Церемонію коронації Путіна на президентський престол проведуть більш-менш пристойно – експерт

11 грудня 2017, 08:09

Крістіна Зеленюк Крістіна Зеленюк

Всі розуміють, що Володимир Путін переможе і переоформить своє правління в березні 2018 року, але чи є хоч якесь значення у виборів президента РФ?

Як відомо, президент Росії Володимир Путін оголосив про те, що буде балотуватися на президентських виборах 2018 року. На думку російського соціолога Ігоря Ейдмана, ця подія, звичайно, не справжні вибори, але все ж вони мають значення для розвитку Росії. Путіну потрібно в черговий раз легітимізувати своє власне диктаторське правління, в першу чергу, перед світом і Заходом. У другу чергу, перед російським суспільством. Про це Ейдман розповів в інтерв'ю сайту "Сегодня".

"Будь-яка влада не може існувати, якщо вона нелегітимна в очах своїх громадян і світу. Якби Путін був царем, йому вибори були б не потрібні. Він сидів би на троні, і все. Але формально Путін президент, нібито обраний. Цю легенду потрібно підтримувати, проводити церемоніал своєї легітимізації у вигляді виборів. Він себе не оголошував довічним президентом через те, що це буде дико виглядати в очах партнерів на Заході. Тому треба раз на шість років проводити такі процедури. Ця процедура, як і будь-які такі процедури , повинна виглядати пристойно. Бо не може ж патріарх, покладаючи на голову імператора корону, п'яно гикати. Вибори теж повинні виглядати пристойно", – зазначив Ейдман.

Реклама

На думку соціолога, саме тому зараз вся інтрига не в результаті виборів, а в тому, наскільки красиво і пристойно вдасться провести цю церемонію. Вибори 2011 року в Думу, а це теж церемонія, не вдалося провести солідно і пристойно. Вийшов скандал і демонстрації. Це коштувало Владиславу Суркову посади в Адміністрації Президента РФ.

"Зараз Сергій Кирієнко намагається не повторити помилок Суркова 2011 року та провести путінську церемонію коронації на президентський престол більш-менш пристойно. Для цього створюється імітація дискусії і конкуренції в особі Ксенії Собчак. Підтягуються старі кадри – Зюганов, Жириновський, і т. ін. Вони будуть в якості статистів", – говорить Ейдман.

Соціолог зазначив, що Кремль хоче отримати гарну явку, 70%, бажано, щоб з них 60% – чесної явки. Це за рахунок регіонів аномального голосування, як Чечня або Кемеровська область, 60% явки можна перетворити в 70%. З них 70% повинні бути за Путіна. Реально може бути близько 55%, а інших домалюють.

"Але якщо на вибори прийде 40% або навіть 50 % виборців, то намалювати 70% і не нагрубити та не нарватися на скандал буде дуже важко. Тому явку потрібно підігрівати вручну начебто чесним чином. В якості збудника явки, такої політичної віагри в цій кампанії виступає Ксенія Собчак. Вона повинна створювати ілюзію інтриги і загрози для путінського режиму, щоб привести до урн як противників, так і прихильників Путіна", – підкреслив Ейдман.

Детальніше читайте на сайті "Сегодня" в матеріалі: "Російський соціолог:" Путін продовжить втрачати розум, він несе все більше ахінеї"

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти