбутнє країни ", – пообіцяв Порошенко.

Президент заявив, що відвідає Донбас. "З чим я як президент приїду до вас в самий найближчий час? З миром. З проектом децентралізації влади. З гарантією вільного використання у вашому регіоні російської мови. З твердим наміром не ділити українців на правильних і неправильних. З поважним ставленням до специфіки регіонів. До права місцевих громад на свої нюанси в питаннях історичної пам'яті, пантеону героїв, релігійних традицій. З проробленим ще до виборів спільним проектом з нашими партнерами з Євросоюзу щодо створення робочих місць на Сході України. З перспективою інвестицій, з проектом програми з економічної реконструкції Донбасу ", – сказав Порошенко.

330676-01-08

За словами Порошенка, він готовий оголосити в Донбасі дострокові місцеві вибори. "Сьогодні нам потрібен легітимний партнер по діалогу. Говорити з бандитами ми не будемо. А діючі місцеві депутати вже нікого не представляють", – сказав президент.

Президент заявив, що питання про територіальну цілісність України не підлягає дискусії.

"Мир, якого ми сподіваємося досягти найближчим часом, не буде тривалим, якщо ми належно не зміцнимо нашу безпеку. Щоб світ став довготривалим, нам слід звикнути до життя в умовах постійної бойової готовності. Ми повинні тримати порох сухим", – сказав Порошенко.

Він упевнений, що Україна повинна мати добре підготовлену армію. "Армія і її переозброєння зусиллями вітчизняного військово-промислового комплексу – це наш головний пріоритет. Більш того, завантаження державними замовленнями підприємств ВПК дасть поштовх реіндустріалізациї економіки. Надійні наші союзники і кращі гаранти світу – армія, флот, Нацгвардія і професійні спецслужби", – заявив Порошенко.

Щоб отримати гарантії безпеки України, Порошенко пообіцяв забезпечити підписання міжнародного договору, який прийшов би на зміну Будапештському меморандуму.

Реклама

330661-01-08_01

Петро Порошенко також торкнувся питання відносин з Росією. "Громадяни України не зможуть відчувати блага миру і безпеки, поки ми не врегулюємо наші відносини з Росією. Росія окупувала Крим, який був, є і буде українським. Вчора під час зустрічі в Нормандії я саме так і сказав президенту Путіну – Крим є українським. І крапка. Ні з ким не може бути компромісу в питаннях Криму, європейського вибору і державного устрою", – заявив президент України.

Порошенко пообіцяв провести децентралізацію системи влади. "Європейська демократія для мене – найкращий спосіб державного правління, винайдений людством. Саме європейський досвід підказує нам, що значну частину повноважень вже зараз треба делегувати з центру місцевим органам влади. Реформа по децентралізації почнеться вже цього року змінами до Конституції. Нові повноваження отримають новообрані місцеві Ради ", – сказав президент.

Петро Порошенко також обіцяє зберегти унітарний статус України. "Україна була, є і буде унітарною державою. Мрії про федерації не мають грунту в Україні ", – сказав він.

В тренді
Зустріч у "нормандському" форматі може пройти на Донбасі на передовій

330519-01-08

Новий президент заявив про необхідність провести дострокові парламентські вибори. "Важливою частиною суспільного запиту на повне перезавантаження влади є дострокові вибори парламенту. Давайте будемо відверті. Чинний склад цього поважного зібрання не відповідає настроям суспільства. Бо він суттєво змінився в 2012 році ", – заявив Порошенко.

Він також пообіцяв, що українська мова залишиться єдиною державною, але при цьому буде гарантовано розвиток російської та інших мов.

Петро Порошенко пообіцяв створити умови, при яких підприємцям ніхто не заважатиме працювати. "Слово "праця", як і "мир", "зарплата", "пенсія", "стипендія" звучать однаково або дуже схоже, що в українському, що в російській мові. Найбільше професійне задоволення я досі отримував саме від створення нових робочих місць. Робочі місця повинні організовувати підприємці. А ось справа глави держави – це забезпечення таких умов, коли ніхто і ніщо не заважає працювати", – заявив Порошенко.

"Ми вміємо і хочемо жити власною працею, здатні бути творчими та інноваційними. Ми вже навіть вчимося не заздрити успіху сусіда чи колеги", – з посмішкою сказав Порошенко.

Він заявив, що в Україні потрібно побудувати економіку вільної конкуренції – нових ідей, ділової ініціативи, постійного самовдосконалення. "Але для цього треба знищити корупцію. Суть проста: чиновники не беруть, а люди – не дають", – сказав Порошенко.

Він також заявив про готовність підписати економічну частину Асоціації з Європейським союзом. "Моя ручка – вже в руках, і як тільки ЄС прийме відповідне рішення, підпис українського президента миттєво з'явиться під цим доленосним документом", – сказав Порошенко.

330643-01-08_01

Реклама

"Те ж саме стосується і якнайшвидшого введення безвізового режиму для України з ЄС. Ми завершили перший етап і дуже швидко зможемо завершити другий, щоб уже з січня 2015 українці мали можливість подорожувати без віз", – сказав Петро Порошенко.

Його стратегічна мета – повноправне членство в ЄС. "Угоду ж про асоціацію ми розглядаємо лише як перший крок до повноправного членства України в ЄС. Ніхто не має права вето на європейський вибір України", – заявив Порошенко.

"Простягаю руку миру всім, хто віддав голос за мене, і тим, хто не голосував. Всім, хто допоможе встановити мир, порядок і спокій в Україні. І всім, хто вірить в європейську майбутність України", – сказав Порошенко.

Свою промову він завершив словами: "Слава Україні!"

"Настійно закликаю всіх, хто незаконно взяв у руки зброю, скласти його. У відповідь гарантую, по-перше, звільнення від кримінальної відповідальності тих, на чиїх руках немає крові українських воїнів і мирних людей. І тих, хто не причетний до фінансування тероризму ", – сказав Порошенко.

"По-друге – контрольований коридор для російських найманців, які захочуть повернутися додому", – заявив він.

"По-третє, мирний діалог. Зрозуміло, що не з "стрілками", "Абвер", "бісами" або іншою нечистю. Йдеться про діалог з мирними громадянами України. Навіть з тими, хто дотримується інших, ніж я, поглядів на майбутнє країни ", – пообіцяв Порошенко.

Президент заявив, що відвідає Донбас. "З чим я як президент приїду до вас в самий найближчий час? З миром. З проектом децентралізації влади. З гарантією вільного використання у вашому регіоні російської мови. З твердим наміром не ділити українців на правильних і неправильних. З поважним ставленням до специфіки регіонів. До права місцевих громад на свої нюанси в питаннях історичної пам'яті, пантеону героїв, релігійних традицій. З проробленим ще до виборів спільним проектом з нашими партнерами з Євросоюзу щодо створення робочих місць на Сході України. З перспективою інвестицій, з проектом програми з економічної реконструкції Донбасу ", – сказав Порошенко.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти