Більше, ніж вимагає НАТО: Україна ухвалила стратегічний закон про нацбезпеку

21 червня 2018, 13:07

Високі витрати на оборону закріплюються законодавчо, а повноваження і зони відповідальності СБУ зміняться, причому контролюватимуть дії спецслужб у парламенті

Верховна Рада на засіданні 21 червня ухвалила в другому читанні аконопроект № 8068 про національну безпеку. Документ підтримали 248 народних депутатів з 226 мінімально необхідних. 

Реклама

Відзначимо, за якнайшвидше ухвалення законопроекту в Раді виступали і спікер парламенту, і лідери фракцій. Одним з аргументів на користь того, щоб парламентарії не зволікали із прийняттям законопроекту називають в тому числі і те, закон про нацбезпеку важливий в контексті відносин України та Альянсу, а президент Петро Порошенко буде запрошений на липневий саміт НАТО. 

Як повідомлялося, 5 квітня ерховна Рада схвалила в першому читанні законопроект про нацбезпеку. Документ, зокрема, передбачає, що фундаментальними національними інтересами є інтеграція України в європейський політичний, економічний, правовий простір, а також членство України в ЄС і НАТО. 

Секретар парламентського комітету з нацбезпеки Іван Винник розповів, що в законопроекті уточнено функції СБУ , які обмежуються питаннями боротьби з тероризмом, контррозвідувальним захистом держави, боротьбою з підривною діяльністю. 

За його словами, також чітко розмежовуються повноваження сил оборони і сил безпеки . Винник зазначив, що планується створити парламентський комітет з нагляду за діяльністю спеціальних правоохоронних органів і органів з правоохоронними функціями.

В тренді
Never again, а не 9 травня. Зеленський вшанував жертв Другої світової війни
Реклама

Також Винник повідомляв, що перехідні положення законопроекту передбачатимуть створення єдиної бази абонентів – споживачів природного газу , щоб "Нафтогаз України" отримував інформацію про них, що дозволило б заблокувати розкрадання газу. 

Крім того, закон про нацбезпеку встановлює мінімальну кількість грошей, яку уряд має виділяти на безпеку – 5% від ВВП, з яких 3% повинні йти виключно на оборону . Відзначимо, НАТО вимагає від своїх членів аналогічних витрат на рівні 2%, при цьому тільки кілька членів Альянсу насправді витрачають 2% ВВП або більше на оборону. 

Раніше народний депутат Ірина Фриз пояснювала, навіщо Україні закон про нацбезпеку. За її словами, закон є базовим і важливим, і передбачає кардинальну зміну системи управління сектора оборони України, привівши її до стандартів НАТО.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти