Борис Колесніков назвав п'ять кроків, які знищать корупцію в Україні

19 листопада 2015 16:05

В Україні потрібно провести децентралізацію влади, змінити роботу судів та правоохоронних органів, а також спростити умови роботи бізнесу

Опозиційний прем'єр-міністр Борис Колесніков під час засідання "тіньового" Кабміну в четвер, 19 листопад назвав п'ять основних кроків, які необхідно зробити в Україні, щоб знищити корупцію.

Реклама

"Влада вже півтора року і вдень і вночі "бореться" з корупцією, однак складається враження, що вона просто не бажає її знищити. Ніякі антикорупційні прокурори проблему не вирішують. Перш за все, необхідно прибрати саме поле для корупції. Таких полів ми нарахували п'ять", – заявив Борис Колесніков.

Перше, і одне з найголовніших полів для корупційної діяльності, за словами опозиційного прем'єра, – неефективне державне управління.

"Центральна влада – це дуже великий непрозорий ком грошей і повноважень. Тому без децентралізації і справжньої передачі повноважень на місця вирішити питання корупції буде неможливо. Центральний бюджет повинен фінансувати Міністерство оборони, силові структури, Міністерство закордонних справ, великі інфраструктурні проекти. Така децентралізація зніме 80% проблем", – зазначив опозиційний прем'єр.

Друге поле, за словами Бориса Колеснікова, – корупція у державних фінансах. Політик переконаний, в ситуації, коли втрата бюджетних коштів відбувається за рахунок непрозорих закупівель, необхідно переходити на електронні державні та комунальні торги з прозорими умовами допуску до тендерів.

Реклама

"Наприклад, в Естонії, Новій Зеландії (у підприємців) немає ніякого контакту з людиною, яка відповідає за держзакупівлі", – зазначив політик.

Третя проблема – земельні відносини в містах. "У 2007 році бюджет Києва становив 5 млрд доларів. Столиці східної Європи при такому бюджеті нагадували будмайданчика. У нас – нуль. Купити землю інвестору неможливо. А адже все дуже просто. Приміром, продається земля під гіпермаркет. Ви виграли торги, заплатили. Протягом п'яти робочих днів вам привозять документацію та всі дозволи в електронній формі. У Нью-Йорку дозвіл на будівництво видається протягом двох тижнів. Що заважає Києву піти таким шляхом і повести за собою всі міста?" – Зазначив Борис Колесніков.

Не пропусти!
Італія – Швейцарія: відео голів та огляд розгрому на Євро-2020
Чіро Іммобіле проти воротаря Швейцарії Яна Зоммера

Ще одна проблема пов'язана з корупцією на митниці і виборчим поверненням ПДВ. У цій ситуації, переконаний Борис Колесніков, необхідно електронне адміністрування ПДВ або його заміна податком з продажів, спрощення умов ведення бізнесу та скорочення дозвільної системи.

"Цей податок – не власність прем'єр-міністра. Це гроші, взяті у підприємств в якості податкового кредиту та погашення податковими зобов'язаннями. І поки підприємствам не погасили 100% ПДВ, не можна пускати до бюджету доходи від цього податку", – додав політик.

П'яте і основне поле для корупції, на думку Бориса Колеснікова, – правове беззаконня.

Реклама

"Побороти 4 попередні поля для корупції неможливо без чесних судів, без глибокої правоохоронної реформи. В іншому випадку, всі зусилля суспільства та бізнесу без верховенства права марні. Без переходу до виборності суддів, виборності цивільних правоохоронців, прокурорів нічого вийде", – зазначив опозиційний прем'єр-міністр.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти