Борис Колесніков: "Головне – не піддаватися паніці"

17 березня 2020, 23:31

Сергій Пономаренко Сергій Пономаренко

Політик – про першочергові кроки, які необхідно зробити в Україні для боротьби з вірусом і світовою економічною кризою

Головне завдання в умовах боротьби з поширенням коронавірусу - не піддаватися паніці, вважає віцепрем'єр-міністр України (2010-2012 рр.) Борис Колесніков. В ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Україна 24" Борис Колесніков розповів про першочергові кроки, які необхідно зробити для успішної боротьби з інфекцією.

"На сьогодні найправильніше рішення – обійтися без паніки. Всіх цікавить – що потрібно робити в цій ситуації. Потрібно створювати Національне агентство, як було на ЄВРО-2012. Потрібно залучати кращих фахівців. Обов'язково – стратегічного консультанта, бажано з КНР, де впоралися з цією проблемою. У величезній країні, з найбільшим в світі населенням, побороли епідемію. Ця людина повинна бути стратегічним консультантом, скільки б він не коштував. Нацагентство розробляє рішення, а Кабінет міністрів і президент вводять їх в життя. Іншого шляху ще ніхто не придумав. Я чому кажу так упевнено, тому що якби не взяли у 2011 році американських фахівців з аеропортів, то всі п'ять аеропортів в Україні не працювали б до цього дня", – заявив віцепрем'єр-міністр України (2010-2012 рр.) Борис Колесніков.

Реклама

Також Борис Колесніков розповів, які кроки необхідно зробити в Україні для поліпшення економічної ситуації.

"Якщо ви помітили, то практично 40% національного бюджету – це борги. Тобто це повернення боргів і їх обслуговування. Перше, що потрібно зробити, – домогтися реструктуризації, справжньої. Тобто реструктуризувати зовнішню заборгованість на 20 років, щоб уникнути дефолту. Тому треба домогтися п'яти років канікул зі сплати боргів і відсотків. Без цього українська економіка може не витримати", – заявив Борис Колесніков.

Також Борис Колесніков нагадав про ініціативи Ріната Ахметова для подолання Україною економічних викликів.

"Вчора Рінат Ахметов сказав – давайте створимо Національний штаб, візьмемо туди кращих у світі фахівців і визначимо – що нам робити далі. Що таке бізнес? Це скорочення нерозумних витрат і підвищення розумних доходів. Я впевнений, що можна зібрати команду найкращих фахівців, в тому числі і українських. Справжніх фахівців, тому що, якщо ми подивимося на залучених фахівців 2014-2019 років, ви подивіться – де вони були до цього і куди вони пішли після 2019 року. Це говорить про їхні репутації, про їх затребуваність. Вони взялися з нізвідки і пішли в нікуди", – заявив віцепрем'єр-міністр України (2010-2012 рр.) Борис Колесніков.

Борис Колесніков також вважає, що у випадку з пасажирськими перевезеннями держава повинна піти назустріч бізнесу і допомогти перевізникам.

При цьому Борис Колесніков вважає надзвичайно важливим, щоб в умовах карантину весь пасажирський транспорт в Україні ретельно оброблявся дезінфікуючими засобами.

Реклама

За словами Бориса Колеснікова, успішне подолання ситуації, що склалася в Україні, кожен громадянин країни відчує на власному сімейному бюджеті.

"Те, що стало не гірше, ніж до епідемії, збереглися робочі місця – це відчує кожен українець на своєму власному сімейному бюджеті. Іншого шляху оцінки ефективності рішення будь-якого уряду в світі не існує", – заявив Борис Колесніков.

Про те, яка на даний момент ситуація з карантином і епідемією, читайте на сайті "Сьогодні" в матеріалі: " Коронавірус і карантин в Україні: що відомо на даний момент".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти