Борець з корупцією і "крутий спеціаліст": хто такий Руслан Рябошапка, претендент на крісло генпрокурора

29 серпня 2019 23:50

Заступник глави Офісу президента

Руслан Георгійович Рябошапка – поки що єдина кандидатура на посаду генерального прокурора (у відставці Юрія Луценка не сумнівається ніхто), причому озвучена самим Володимиром Зеленським.

Реклама

"Я з самого початку президентської кампанії говорив, що Рябошапка крутий фахівець. Я бачу його одним з претендентів", – сказав Зеленський.

При цьому про інші кандидатури інформації поки ніякої не з'являлося.

"Оцінюю 50 на 50% шанси. Або стану, або ні", - відповів на запитання про шанси замінити Луценка сам Рябошапка.

Кандидат на посаду генпрокурора, як для українських реалій, має непогану репутацію. В Офісі Зеленського відповідає за правовий блок і взаємини з судами. У разі призначення генпрокурором планує провести, в першу чергу, кадрову ротацію в керівництві ГПУ.

Реклама

Народився 14 жовтня 1976 року в смт Зеленогірське Любашівського району Одеської області.

У 1998 році закінчив Міжнародний Соломонів університет. На держслужбі працює зі студентських років.

З 1998 по 2001 – головний консультант заступника начальника управління законодавства з питань правосуддя, охорони правопорядку і оборони; заступник директора Департаменту законодавства про правосуддя, кримінального і процесуального права і про адміністративну відповідальність Міністерства юстиції; заступник начальника відділу Державного департаменту України з питань виконання покарань.

У 2001-2002 рр – заступник директора Департаменту законодавства про правосуддя, кримінального і процесуального права і про адміністративну відповідальність Міністерства юстиції України.

З грудня 2003 по червень 2010 очолював Департамент законодавства про правосуддя, правоохоронну діяльність та антикорупційну політику Міністерства юстиції України. Глава делегації України на засіданнях пленарних з'їздів Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO).

Реклама

21 червня 2010 року призначений директором знову Бюро з питань антикорупційної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України. Головне завдання Бюро – підготовка і реалізація урядових пріоритетів у впровадженні антикорупційної політики.

Лютий 2011 – жовтень 2013 року – заступник директора Департаменту юридичного забезпечення Секретаріату Кабінету Міністрів України.

З жовтня 2013 по березень 2014 рр – займав посаду Департаменту аналізу антикорупційної політики в неурядовій організації Transparency International Україна.

Березень 2016 – червень 2017 – Член Національного агентства з питань запобігання корупції.

Одружений, виховує трьох синів, які мають французьке громадянство. Це пояснюється тим, що Олеся Андріївна Бартовщук, мати Тимура, Луки та Марка, працює на території ЄС – в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) з головним офісом у французькому Страсбурзі.

Реклама

Молодша сестра Людмила займає посаду заступника начальника юридичної служби "Укрзалізниці" (ПЗЗ).

За даними ЗМІ, в команду президента Рябошапку привів глава Офісу президента Андрій Богдан. За словами самого Рябошапки, він знайомий з Богданом з 2007 року, коли той обіймав посаду заступника міністра юстиції (2008-2010). Він вважає Богдана "сильним юристом і хорошим менеджером", а також "одним з небагатьох, хто може сказати" ні "Коломойському".

Всі подробиці в спецтемі Призначення у владі

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти