Що світові інтелектуали думають про аналог "Плану Маршалла" для України

Європейські професори ратують за надання інвестиційного плану для України, але наполягають на подоланні корупції та просуванні реформ

Незабаром відбудеться ряд важливих міжнародних заходів, на яких буде обговорюватися питання підтримки реформ в Україні. Одна з найгучніших ініціатив в цьому контексті – новий європейський інвестиційний план для України (або так званий "План Маршалла"), який найбільше просуває колишній прем'єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс.

Вже на цьому тижні (8-9 червня) відбудеться саміт "Великої сімки", 27 червня – Міжнародна конференція з питань реформ в Копенгагені, 9 липня – саміт Україна-ЄС. Навряд чи ми почуємо про нові формати підтримки України, крім уже наявних.

Реклама

Центр "Нова Європа" приєднався до просування ідеї пана Кубіліуса і звернувся до світових інтелектуалів з питанням: що заважає наданню "Плану Маршалла" для України? Відповіді інтелектуалів Центр екслюзивно надав сайту "Сегодня".

Респондентами опитування були далеко не випадкові люди – чотири роки тому (а саме 3 січня 2014 року) вони поставили свої підписи під зверненням до світової спільноти про надання масштабної фінансової допомоги Україні. В цілому підписалося понад сімдесят інтелектуалів в британському виданні The Guardian (European Marshall-like plan).

Джованна Броджі Беркофф (Giovanna Brogi Bercoff), професор Міланського державного університету (University of Milan)

Реклама

Я підтверджую свою підтримку ідеї європейського "Плану Маршалла" для України. Серед головних умов надання підтримки – суворий контроль над людьми, які будуть керувати фондами та керувати економічним розвитком та інвестиціями. Корупція – головна чума країни: жорсткий контроль повинен застосовуватися у всіх сферах держави. Це не означає нав'язування іноземних бюрократичних правил (ЄС гине під гнітом бюрократії!), але для точного і системного контролю над інвестиціями і їх використанням українською стороною. Польща досягла чудового прогресу за рахунок грошей, наданих ЄС. Україна повинна наслідувати цей приклад. Однак Україна найбільше корумпована, ніж Польща та інші європейські країни, тому її потрібно постійно контролювати.

Я вважаю надзвичайно важливим, щоб Україна була більш відома в країнах Заходу. Необхідно надати гранти та стипендії для кращого ознайомлення з Україною в ЄС і виховання українських фахівців в економічній, політичній, соціальній та будь-якій інший науковій сфері: культура і освіта є фундаментальними вимогами, щоб надати Україні можливість стати добре функціонуючою і економічно розвиненою країною, а також підвищити ефективність і підприємницький дух

Роберто Чіпріані (Roberto Cipriani), професор соціології Університету Рома Тре (Roma Tre University)

Ідею надання Україні європейського аналога "Плану Маршалла" підтримую без пред'явлення податкових умов. Серед перешкод для надання такої допомоги – можливість трактування її як конфлікту проти Росії.

Марк фон Хаген (Mark von Hagen), професор історії і глобальних досліджень Університету штату Арізона (Arizona State University)

Надання Україні європейського аналога "Плану Маршалла" підтримую. Також я продовжую підтримувати вступ України в європейські інститути і вважаю, що українська політична еліта повинна прийняти серйозніші заходи для боротьби з широкомасштабною корупцією в усіх галузях економіки: від судової системи до вищої освіти.

Норман Наймарк (Norman Naimark), професор східноєвропейських досліджень Стенфордського університету (Stanford University)

Реклама

Так, я підтримую європейський план економічного розвитку для України. Я сподіваюся, що Сполучені Штати також зроблять свій внесок. Однак повинна бути певна звітність про те, як використовуються кошти і куди вони підуть. Очевидно, що Україна повинна взяти на себе зобов'язання шанувати демократію, верховенства права і прозорість як і країни Заходу. Проблема корупції в Україні продовжує стримувати зусилля тих, хто хотів би різними шляхами сприяти економічному розвитку України.

Клаус Оффе (Claus Offe), професор школи управління Hertie, Берлін (Hertie School of Governance, Berlin )

Підтримую надання Україні європейського аналога "Плану Маршалла". Однак мають бути висунуті жорсткі умови щодо запобігання корупції і гарантії верховенства права. Серед перешкод на шляху надання Україні європейського плану – невирішені питання з Росією щодо безпеки і дипломатичного/міжнародного права.

Ентоні Полонскі (Antony Polonsky), професор в галузі досліджень Голокосту Брандейський університет (Brandeis University)

Так, я підтримую "План Маршалла" для України. Однак умови надання мають бути з чіткими установками для усунення корупції.

Анджей Менцвелл (Andrzej Mencwel), професор Варшавського університету (University of Warsaw)

Я рішуче підтримую надання європейського плану для України. Умовами надання цього Плану є ефективні внутрішні реформи. На мою думку, основною перешкодою надання такої підтримки є російська агресія.

Омер Бартов (Omer Bartov), професор броунівського університету (Brown University )

Я підтримую надання Україні європейського аналога "Плану Маршалла". Однак я б запропонував дві основні умови його надання. По-перше, серія реформ, які б поліпшили демократію, прозорість і нагляд за тим, яким чином така підтримка була б реалізована, а також чинне свідоцтво зусиль щодо боротьби з корупцією в державному апараті.

По-друге, життєздатна політична пропозиція України і ЄС, якщо можливо, в поєднанні із США, для врегулювання кризи на сході України, яка, як і раніше, виснажує українські ресурси, а також є причиною постійної нестабільності і небезпеки. Судячи з усього, без виконання першої умови друга залишиться тільки дорогою прикрасою фасаду.

Першою перешкодою в наданні європейського плану є відсутність прозорості і глибоке укорінення корупції в політико-економічній системі України, а другою – криза на Донбасі і агресія Росії не тільки в цьому регіоні, але і в цілому, як вираз жорсткої опозиції Кремля повороту України до Заходу.

Енн Епплбаум (Anne Applebaum), колумністка Washington Post, лауреат Пулітцерівської премії, професор Інституту глобальних відносин Лондонської школи економіки і політичних наук (Institute of Global Affairs, LSE)

Мені дуже шкода, але я не знайома ні з поточною політикою реформ в Україні, ні з точним характером пропозиції ЄС, щоб відповісти за будь-якою специфікою. Я можу сказати, що в цілому будь-яка європейська пропозицію, яке зможе підштовхнути український уряд до певної мети, буде хорошим аспектом. Я також виступаю за поглиблення європейської участі в розвитку України.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Діпломатичний фронт
Більше новин
Допомога під час війни
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Life новини
Більше новин
Всі новини
Останні новини
Показати ще
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

65215.57

Bitcoin Cash (BCH)

381.88

Binance Coin (BNB)

579.01

Dogecoin (DOGE)

0.12

Ethereum Classic (ETC)

23.09

Litecoin (LTC)

71.45

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
57,11
56,27
52,53
26,06
57,49
54,99
52,99
26,48
58,05
57,62
50,77
27,78
59,00
57,00
51,90
26,23
59,29
58,09
55,09
27,59
61,99
59,99
55,99
27,97
61,99
59,99
55,99
27,98
62,49
59,41
55,49
27,54
62,99
60,99
56,99
27,98
-
53,05
49,77
25,65
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

41.42

Євро (€)

45.26

"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти