Безвіз влітку: що залишилося зробити для подорожей в ЄС з українським паспортом

9 березня 2017, 15:57

Крістіна Зеленюк Крістіна Зеленюк

Планувати поїздки в Європу без віз українці можуть вже з 11 червня

Комітет з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ (LIBE) Європарламенту (ЄП) 9. березня проголосувала за надання безвізового режиму Україні. Рішення підтримало 39 європарламентарів.

Реклама

Далі справа за ЄП і Радою ЄС: ЄП повинен затвердити своє рішення 5 квітня, а Рада ЄС – орієнтовно 11 травня. Якщо для України все складеться добре, то планувати поїздки в Європу без віз українці можуть вже після 11-12 червня. Але є і песимістичні прогнози: неофіційно євродепутати говорять, що до 5 квітня в ЄП можуть не встигнути внести законопроект про скасування віз для українців і день голосування може зрушитись тижні на два. Європарламентарі обіцяють зробити все можливе, щоб терміни не змістилися. Але якщо це таки станеться, то безвіз для українців запрацює не з 11-12 червня, а з 25-26 червня, якщо Рада ЄС ухвалить рішення наприкінці травня.

До безвізового режиму з Євросоюзом Україна йшла майже десять років. На фінішну пряму ми вийшли в грудні 2015 року, коли Єврокомісія в своєму звіті схвалила останніх п'ять вимог до України. "Україна виконала всі і навіть перевершила наші очікування". Так прокоментував сьогоднішнє рішення профільного комітету Європарламенту LIBE про надання Україні безвізового режиму член цього комітету Майкл Боні.

Цьому рішенню передувало  успішне завершення тріалог між ЄП, Єврокомісією (ЄК) та Радою ЄС 28 лютого, і підтвердження лібералізації візового режиму для українців комітетом постійних представників країн-членів ЄС (COREPER) 2 березня.

Реклама

Як заявили в прес-службі ЄП, тепер справа за Європарламентом і Радою ЄС, які повинні дати згоду на скасування віз на своїх засіданнях.

Засідання Європарламенту, де розглянуть українське питання, заплановано на 5 квітня.

"Останній етап парламентської компетенції – розгляд рішення про безвізовий режим для українців на пленарній сесії Європейського парламенту на початку квітня. Доручив МЗС активізувати відповідну роботу для якнайшвидшого прийняття позитивного вердикту ЕП", – повідомляється на офіційній сторінці Петра Порошенка в Facebook.

Правда, за інформацією європейських журналістів, та й самих європарламентарів, законопроект про скасування віз для українців можуть просто не встигнути внести в ЕП до 5 квітня. В такому випадку голосування в ЄП може зрушити на два тижні. Безвіз для України, відповідно, запрацює не 11-12 червня (примітно, що в ці дні в сусідній державі відзначають День Росії), а 25-26 червня.

Реклама

Доповідачка з українського питання, євродепутат Марія Габріель обіцяла зробити все можливе, щоб голосування в ЄП пройшло саме 5 квітня. Але Україні вже не звикати, тому що Євросоюз постійно зрушує терміни. Спочатку була міграційна криза і узгодження Брюсселем suspension mechanism – механізму призупинення безвізового режиму в разі напливу мігрантів. Його Рада ЄС затвердила разом з безвізовим режимом для Грузії тільки 27 лютого. До suspension mechanism був прив'язаний безвіз для України, який нам обіцяли надати ще в минулому році.

"Відверто кажучи, головним гальмом надання нам безвізового режиму є Франція, – кажуть джерела "Сегодня" в Адміністрації президента України. – Саме її чиновники зволікають затвердження остаточного рішення в ЄП та Раді ЄС, поки у них не пройдуть президентські вибори (перший тур пройде 23 квітня, другий – 7 травня, – Авт.)".

Засідання Ради ЄС, за яким останнє слово за безвіз для України, заплановано попередньо на 11 травня. Якщо ж ЄП ухвалить рішення на два тижні пізніше, відповідно, чекати рішення Ради можна в останніх числах травня. Після рішення повинно бути опубліковано в Офіційному журналі ЄС і за 20 днів воно набуде чинності.

-19_01_02-01

"Коли зміни вступлять в силу, власники біометричних паспортів зможуть в'їжджати до ЄС на 90 днів протягом 180-денного періоду для ділових, туристичних або сімейних поїздок", – говорять в прес-службі ЄП.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти