Понад 70 мерів міст і голів ОТГ з усієї України підтримали "Опозиційний блок"

9 липня 2019, 15:52

Учасники зустрічі делегували "Опозиційний блок" на вибори до нового парламенту

Лідер партії "Опозиційний блок" Євген Мураєв і мери українських міст – члени "Опозиційного блоку" – прийняли резолюцію про об'єднання зусиль для проведення глибокої економічної, культурної та гуманітарної децентралізації в Україні.

Реклама

Резолюція про співпрацю прийнята за результатами Форуму "Майбутнє міст", який відбувся 9 липня в Харкові. У Форумі взяли участь 28 міських голів та 64 представники органів місцевого самоврядування.

"Тільки "Опозиційний блок" зможе провести в Україні справжню децентралізацію. Партія зібрала під своїми прапорами мерів міст, промисловців, бізнесменів, підприємців, представників ОТГ, селищних і сільських рад. Ми постійно працюємо з людьми, знаємо їхні сподівання і проблеми", – сказав під час виступу міський голова Харкова Геннадій Кернес.

У резолюції Форуму йдеться, що у центру повинні залишитися тільки загальнонаціональні функції управління: зовнішня політика, кредитно-грошова політика; Збройні сили; державна безпека; реалізація національних і міжнародних інфраструктурних проектів.

Тим часом громади потрібно наділити такими повноваженнями: розпорядження інфраструктурними об'єктами, дороги (крім доріг національного та міжнародного значення), гуманітарна сфера, дошкільна, шкільна та середня спеціальна освіта, медицина. Судді повинні обиратися безпосередньо в громадах, за допомогою прямого таємного голосування. Поліцію – підпорядкувати муніципалітетам.

Реклама

"Ми, представники місцевого самоврядування, і партія "Опозиційний блок" – це ті об'єднуючі чинники, які повинні зробити все, щоб наша країна була сильною і неподільною, – сказав на Форумі мер Ужгорода Богдан Андріїв. – Українці в Запоріжжі, Харкові, Одесі чи Львові нічим не відрізняються. Всі ми любимо нашу країну і бажаємо їй процвітання".

В тренді
Never again, а не 9 травня. Зеленський вшанував жертв Другої світової війни

Для досягнення цієї мети, заради відновлення миру в країні, а також вирішення економічних і соціальних проблем, "Опозиційний блок" готовий об'єднуватися у Верховній Раді зі здоровими політичними силами.

"У мене сьогодні таке відчуття, що ми обираємо не Раду, а естраду, – зауважив лідер "Опозиційного блоку" Євген Мураєв. – Але в парламенті повинні бути професіонали. І я вважаю, що команда "Опозиційного блоку" найпрофесійніша. В її складі – люди справи. Вони знають, що необхідно кожному місту чи селу, їм не потрібні команди з Києва. Я абсолютно впевнений, що після подій 2014 року наша країна встояла тільки завдяки органам місцевого самоврядування. І зараз територіальні громади показують максимальну ефективність не завдяки уряду, а всупереч йому, борючись за кожну копійку і її ефективне використання".

За словами Євгена Мураєва, 1575 законопроектів, розроблених "Опозиційним блоком", створюють нову формулу країни, в якій здійсниться не декларативна, а повна і всеосяжна децентралізація.

Нагадаємо, 20 червня представники "Опозиційного блоку" подали документи в Центральну виборчу комісію для реєстрації кандидатами в народні депутати України в загальнодержавному багатомандатному та одномандатних виборчих округах.

Реклама

Раніше політична партія "Опозиційний блок" презентувала команду лідерів, яка поведе партію на парламентські вибори. Партія представила їх під час "Форуму об'єднаних опозиційних сил "Довіряй справам" у Києві, 10 червня.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти