Чим хорошим запам'яталися лідери виборчих списків в Раду

24 жовтня 2014 17:19

Олексій Біловол Олексій Біловол

Напередодні виборів ми підібрали по одному досягненню, яке може позитивно охарактеризувати кандидатів, які очолюють списки політсил на виборах

Кличко, Dr. Iron Fist
Став чемпіоном світу з боксу

Реклама

Чемпіон світу з боксу серед професіоналів у суперважкій вазі в найпрестижнішій ваговій категорії (в 2004-2005 і 2008-2013 роках). Внесений до "Книги рекордів Гіннеса" як перший чемпіон світу в суперважкій ваговій категорії, який виграв 26 боїв нокаутом (за найменшу кількість раундів). Покинув ринг в званні почесного чемпіона.

У політиці з 2005 року. Був в лідерах електоральних симпатій в боротьбі за пост президента, але на дострокових виборах балотуватися не став, увійшовши в союз з Порошенком і зайнявши пост мера Києва-глави КМДА. На позачергових парламентських виборах очолив партійний список президентської партії Блок Петра Порошенка.

Садовій, "Зроби сам"
Став символом реформи місцевого самоврядування

Вигравши вибори мера Льова в 2006 році, він вперше почав всерйоз реалізовувати стратегію на отримання містом спеціального статусу, а в квітні 2008 року виступив з пропозицією відновити в Україні магдебурзьке право.

Реклама

Суть реформ місцевого самоврядування Садовій визначає п'ятьма пунктами: передати в підпорядкування місцевих органів влади міліцію з питань громадської безпеки (тобто патрульно-постові служби та дільничних) і ДАІ; інспекцію державного архітектурного контролю; функції контролю за охороною історичної спадщини також передати на місця; залишати в місцевих бюджетах 50% з податку на прибуток підприємств; дозволити органам місцевої влади проводити власні витрати через державні банки, а не через установи Казначейства.

Громадянське об'єднання "Самопоміч" очолив ще в 2005 році, а через 7 років зареєстрував нову партію під однойменною назвою. Свій партійний дебют "Самопоміч" почала більш ніж успішно, сенсаційно взявши третє місце на виборах до Київради. Після цього вирішено було виводити "Об'єднання Самопоміч" та на загальнонаціональний рівень

Яценюк, "Камікадзе"
Підписав політичну частину угоди про асоціацію

Після зриву в листопаді минулого року підписання Угоди про асоціацію і спричиненого цим подій, які привели до зміни влади в країні, обраний прем'єром Арсеній Яценюк домовився з лідерами ЄС про компромісний варіант – підписання спочатку лише політичної частини документа. Вступ основної його частини – зони вільної торгівлі з Євросоюзом було відкладено, і, в той же час, ЄС відкрив свої ринки для України. Сама угода Яценюк називає не тільки цивілізаційним вибором, але і своєю програмою на виборах, а також підставою для коаліційної угоди в майбутній Раді. Також Яценюк заявляє, що на тлі обмеження на поставки українських товарів до Росії, підкорення європейського ринку – єдиний вихід для України.

На виборах Ради Яценюк і Порошенко не змогли домовитися, при цьому прем'єр не залишився і в "Батьківщині", створивши і очоливши партію "Народний фронт".

Реклама

Ляшко, "Увілистий" радикал
Домігся рекордних політичних рейтингів при порівняно малих витратах

Третє місце на позачергових президентських виборах 2014 Олега Ляшко, який не має на той момент ні своєї фракції, ні публічної команди, було визнано експертами сенсацією. При цьому його Радикальна партія на парламентських виборах у 2012 році набрала трохи більше 1%.

Ляшко на хвилі Евромайдана і протистояння з РФ після анексії Криму провів успішну кампанію. Буквально з вилами в руках (саме цей селянський атрибут став символом його політичної сили) він зумів об'єднати навколо себе електорат, частково відійшов від ВО "Свобода" після її переходу у владу. А його перфоманси в сесійній залі з поїданням сирів, землі тощо. Д. Створили йому міцну асоціацію "борця за народну справу".

З таким рівнем підтримки перспективи створити свою фракцію під куполом, навіть з урахуванням зниження рейтингу Радикальної партії після зупинки активних бойових дій, експерти називають більш ніж реальними.

Савченко, Куля
Стала найвідомішої української політичної в'язнем після Тимошенко і випередила її у виборчому списку

Реклама

До поміщення в Воронезьке СІЗО про долю військової льотчиці українських Збройних сил Надії Савченко широка громадськість не знала, хоча за її плечима вже була багаторічна військова кар'єра, зокрема, досвід участі в складі українського миротворчого контингенту в Іраку.

В АТО Савченко поїхала вже в якості добровольця батальйону "Айдар", де була взята в полон у селища Металіст під Луганськом. Звістка про арешт Савченко в Росії зробило її по суті самим відомим нині політичним в'язням на просторах СНД, а рішення російського правозахисного товариства "Меморіал" – зафіксувало цей статус офіційно

На своєму заключному передвиборчому з'їзді "Батьківщина", підхопивши загальний тренд на героїв АТО, прийняла рішення саме Надію Савченко зробити першим номером свого партійного списку, поставивши її навіть вище беззмінного лідера "сердечних" Юлії Тимошенко, також побувала в ув'язненні. Причому сестру Савченко, Віру той же з'їзд висунув кандидатом по одному з мажоритарних округів столичного регіону.

Бойко, "Енергійний опозиціонер"
Почав програму зниження енергозалежності від Росії

В бутність Бойко міністром енергетики, а пізніше віце-прем'єром, був узятий курс на скорочення обсягів споживання російських енергоресурсів, в першу чергу газу, а також на збільшення власного видобутку і диверсифікацію поставок. Зокрема, нинішні реверсні поставки газу з Європи, які дозволяють частково покрити дефіцит палива на тлі відсутності постачань з РФ, почалися саме в період перебування Бойко у владі. За його прогнозами, до 2016 року скорочення споживання російського газу мало скоротитися на 70% до 12 млрд. кубометрів рік.

Для самого Бойко, який очолив на виборах список "Опозиційного блоку", це буде вже друга спроба створити опозиційну фракцію. І в цей раз, на думку експертів, його шанси створити власну фракцію у ВР цілком реальні.

Гриценко, "Перший непрохідний"
Розпочав реформи в Збройних силах

Міністр оборони при різних трьох прем'єр-міністрах був одним з найбільш послідовних прихильників приведення української армії до стандартів НАТО, сам отримавши освіту у військовому виші США.

З перших днів перебування Гриценка на посаді міністра оборони ставлення до армії якісно змінилася. У перший рік його керівництва її потреби були профінансовані в повному обсязі, показники бойової підготовки виросли в середньому на 40-50%. А вже наступного року її бюджет виріс на 51% і досяг 8,9 мільярда гривень.

Згідно розробленої "Програмі розвитку на 2006-2011 роки", українська армія повинна була щорічно скорочуватися на 12-18 тисяч осіб. І до 2011 року повинна була повністю перейти на комплектування за рахунок воєнних-контрактників, із загальною чисельністю 143 тисяч осіб

На президентські вибори 2010 року виходив з хорошим особистим рейтингом, але слоган компанії "Перший непрохідній", був визнаний експертами одним з найневдаліших і, як наслідок, 9-те місце – і однойменний ярлик. На позачергових виборах президента зайняв вже четверте місце, а на виборах Ради готується вперше завести під купол і власну фракцію.

Симоненко, "Перший секретар"
Став беззмінним лідером КПУ

Починаючи з 1994 року, Симоненко п'ять разів поспіль обирається до Верховної Ради, регулярно беручи участь в президентських виборах, навіть вийшовши в другий тур в 1999 році. Будучи обраним на партійному з'їзді першим секретарем ЦК КПУ в 1993 році, на наступний рік після реабілітації партії, він залишається її беззмінним керівником по сьогоднішній день. Навіть незважаючи на підводні течії всередині партії, поступове падіння як популярності КПУ (від 128 місць у парламенті 1998 року до 32 в 2012 році), так і комуністичної ідеології (триваючий "ленінопад"), комуністи на чолі зі своїм нев'янучим лідером все ще залишаються вельми впливовою політичною силою, як мінімум для свого електорату на Сході та Півдні країни.

Тягнибок, "Слава Україні"
Провів в Раду політсилу з правими поглядами

"Свобода" при владі!? Ще якихось п'ять років тому це здавалося утопією навіть для самих оптимістично налаштованих шанувальників українського націоналізму. Адже з моменту свого створення в 2004 році ВО "Свобода", що виросла з Соціал-національної партії України (СНПУ), незмінно терпіла невдачі і в 2006, і на позачергових виборах 2007 року.

Однак у 2012 році партія під керівництвом свого беззмінного лідера Тягнибока стає головною сенсацією парламентської кампанії, взявши майже 40 мандатів. А після перемоги Евромайдана входить і у владу, разом з УДАРом і "Батьківщиною" сформувавши нову коаліцію. Привітання воїнів УПА: "Слава Україні!" – "Героям Слава!" з подачі "Свободи" щільно входить в український повсякденний лексикон.

Ярош, "Правий сектор"
Згуртував праворадикальні організації на Майдані і в АТО

Поява "Правого сектора" на українській політичній карті було миттєвим і багато в чому сенсаційним. Після прийняття законів від 16-го січня, і відсутності адекватно гострих відповідей від тодішніх керівників опозиції саме маловідоме радикальне політичний рух "Правий сектор" на чолі з одним з керівників всеукраїнської націоналістичної організації "Тризуб" Дмитром Ярошем стало одним з ключових дійових осіб майбутньої перемоги Евромайдана . Об'єднання, що зібрало під своїми знаменами найрізноманітніші націоналістичні сили, далеко не завжди солідарні з цілями і завданнями показало дивовижну стійкість і координацію. І, як наслідок, "Правий сектор" трансформувався в партію на чолі з Ярошем.

Наступним етапом слало участь "Правого сектора" в бойових діях в АТО. Сам Ярош, знайшовши постійне місце дислокації в Дніпропетровську, під час своїх вояжів до зони АТО зумів навести порядок в найрадикальніших добровольчих об'єднаннях, після чого скандали і звинувачення на їх адресу були знижені до мінімуму.

Ульянченко, "Мама Віра"
Опікала Ющенка і знаходила підхід до потрібних людей

В якості завідуючої секретаріатом фракції "Нашої України" в парламенті вона не один рік завідувала приймальної лідера нашоукраїнців, і майбутнього президента Ющенка. За тривалу "опіку" над Віктором Андревич навіть заробивши прізвисько "Мама Віра". І той, хто хоч раз бачив в кулуарах Ульянченко розмовляє з на той момент лідером "Нашої України" струшує з нього пил і поправляє його краватку, прекрасно розуміє заслуженість такого прізвиська. Унікальність Ульянченко в тому, що вона, будучи членом "Нашої України" зуміла встановити і довгий час підтримувати нормальні відносини з представниками найрізноманітніших політичних таборів і сімей, навіть тих, хто ніколи не мав симпатії ні до самого Ющенка, ні в цілому до "НУ ". Так, наприклад, серед добрих знайомих Ульянченко називали зятя екс-президента Леоніда Кучми Віктора Пінчука.

Позачергова парламентська кампанія дала шанс Ульянченко знову вийти з тіні на чолі нового руху "заступить", що претендує на вакантну нішу політичної сили, яка згуртувала б голоси всіх аграріїв.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти