Ціни на газ, пиво, зміни до ПДР: що розгляне Рада цього тижня

На порядку денному безліч законопроектів, розглянутих у першому читанні раніше – як цим парламентом, так і Верховною Радою минулого скликання. Тепер депутати повинні прийняти щодо них остаточне рішення

Верховна Рада другий тиждень проводить в пленарному режимі. Які знакові або цікаві проекти депутати мають намір розглянути найближчими днями, розбирався сайт "Сьогодні".

Реформують Держбюро розслідувань

Реклама

Один із законопроектів, який парламент розгляне цього тижня, – проект змін до закону про Державне бюро розслідувань (№2116). Нагадаємо, що нова влада серйозно взялася за реформування цього відносно нещодавно створеного (ДБР стало до роботи 27 листопада 2018 роки) органу. Як уже повідомляв сайт "Сьогодні", президентом запропоновані зміни до Конституції, що дозволяють главі держави призначати директора ДБР. 3 вересня ці пропозиції були направлені парламентом до Конституційного суду (це обов'язкова процедура при зміні Основного закону). Проект же №2116 є другою складовою реформ ДБР.

З ключових змін: Держбюро розслідувань змінює статус на державний правоохоронний орган (зараз – центральний орган виконавчої влади). Скорочується стаття 4 закону (Гарантії незалежності Держбюро). Так, зі статті забирається норма про колегіальне прийняття найважливіших рішень, про особливий порядок призначення заступників директора бюро. Якщо за чинним законом заступники призначалися директором ДБР за поданням конкурсної комісії, то змінами пропонується наділити директора повноваженнями призначати і звільняти заступників на свій розсуд. Загалом директор ДБР отримає більше повноважень, ніж має сьогодні.

Крім того, проект пропонує вичерпний список порушень, які можуть стати підставами для дисциплінарного покарання співробітника ДБР. Також повноваження щодо затвердження положення про Раду громадського контролю при ДБР передаються від Кабміну президентові.

Реклама

Змінять правила дорожнього руху

Верховна Рада планує розглянути в другому читанні і в цілому зміни до Правил дорожнього руху (законопроект №0963). Стосуються вони осіб, що пересуваються на інвалідних візках. На сьогодні правила ніяк не регламентують їх участь у дорожньому русі, що іноді призводить до сумних наслідків. Змінами особи, які рухаються тротуарами, наділяються правами пішоходів (зокрема, правом першочергового перетину вулиці пішохідним переходом). А при русі проїзною частиною – правами велосипедистів. Передбачає законопроект і заборони для візочників – наприклад, їм заборонено перевозити вантажі, що заважають керуванню, пасажирів, буксирувати причепи.

Радикально зменшать штрафи за роботу "нелегалів"

Реклама

Парламент планує захистити інтереси роботодавців, істотно знизивши штрафні санкції за допуск найманих працівників до роботи без оформлення трудового договору або контракту, виплати зарплати без сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків, а також за "переробіток" співробітників. Такі зміни передбачені законопроектом №1233 "Про зміну Кодексу законів про працю".

Так, якщо сьогодні перевіряючі органи виявлять порушення, описані вище, штраф незаконослухняним роботодавцю становитиме 100 мінімальних зарплат. Змінами ж пропонується обмежити "покарання" на перший раз письмовим попередженням. У разі повторного протягом року порушення – штрафом в 4 мінімальні зарплати. За недотримання закону про мінімальні державні гарантії в оплаті праці або законодавства про різні пільги (в тому числі передбачених законом про військову службу) пропонується встановити штраф у 2 мінімальні зарплати (зараз – 10 мінімальних зарплат) і т.д.

Автор закону зазначає, що прийняття цього проекту дозволить зупинити процес ліквідації малого і середнього бізнесу під тиском економічно необґрунтованих штрафів. Водночас в пояснювальній записці до проекту не згадуються ймовірність відходу бізнесу "в тінь" після ухвалення закону (а адже для того, щоб вивести зарплати з тіні, і приймалися такі драконівські штрафи!). Втім, Головне науково-експертне управління в своїх висновках прямо вказує, що затвердження проекту несе серйозні ризики для найманих працівників. "Це і безправ'я щодо режиму роботи, відсутність гарантій в отриманні заробітної плати, її розміру, режиму роботи, охорони праці, захисту в разі виробничого травмування, хвороби, пенсійного забезпечення тощо", – зазначається в експертних висновках.

Розглянуть в "турборежимі" проекти, затверджені минулого тижня в першому читанні

Традиційно великий блок присвячений економічним законопроектам. Про значну частину з яких сайт "Сьогодні" вже писав. Так, буде розглянутий у другому читанні за процедурою з скороченням терміну підготовки пакет проектів, що пройшли перше читання минулого тижня. Йдеться, зокрема про проекти, які передбачають впровадження касових апаратів в смартфоні, що стосуються детінізації в сфері торгівлі та послуг, зменшення тиску на бізнес і т.д. Також у другому читанні за аналогічною процедурою будуть розглянуті "неекономічні" законопроекти – про реформування прокуратури, про Вищий антикорупційний суд, про перезавантаження влади. На цих проектах сайт "Сьогодні" також детально зупинявся раніше.

Також парламентарії розглянуть пакет законів про зміну до Бюджетного кодексу. Ці проекти, як випливає з супровідних документів, необхідні для того, щоб врахувати в проекті бюджету на 2020 рік зміни податкового та ін. законодавства, прийняті нинішнього року, в тому числі парламентом попереднього скликання. А в п'ятницю у Верховній Раді відбудеться презентація самого проекту держбюджету.

Повернуться до питання зниження цін на газ і пиво

Особливістю нинішнього пленарного тижня є те, що на розгляд зали планується винести цілий пакет давніх, можна навіть сказати "раритетних" законопроектів, підготовлених в незапам'ятні часи. Більшість з них роками припадали пилом в парламенті минулого скликання: Верховна Рада, прийнявши їх у першому читанні, відмовлялася їх остаточно стверджувати з економічних або політичних мотивів. Однак законодавство (стаття 106 Регламенту) зобов'язує новий парламент відпрацювати ці проекти "за себе і за того хлопця", розглянувши їх в режимі підготовки до другого читання. Це зовсім не означає, що проекти обов'язково будуть прийняті.

Однак, з огляду на, що авторами низки таких документів є нинішні союзники "Слуги народу" в парламенті, можна припускати, що певні шанси на затвердження хоча б частини з цих проектів є.

Один з таких "раритетних" документів (№0918) має претензійну назву "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення вартості газу для населення". Поданий ще 2015 року, проект неодноразово допрацьовувався, відгукувався, переносився, був прийнятий в першому читанні в жовтні 2015-го і відкладений в довгий ящик. Цього тижня парламент, нарешті, розгляне проект у другому читанні. Стосовно самого законопроекту, то в ньому не йдеться про зниження цін на газ для населення буквально. Проект, скоріше, покликаний створити передумови для (можливого!) зниження цін. А пропонує він всього лише знизити ставки рентної плати за природний газ та встановити нульову ставку збору у вигляді цільової надбавки до чинного тарифу на природний газ, що постачається для населення.

Ще один закон, що пестить слух народу, стосується врегулювання виробництва і обороту пива. Проект №0919 пропонує скасувати ліцензування виробництва і продажу пива, що теоретично повинно знизити ціну і збільшити доступність цього алкогольного напою. Проект, прийнятий в першому читанні ще 2015 року, також припадав пилом на полицях, чекаючи свого часу.

Депутати розглянуть у другому читанні законопроект "Про страхування", який має ще довшу історію. Почали розглядати нову редакцію закону ще при Януковичі – 2012 року. Але не подужали, і проект став вважатися відкликаним. 2015-го документ знову подали на розгляд, і знову він був схвалений лише в першому читанні. Тепер питаннями страховки займеться нова влада. Чи буде затверджений цей закон, або ж його остаточно "поховають", вважаючи за краще розробити і прийняти свій законопроект, стане відомо зовсім скоро. До речі, це стосується і інших проектів "з історією", які винесені на розгляд парламенту цього тижня.

Можливо, затвердять закон про столицю і призначать новий ЦВКК

Нарешті, не можна виключати, що цього тижня парламентарії розглянуть мінімум ще два питання, одне з яких не включене до порядку денного на цей момент, а друге відсутнє навіть у вигляді проекту. Йдеться про новий закон "Про столицю" – цей проект поданий до парламенту у понеділок, 16 вересня, і, природно, не міг бути включений до порядку денного, затвердженого ще минулого тижня. Проект, крім іншого (сайт "Сьогодні" планує детальний аналіз документа, стежте за оновленнями), передбачає проведення дострокових виборів в Києві 8 грудня. З огляду на феноменальні здібності монобільшості надоперативно ухвалювати закони, можна припустити, що і з законом про столицю партія влади не зволікатиме. Тим більше, що часу для затвердження проекту і організації виборів не так багато, як здається, а наступний пленарний тиждень буде вже в десятих числах жовтня.

Відповідно, більшості необхідно оперативно розв’язати й інше завдання: призначити новий склад Центральної виборчої комісії. Спікер парламенту Дмитро Разумков вже заявив, що список нових членів ЦВК може надійти до Верховної Ради вже цього тижня.

Нагадаємо, раніше новини "Сьогодні" повідомляли, що Рада дала ще три місяці власникам євроблях, щоб вони розмитнили свої авто за пільговими умовами.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Допомога під час війни
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Наші гроші
Більше новин
Life новини
Більше новин
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

60192.86

Bitcoin Cash (BCH)

453

Binance Coin (BNB)

517.8

Dogecoin (DOGE)

0.15

Ethereum Classic (ETC)

24.99

Litecoin (LTC)

77.32

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
53,45
52,91
52,81
27,61
55,40
53,40
54,40
26,89
56,40
54,40
53,79
28,62
56,49
55,02
54,97
27,76
56,99
55,99
56,68
28,98
59,88
56,91
56,99
28,79
59,99
57,99
57,99
29,47
59,99
57,99
57,99
29,48
60,99
59,99
59,99
29,48
-
51,56
51,08
26,95
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Вони нас підтримали
легенди спорту

ВЕЙН ГРЕЦЬКІ. Ми всі згодні, що це безглузда війна. Ми всі бажаємо всім в Україні всього найкращого та молимося за них.

ПЕЛЕ. Я надсилаю свою солідарність народу України. Я молюся і прошу Бога, щоб запанували мир, свобода та любов

ДОМІНІК ГАШЕК. Кожен дорослий у Європі добре знає, що Путін – божевільний убивця, і що Росія веде наступальну війну проти вільної країни та її народу.

ПАОЛО МАЛЬДІНІ. Ніхто не очікував побачити війну на європейській землі, ми хочемо бути на боці народу України.

КЛАУДІО ТАФФАРЕЛ. Дорогі друзі, українці! Наразі весь світ стежить, хвилюється та обурений тим, що відбувається в Україні. Бажаю, щоб на вашу землю якнайшвидше повернувся мир.

1 /2
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

39.57

Євро (€)

42.12

"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти