Біометричний контроль для росіян: Порошенко підписав указ і повідомив деталі

1 вересня 2017 15:25

События на ТК Украина

Згідно з указом, Росія буде внесена до оновленого переліку держав міграційного ризику

Президент Петро Порошенко своїм указом ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 10 липня 2017 року "Про посилення контролю за в'їздом до України, виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, дотриманням ними правил перебування на території України". Про це повідомляє прес-служба Адміністрації президента.

Реклама

Як зазначається, своїм указом президент доручив Кабінету міністрів і СБУ в місячний термін забезпечити здійснення комплексних заходів щодо посилення контролю за в'їздом до України, виїздом з України іноземців, в тому числі громадян Російської Федерації, і осіб без громадянства.

Кабінет міністрів також повинен оновити перелік держав міграційного ризику, зокрема, внести до нього Російську Федерацію.

Уряд повинен забезпечити початок функціонування з 1 січня 2018 року національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства, вирішивши питання необхідного ресурсного забезпечення фіксації біометричних даних іноземців, в тому числі громадян Російської Федерації, і осіб без громадянства під час здійснення прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон України та в контрольних пунктах в'їзду-виїзду.

Раніше Петро Порошенко повідомив, що процедура біометричного контролю проходитиме в три етапи:

  • перший – людина може подати попереднє повідомлення про намір відвідати Україну;
  • другий – безпосередня фіксація біометричного паспорта або біометричних даних на кордоні;
  • третій – фіксація людини в місці, де вона планує перебувати.
Реклама

"В умовах, коли країна є об'єктом військової агресії з боку РФ, ця практика є цілком виправданою", – пояснив президент.

Не пропусти!
Україна – Північна Македонія: онлайн другого матчу нашої команди на Євро-2020
Україна грає з Північною Македонією на Євро-2020

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Петро Порошенко зазначив, що "це дозволить повноцінно запрацювати єдиній національній системі біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства".

Президент підкреслив, що в реалізації цього комплексу заходів важлива роль відводиться Центрам надання адмінпослуг. Для цього буде здійснено розширення потужностей існуючих центрів та будівництво нових, насамперед поблизу місць розташування контрольних пунктів в'їзду-виїзду.

Раніше Петро Порошенко заявив, що в Україні прискореними темпами розробляється система фіксації біометричних даних.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти