Чим закінчився візит Порошенка до Меркель, обшуки у Савченко та скасування голодування: головне за тиждень

14 квітня 2018, 11:28

А тим часом в Києві пройшов Форум з безпеки, де перші особи країни зробили важливі заяви

Нацьому тижніголовною подієюставвізитпрезидентаУкраїниПетраПорошенкадо Німеччини,девінпровіврядзустрічей,втомучислізканцлеромАнгелоюМеркель.Такожзновуз'явилисяновинизСІЗО,деутримуєтьсянардепНадіяСавченко.

Візит Порошенка до Німеччини

Реклама

10 квітня президент переговорив з главою МЗС ФРН Гайко Маасом. ВонискоординувалипідходищодоперспективрозгортаннямиротворчоїмісіїООНнаДонбасі.Сторонивідзначиливажливиймомент-миротворціповинніохоплювативсюокупованутериторію,включаючиукраїнсько-російську ділянкакордону.

ПісляцьогоПорошенкозустрівсязМеркель.За підсумкамипереговорівпрезидентзаявив,щоУкраїна введе нові санкції проти Росії підударпотраплятьросійськіолігархи.Цимзаходистанутьдзеркальнимитим,якінещодавноприйнялиамериканціпротиросійськихбізнесменівічиновників.

Сама ж канцлер Німеччини озвучила чітку позицію по миротворцях. МеркельбудепідтримуватиукраїнськийваріантвведеннямиротворцівнаДонбасіпообіцялапогоджуватизКиєвомвсі рішенняпомісіїООН.

Обшуки у Савченко

У вівторок правоохоронці навідалися з обшуками в квартиру Савченко іїїофіснародногодепутата.Відзначається,щосиловикине сталивдиратисябезприсутностіадвокатаізапросилиновогозахисникаСавченкоДмитраБугаянамісцеслідчихдій.

Реклама

ТрохипізнішематипідозрюваноїМаріяСавченкорозповів,щосиловикивилучилиунеї вдома.Заїїсловами,правоохоронціз'явилисярановранці,алевонане сталаїхвпускати,поки неприїхаласестранардепаВіра.Післяцьогоз'ясувалося,щобуло вилучено нагородну зброю і патрони до неї.

В тренді
У Медведчука можуть відібрати "трубу" за 284 млн грн: подробиці позову до нардепа

Хвороба Савченко і перевірка на поліграфі

Ближчедокінцяробочого тижня, 12 квітня,нардеппоскаржиласянапогіршеннястануздоров'я,до чогодовелаїїголодування.ВіраСавченкопояснила,підтвердила,щоїїсестру неклаливстаціонарналікування,аперевели до лікарні для проходження медичного обстеження, на чому наполягала підозрювана.
НанаступнийденьСавченковирушилапроходитиперевіркунаполіграфі,протезновуне змогла закінчити допит на детекторі брехні. Якз'ясувалося,причиноюставневідповіднийдляперевіркинаполіграфістанздоров'я.НадіяСавченкомаєпостійнутахікардіюіпідвищенутемпературучерез тривалеголодування,томубулоприйняторішенняпризупинитиперевірку,повідомилаїїсестра.

Пізніше сама Надія Савченко заявила, що тимчасово припиняє голодування. Врезультатірішеннявідновитиприйомїжібулоприйнятотерміномнатридня,щобпідготуватиорганізмдляновоїспробиперевіркинаполіграфі.Врезультатіодинзадвокатівнардепабуввідправленийвмагазинзапродуктами.

Форум з безпеки в Києві

В перший день Форуму Петро Порошенко запропонував у своєму виступі офіційно вивести Україну з СНД. На думкупрезидента,поразакритиукраїнськепредставництвоприційінституції.Президенттакожвважає за необхіднеінвентаризаціювсієїнормативно-правовоїбази,складеноїУкраїниврамкахСНД,напредметвідповідностінаціональнимінтересамдержави.

Такожпрезидентмає намірвнестидо парламентузаконопроектпро негайнеодносторонєприпинення дії окремих положень великого Договору про дружбу про Росією. Вінзазначив,щозараз самечасдляпереглядуюридичнихосноввідносинУкраїниіРосії.Вінпояснив,якихпунктівторкнутьсязмінивУгоді.
У другий деньФорумувиступивсекретарРНБООлександрТурчинов.Вінрозповів,щобіля кордонів України стоїть величезне військо РФ, готове до великої війни. Зайогословами,Росіярозгорнулатисячітанків,ракетні військаікількаармій.
ГлаваМВСАрсенАваковнатомужзаходізаявив,щоу України є два плани по Донбасу. Міністрсказав,щоукраїнськісиловіструктуриготуютьсяякдо хорошогосценарію,такідо поганого.
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти