Що загрожує простому українцю при дефолті і як врятуватися. Рецепти від опозиції

23 червня 2015, 17:17

Віра Холмогорова

Рецептами порятунку країни поділилися міністр фінансів і міністр АПК опозиційного Кабміну

У вівторок, 23 червня, у Києві відбулося чергове засідання Опозиційного уряду. Як і раніше, "тіньові" міністри продовжили ділитися своїми рецептами порятунку України від кризи – цього разу про плани розповіли глава міністерства фінансів Віктор Скаршевський і головний опозиційний аграрій Микола Шишман.

Реклама

НЕБЕЗПЕКА: ДОЛАР ПО 60. Реальний дефіцит українського бюджету за останні два роки зріс втричі і може в 2015-му скласти 369 млрд гривень – з таких невтішних цифр почав свій виступ Скаршевський.

За його словами, ті заходи, які вживає сьогодні чинна влада, не тільки недостатні, а й шкідливі. При цьому проста "додруківка" нічим економічно не підкріпленою національної валюти призвела б тільки до її знецінення.

Знецінення гривні підвищує небезпеку дефолту, поглиблюються, до того ж, не так давно прийнятим законом про можливість його "технічного" оголошення, в разі якщо платити по зовнішніх позиках буде вкрай нічим.

202

Реклама

Віктор Скаршевський. Фото прес-служби

"Для того, щоб покрити реальний дефіцит бюджету, влада надрукує ще 250 млрд грн. Основна сума буде надрукована в кінці року. Тому в жовтні-грудні нинішнього року українську економіку чекають чергові потрясіння у вигляді прискорення інфляції та девальвації. Торік було надруковано 200 млрд грн, і це призвело до триразової девальвації. Це означає, що курс до кінця року може впасти до 60 грн / дол. І це без урахування можливої паніки на валютному ринку", – пояснив опозиційний міністр фінансів.

"Така ситуація неминуче призведе до дефолту", – додав він.

А дефолт – це не тільки "долар по шістдесят", це і мінімальна заробітна плата не більше долара, і втрата доступу українських підприємств до зовнішнього фінансування. "Від відсутності доступу до зовнішнього фінансування постраждають, насамперед, експортні підприємства, що дають роботу мільйонам українських громадян і валютну виручку для країни. Це призведе до зниження виробництва, скорочення валютних надходжень в Україну, численних банкрутств, звільнення співробітників, збільшення безробіття і, відповідно, до ще більшого зубожіння українських громадян", – заявив Скаршевський.

11_19

Реклама

Плюс – велика ймовірність, що після того, як Україна оголосить дефолт, іноземні кредитори зажадають – все і негайно – повернути запозичене, а це $43 млрд, при бюджеті в $23 млрд...

ЩО РОБИТИ? Серед ключових пропозицій опозиції – максимальне послаблення податкового тягаря на бізнес, реальна – а не паперова боротьба з корупційними поборами, а також фінансова децентралізація.

За словами Скаршевський, остання дозволить залишати "на місцях" до 80% податків, а значить – дати можливість територіям самим жити, вкладати ці гроші в "соціалку", медицину, освіту тощо.

В тренді
Рада без їдальні: де харчуються і які чайові лишають нардепи (відео)

Звичайно, необхідно також припинити війну і повернути, відновити Донбас, – нагадав глава опозиційного Кабміну Борис Колесніков.

"Якщо Україна не поверне Донбас і не перезапустить промисловість, дефолт очевидний. Але дефолт стосується більшою мірою юридичних осіб, ніж фізичних. Але юридичні особи в відсутність кредитування будуть змушені закрити свої підприємства. А це вже торкнеться кожного українця", – зазначив політик.

Реклама

За словами Колеснікова, дисбаланс валюти в країні і включення "друкарського верстата" миттєво позначиться на всіх українцях.

"Друкарня з виробництва друкованих грошей повністю обрушить економіку. Якщо у нашої країни не буде власного виробництва, то нам ніхто не допоможе. А адже Україна володіє 28% запасів світового чорнозему. За оцінкою ООН в 1990 році наша країна здатна була прогодувати від 900 мільйонів до мільярда чоловік щорічно", – нагадав глава ОП.

ВРЯТУВАТИ СЕЛО. Окремо зупинилися опозиціонери сьогодні на можливі шляхи вирішення "аграрного питання". Поки все дуже плачевно – цього року аграрії повністю позбулися підтримки держави.

Плюс – небезпека, що знімуть мораторій на продаж землі. До речі, за словами Миколи Шишмана, це може призвести до того, що чи не найродючіші в світі землі "підуть з молотка" за безцінь, всього 650 "баксів" за гектар.

17_02

За словами "тіньового" міністра АПК, Опозиційний уряд вже розробив програму з порятунку українського АПК і поверненню йому конкурентоспроможності на міжнародних ринках.

"Перша антикорупційна міра, яку ми пропонуємо, – це субвенція сільгоспвиробникам у розмірі 1000 грн на 1 га оброблюваної землі. Нам не потрібні обласні та районні сільгоспуправління, в яких неможливо домогтися підтримки. На сьогодні при витратах на 1 га в середньому 3000-3500 тис. грн – за нашою програмою ми готові безпосередньо компенсувати 25-30% витрат сільгоспвиробників. Державне грошову допомогу буде видаватися на конкретні цілі: придбання насіннєвого матеріалу, добрив, засобів захисту рослин, пально-мастильних матеріалів. Все дуже просто і прозоро – наприклад, при обробці 1000 га зареєстрованої землі, з якої отримують продукцію, – отримай на кожен 1 га 1000 грн.

Друга міра – компенсація відсотків по кредиту та відшкодування витрат по основних фондах у тваринництві. Для розвитку галузі тваринництва необхідно відшкодовувати витрати по основних фондах у тваринництві до 50%, на погашення яких ми закладемо в бюджет 10 млрд грн. При будівництві нових комплексів це буде суттєвою допомогою і стимулом до розвитку галузі. Поряд з цим, здійснюватиметься кредитування під 3-4% річних у рамках фінансового оздоровлення суб'єктів АПК", – сказав Микола Шишман.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти