Борис Колесніков: "Польща поклала свою репутацію на захист інтересів України"

3 червня 2015 18:16

Сергій Рюмочкін Сергій Рюмочкін

Головний "адвокат України" в ЄС, за словами опозиціонера, розчарований темпами проведення реформ

Польща – країна, у якої є чому повчитися. Економіка нашого сусіда постійно зростає, а реформи, які провела країна, ставлять у приклад іншим країнам-членам ЄС.

Реклама

2 червня глава Опозиційного уряду Борис Колесніков зустрівся з польськими політиками та експертами. "Польща поклала свою репутацію на захист інтересів України у світі і сьогодні має право запитати у української влади, що було зроблено за півтора року", – нагадав опозиціонер.

Порівнюючи цифри

Польща відносно спокійно пережила світова фінансова криза в 2008 році. Тоді експерти говорили про такі чинники, як незначна залежність країни від іноземних ринків у поєднанні з внутрішнім попитом, добре організована банківсько-фінансова система і гроші допоміжних фондів ЄС.

Як доказ – цифри. Ось результати Польщі за величиною валового внутрішнього продукту при перерахунку за паритетом купівельної спроможності (співвідношення двох або декількох грошових одиниць, валют різних країн, що встановлюється за їх купівельної спроможності стосовно до певного набору товарів і послуг).

Реклама

А ось результати України за останні три роки.

"Україна повністю провалила півтора року реформ, а в Польщі всі реформи відбулися за 16 місяців", – нагадав прем'єр Опозиційного уряду Борис Колесніков. І додав: "Влада повинна проводити реформи швидко, кинджальний і на благо України. Або влада повинна проводити нові вибори – не треба їх боятися. Формувати новий парламент, нові коаліції. Нехай більше молоді прийде, щоб потім сформувати успішний уряд".

Шлях України

Під час візиту до Варшави опозиціонер зустрівся з представниками фракцій Сейму, в тому числі з колишнім прем'єром Польщі Лешеком Міллером і екс-президентом Польщі Олександром Кваснєвським.

Реклама

sssei

Не пропусти!
Німеччина – Угорщина: онлайн матчу Євро-2020 в групі смерті
Збірна Німеччини проти Угорщини

У кулуарах Сейму. Фото: "Сегодня"

Колесніков розповів, що в Польщі розчаровані діями української влади. "Поляки готові підтримувати Україну, але вони трохи в розгубленості. Якщо Україна сама нічого не робить, то чим поляки можуть нам допомогти? Я вважаю, що вони зробили більше, ніж могли", – говорить політик.

Також Колесніков зустрівся з експертами в Центрі Східних досліджень. Учасники дискусії говорили про те, який шлях має пройти Україна, щоб стати по-справжньому європейською державою. Тема Донбасу також обговорювалася. Якщо на сході України потрібен особливий статус, щоб зупинити війну, значить, його потрібно дати в першу чергу, а потім усі регіони зрівняти в правах, вважає Колесніков.

Самоврядування як крок вперед

Реклама

В Україні опозиція впевнена, що саме децентралізація може допомогти країні вийти з кризи. "Українська влада повинна чітко заявити: "Ось нова Конституція, ось права для всіх 25 суб'єктів. Ось все, що ми можемо, щоб зберегти українську державу", – заявив Колесніков.

koles2

Фото: "Сегодня"

До слова, реформу самоврядування у Польщі провели ще в 1999 році. Децентралізація дала позитивний ефект – місцева влада виступали ініціаторами змін, між регіонами, містами, ґмінами, росла конкуренція, яка сприяла розвитку. Економічна свобода була реалізована за рахунок можливості залучення місцевою владою зовнішніх інвесторів і отримання зовнішніх коштів на розвиток (з держбюджету або бюджету ЄС).

 

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти