Безвізовий режим за 14 євро: як думають змінити правила в'їзду в ЄС

12 вересня 2016 8:14

Крістіна Зеленюк Крістіна Зеленюк

В Євросоюзі вже на цьому тижні можуть підняти питання введення попередньої авторизації і справляння плати 14 євро за в'їзд на територію ЄС для громадян країн, з якими діє безвізовий режим

Єврокомісіярозробляєзаконодавчіпоправки,щобзробитибезвізовийв'їздвшенгенськузонуплатниміза попередньоюонлайн-авторизацією(людина, яказахочевідвідатиЄС,повиннабудезаповнитионлайн-анкетуіотриматидозвілнав'їзд).Яквдалосядізнатися "Сегодня.ua", офіційнотакізаконодавчіпоправкивЄврокомісіїмають намірпредставитидокінцяроку.І,якщоїхзатвердятьвЄвропарламентііЄвропейській раді,платитизав'їздпо14євродоведетьсяіукраїнцям,аджебезвізовийнамобіцялинадатиз 1 січня2017 року.УкраїнськіпарламентаріїсприйнялитакіновинизБрюсселявбагнетиіобіцяютьдзеркальнідіїповідношеннюдо громадянЄС.ВАП,хочінеофіційно,відповіли"Сегодня.ua",щорозділяютьпозиціюдепутатівВР.Правдаприцьомусумніваються,щоЄСпіденатакийкрок.

Реклама

Інформаціяпро те,щоЄвросоюзможеввестиплатнийв'їздврозмірі14євроза попередньоюонлайн-авторизацієюжителівкраїн,дляякихітаквжедієбезвізовийрежим,впершез'явиласяпарутижнівназаду виданні EurActiv  з посиланнямнаджерелавЄС.Зтихпірніякихофіційнихкоментаріввідєвропейськихдепутатівічиновниківне було.

"Сегодня.ua" звернувся із запитами до кількох європарламентаріїв. Так, в коментарі нам депутат Європарламенту, член Комітету з питань парламентського співробітництва між Україною та ЄС Ребекка Хармс підтвердила, що "в Європейській комісії йдуть дискусії про можливе введення системи попередньої авторизації". "Якщо це матеріалізується, людина, яка мандрує в ЄС, повинна буде надати деякі дані до поїздки (заповнивши онлайн-форму – Авт.) і заплатити внесок. Однак поки Єврокомісія лише на початку цього процесу (розробки законодавчих ініціатив – Авт.) і надасть більше деталей до кінця року", – відповіла"Сегодня.ua" Ребекка Хармс.

"Якщо це матеріалізується, людина, яка мандрує в ЄС, повинна буде надати деякі дані до поїздки (заповнивши онлайн-форму – Авт.) і заплатити внесок. Однак поки Єврокомісія лише на початку цього процесу (розробки законодавчих ініціатив – Авт.) і надасть більше деталей до кінця року"

ЯкщодокінцярокуЄврокомісіятакивийдезофіційнимизаконодавчимиініціативаминаЄвропарламентіЄвропейська рада,івонитамбудутьприйняті,нововведенняторкнетьсяіукраїнців.Адже,за попередньою інформацією,безвізовийрежимнамнададутьз 1 січня2017 року.

ТакаініціативаЄврокомісії,яквдалосядізнатися "Сегодня.ua", далеко ненова.Аналогічну пропозиціювжеозвучувалиФранціяіНімеччинав2008 році."Ядумаю,виговоритепроEU Electronic System for Travel Authorisation(електроннасистемаавторизаціїмандрівників-Авт.).Єврокомісіяпрацюєнадтакимрішеннямз 2008 рокуійогоосновнамета-збірінформаціїпро відповідністьіноземнихгромадянподорожувати(вЄС-Авт.)івизначення, чи створюютьтакімандрівникизагрозу безпеці.Цейкрокбувзроблений у відповідьнапідвищенийризиктерористичнихатак,які сталисявєвропейськихкраїнах",-пояснив"Сегодня.ua"членКомітетуз питаньгромадянськихсвобод,юстиціїтавнутрішніхсправЄвропарламентуМайклБоні.

Реклама

Яквдалосядізнатися "Сегодня.ua"через 8 років ідею про попередню авторизацію мандрівників і платний в'їзд в ЄС знову воскресили з ініціативи Німеччини та Франції. Поки вона не знайшла підтримки серед інших країн-членів ЄС. Але лідери Німеччини і Франції мають намір підняти це питання на неформальному саміті ЄС в Братиславі 16 вересня. І, за словами європарламентарія Майкла Боні, подібні системи попередньої авторизації мандрівників працюють в Австралії і США: "Система автоматично збирає біографічну інформацію про мандрівника і порівнює з VWP (Visa Waver Program) – спеціальна програма для короткострокових поїздок до 90 днів без отримання візи. Таке рішення дає більше можливостей мандрівникам, щоб не обмежувати їх конкретними термінами перебування (тому США і видають візи до 10 років), і правоохоронним органам, які автоматично оновлюють інформацію про відвідувача при перетині кордону. Плата передбачена для покриття адміністративних витрат і сприяння розвитку туризму".

Як пояснив "Сегодня.ua"науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко, в країнах, де впроваджена система попередньої авторизації, плату за перетин кордону не беруть. "А що стосується оплати, це виглядає трохи екзотично, тому що в тих країнах, де така система введена (США, Канада, Австралія), це все-таки робиться безкоштовно. Я думаю, що це може привести до великого хаосу: інші країни, громадяни яких без віз їздять у великій кількості в ЄС, теж захочуть стягувати плату, ті ж США, Канада, Японія та багато інших країн... ", – сказав Олександр Сушко.

У Верховній Раді ініціативу Єврокомісії, а по суті Німеччини і Франції, сприйняли вкрай негативно і пригрозили введенням відповідних дзеркальних заходів – платного в'їзду в Україну для жителів країн Євросоюзу. "Я цього не підтримую. Якщо це безвізовий режим, не може людина щоразу заповнювати онлайн-форму. Це певне приниження. Виходить ситуація, як з Угодою про асоціацію: ми працювали, країни ратифікували, тут раптом голландський референдум і ситуація підвисла. Так само і тут: ми виконували критерії, а тепер нам кажуть, що придумали таку хитру схему – давайте по 14 євро. Може українцям теж ввести платний в'їзд для громадян ЄС і брати по 14 євро? Якщо режим безвізовий – значить він безвізовий. Але навіть в цьому випадку протягом цих 90 днів (перебування в шенгенській зоні – Авт.) людина повинна мати біометричний паспорт, під час перетину кордону, все одно можуть запитувати, куди ви їдете, чому, а дайте підтвердження готелю і при відсутності документів можуть не пустити", – сказала Сегодня.ua глава комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко.

"Можеукраїнцямтежввестиплатнийв'їзддлягромадянЄСібратипо14євро?Якщорежимбезвізовий-значитьвінбезвізовий"

УМЗСіАПофіційновідкоментарівз цього приводупоки що утримуються."МизапросилиінформаціюуЄврокомісії.Яктількимиїїпроаналізуємоібудеморозуміти,щодискусіївЄвросоюзіз цього питаннявийшлинасерйознийрівень...Будеморобитивідповіднікроки,проводитисерйознудипломатичнуроботуіпереконуватиколегуЄС,щобезвізовийрежимповиненбутибезвізовим,а неплатнимзпопередньою авторизацією,-сказалонеофіційно "Сегодня.ua"джереловАдміністраціїпрезидентаУкраїни.-Алеякщоцестанеться(вчому я сильносумніваюся),ябудуприхильникомвведеннядзеркальнихзаходівповідношеннюдо громадянЄвросоюзу".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти