Чіткий сигнал Росії: Зеркаль пояснила, що означає рішення Морського трибуналу щодо українських кораблів

25 травня 2019, 14:22

Росія повинна швидко і в повному обсязі виконати наказ Трибуналу, каже український дипломат

Міжнародний трибунал з морського права зобов'язав Росію негайно звільнити кораблі ВМСУ і повернути їх під наш контроль, а також звільнити їх і повернути в Україну.

Реклама

Про це заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль пише на своїй сторінці в Facebook.

"Наказ Трибуналу є чітким сигналом Росії, що вона не може порушувати міжнародне право безкарно. Затримання трьох військових кораблів і 24 військовослужбовців на борту є грубим порушенням імунітету, яким користуються військові кораблі відповідно до Конвенції ООН з морського права та за загальним міжнародним правом", – підкреслила український дипломат.

"Ми очікуємо, що Росія швидко та в повному обсязі виконає наказ Трибуналу. Нагадаю, що в подібній справі – Arctic Sunrise – Росія також не брала участі, але швидко звільнила людей", – додала Зеркаль.

Рішення зачитав президент Морського суду ООН Пак Чжин Хен / Фото: @MelnykAndrij

Рішення зачитав президент Морського суду ООН Пак Чжин Хен / Фото: @MelnykAndrij

Реклама

Нагадаємо, посол України в Німеччині Андрій Мельник назвав рішення Трибуналу історичною перемогою.

Нагадаємо, Зеркаль просила суд зобов'язати тимчасові заходи, вимагаючи від Російської Федерації негайного звільнення українських військово-морських суден "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни-Капу" і повернення їх Україні; зупинення провадження у кримінальній справі стосовно 24 затриманих українських військовослужбовців і дотримання нових справ; звільнення 24 затриманих українських військовослужбовців і повернення їх в Україну.

Раніше Зеркаль заявила, що у Києва великі шанси, що Міжнародний трибунал з морського права покарає Росію тимчасовими заходами - прийме рішення вимагати від Москви звільнити українських моряків і захоплені кораблі.

Нагадаємо, слухання Міжнародного трибуналу з морського права в справі українських моряків проходили 10 травня в німецькому місті Гамбург.

Нагадаємо, що напередодні Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права (ITLOS), щоб були прийняті примусові заходи до Росії для звільнення полонених українських моряків. А раніше уряд запустив відповідний процес в Європейському суді з прав людини і механізм примусового врегулювання спору згідно з Конвенцією ООН з морського права.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти