Без виборів, але з Кримом: головні події тижня в Україні

29 жовтня 2017, 07:52

Олександр Ростовцев

Порошенко – проти дострокових виборів, Собчак – за український Крим

Незважаючинате,щонаметовемістечкопідРадоющене розійшлося,негативнихновиннатижнібулонабагатоменше,ніжпозитивних.Інавітьповедінкавладипоказала,щовонавідчуваєсебецілкомупевнено.

Перевибори і успіхи

Головнузаявутижнізробивпрезидент:у вівтороквінзаявив,щодострокових парламентських і президентських виборів не буде. Цимвіндаввідповідьтимзі своїхопонентів,хторозраховує,щоорганізаціяновогоМайданузмуситьвладупітинапоступкиіпризначитиперевибори.ЗаодноПетроПорошенкодавзрозуміти,щосамавладазалишаєтьсястабільноюіщочуткипро тертязокремимипредставниками"Народногофронту"занадтоперебільшені.Ацеозначає,щоперерваніпереговорипро нові обличчявурядііможливість об'єднанняБППзНФможутьпоновитися.

Ще одна свіжа заява президента – про чергове просування України вгору сходинками рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business. Цією заявою Порошенко навіть випередив публікацію самого рейтингу. Тепер будемо на 76-му місці замість 83-го. Сім рядків – не так багато, проте тут потрібно враховувати, що позиції України ростуть вже кілька років: в 2016-му ми були 83-ми, в 2015-му – 96-ми, в 2014-му – 112-ми, в 2013-му – 137-ми, в 2012-му – 152-ми. Позитивний тренд означає, що імідж України в очах інвесторів неминуче буде поліпшуватися і далі. Важливо тільки, щоб успіхи в рейтингу Doing Business почали трансформуватися в успіхи всієї української економіки і – як наслідок – в зростання доходів громадян.

Газовий євроаргумент

Реклама

Поки ж про успіхи економіки можна говорити з великою обережністю. На тижні "Нафтогаз" заявив, що йде підготовка до створення міжнародного консорціуму з управління газотранспортною системою. Про це говорили ще років п'ять тому, але якщо тоді його хотіли створити, щоб знизити ціну на газ, то тепер до консорціуму підштовхує інша проблема. Про неї позавчора сказала посол США в Україні Марі Йованович: введення в дію "Північного потоку-2" в 2019 році позбавить український бюджет щорічних доходів в розмірі 2,7 млрд доларів. Консорціум за участю західноєвропейських компаній може стати вагомим аргументом проти "потоку". Якщо компанії, які візьмуть в управління українську ГТС, поставлять умовою прокачування купленого ними газу тільки через орендовану ними трубу, це може спрацювати. Український бюджет, правда, все одно щось втратить, але хоча б вітчизняна труба отримає шанс продовжити приносити дохід.

Вирвали з в'язниці

Однієюзголовнихсенсаційтижнясталонесподіванезвільнення лідерів кримськотатарського МеджлісуІльмі Умерова і Ахтема Чийгоза, які перебуваливросійській в'язниці. Втім, несподіваним воно було не для всіх – як зізнався президент, переговори про це він вів з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом не тільки під час його недавнього візиту до Києва, а й на полях Генасамблеї ООН в Нью-Йорку. І Ердоган зіграв ключову роль у звільненні – саме тому Умеров і Чийгоз після звільнення були відправлені до Туреччини. За лідерів Меджлісу в цій ситуації можна тільки порадіти, але політологів стало мучити питання: а що отримав Кремль натомість? Відповідь буде дещо парадоксальною: Путіну нічого в обмін і не потрібно. Кремлю просто не потрібні в Криму опозиційні лідери Меджлісу, які підбивають на протести основну масу кримських татар. А з двох варіантів – ув'язнення Умерова та Чийгоза або депортація – другий навіть краще, тому що дозволяє приглушити критику з боку Євросоюзу. Так що ситуація вигідна всім: Умеров і Чийгоз на свободі, Ердоган – визволитель, ЄС задоволений тим, що його тиск спрацював, а Путін отримав ослаблення кримськотатарської опозиції в Криму. Так, Умеров і Чийгоз посилять "фракцію" Меджлісу в київській "еміграції", але її вплив на ситуацію на півострові досить обмежений.

Крим – наш!

ТемаКримувостаннідніне зникалазтоп-новинвУкраїнітаРосіїщез однієї причини:череззаяву кандидата в президенти РФ Ксенії Собчак про те,що"зточкизоруміжнародногоправаКрим-український".Російськіполітикизацю заявупригадали"Ксюші"все,навітьвисловлюванняїїбатька,що"українськийКрим-цебезглуздість".

Але ситуація виглядає дещо інакше, якщо згадати недавні публікації російської преси про те, що Кремль розробляє технологічний проект спаринг-партнера для Путіна на президентські вибори-2018 і що цим проектом стане саме Собчак. В цьому випадку демарш кандидата в президенти – це робота на розкол опозиційного електорату, значна частина якого (як і її лідер Олексій Навальний), критикуючи Путіна, все ж називає Крим російським. І це значить, що, дозволяючи Собчак неприпустимі з точки зору російської політики речі, Кремль одночасно зміцнює власні позиції на майбутніх виборах.

В тренді
Всі дізнаються правду – РНБО проведе аудит держземель в Конча-Заспі і Пущі-Водиці
В тренді
Екс-нардеп побив "слугу народу" Соломчука в прямому ефірі: відео
Фото: скріншот
В тренді
Загрожують катастрофічні наслідки: РФ збільшила кількість кібератак на Україну
Ілля Вітюк, фото: СБУ

Законопроект про тварин

Найбільш спірна новина тижня – законопроект про обов'язкову реєстрацію домашніх і безпритульних тварин, їх регулярний огляд у ветеринарів і заборону на розмноження непородистих кішок і собак, який з'явився в Раді. Автор законопроекту – нардеп від БПП Андрій Немирівський – називає ініціативу "боротьбою за гуманне ставлення до тварин" і апелює до зарубіжного досвіду. Але він явно не враховує, що пропонований ним збір за реєстрацію – 10% прожмінімуму (на сьогодні – 168 грн) – і регулярні платні огляди для багатьох перетворять домашніх улюбленців в предмет розкоші.

Тобтосвоєю ініціативоюполітик незменшить,азбільшитькількістьбездомнихтварин.Аленавітьдлятих,хтоне розлучитьсязулюбленцями,виникає,крімфінансової,щеоднапроблема:заборонана"поширення"їхпотомства,якщо,наприклад,кішка непородиста.Тобтовінтернетне можнабудедаватиоголошеннятипу"віддамкотикавхорошіруки"-їхможнабудетількивикинутинавулицюабовтопити.Ну,абореєструвативсіхновихдомашніхтвариндотихпір,покибудутьгроші.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти