Експерт пояснив, що стримує Захід і НАТО від реальної військової допомоги Україні в Азові

26 листопада 2018, 14:18

Дмитро Дубенський

РФ продовжує грати "військовими м'язами", поблизу Маріуполя стоїть російський флот, повідомив військовий експерт Жірохов

Чи дасть Росіязадній хідвнинішній ситуаціїнаАзовіабопродовжитьескалаціюзпосилюваннямагресивнихдійпротиУкраїни,будевиднопонаступнихдіях самоїРФщодозахоплених напередодні українських моряків і трьох суден, атакожпо тому,вякому форматіКиїввведе(ічи введе)воєнний стан.

Реклама

Про це в коментарі сайту "Сегодня" розповів військовий експерт Михайло Жірохов .

"Чи дасть Росія задній хід і яка буде подальша її реакція або активізація агресивних дій покаже те, як росіяни будуть ставитись до наших захоплених суден і моряків. Якщо їх повернуть найближчим часом (день-три), тоді це буде означати, що РФ не хоче ескалації. Якщо ж в Росії відкриють кримінальну справу за нібито порушення територіальних вод, конфіскують ці кораблі рішенням якогось московського суду, тоді буде зрозуміло, що Путін пішов ва-банк. А о 16:00 також стане зрозуміло, в якому саме вигляді буде введено Україною воєнний стан", – пояснив він.

Прицьому,за словамиЖірохова,Українавобставинах, що склалисянавряд чизможерозраховуватинанаданнявійськовоїдопомогиз бокуНАТОізахіднихкраїн.ТакожвінвиключаєзалученняКиєвомприватнихвійськовихкампаній(ПВК)дляздійсненняконтрзаходівУкраїнипротиРФнаморі.

"Щодо ПВК, це – зовсім виключається. Що стосується закупівель озброєння, то, нагадаю, нещодавно була заява чиновника НАТО (не дуже великого рангу, але вона дуже показова), що вся співпраця Альянсу з Україною залишиться на тому ж рівні. Тобто ніяких поставок не буде. Для того, щоб якусь реальну допомогу отримати саме в Азовському морі, то від України вимагається одна проста річ: потрібно денонсувати договір з РФ від 2003 року, за яким жодне судно третьої країни не може зайти в Азов. Тобто в цьому плані наші західні союзники, якщо і готові допомогти, їх стримує саме цей момент. Згідно з цією угодою, Азовське море є внутрішнім – України і Росії. Навіть якщо гіпотетичний супровід наших кораблів з охороною НАТОвським судом повинно базуватися тільки на нормах міжнародного морського права. А воно каже, що Азов – внутрішнє море України та РФ. Тому спрогнозую, що одна з причин введення воєнного стану – денонсація цього договору", – зазначив він.

Експерттакождодав,щозалишаєтьсяризикіпосиленнявійськовогопротистояннявукраїнськихморськихакваторіях,аРФможепродовжитиескалаціюівійськовіпровокаціїпротиУкраїни.

"Так,такийпрогнозє.Іпрактичноцезаразреалізується.Так,навідстанітрьохкілометріввідузбережжяМаріуполязараздемонстративностоятьросійськівійськовікорабліідужедобревиднофлотРФ.Томущо3км-прибережназонаУкраїни,наякупоширюєтьсяукраїнськезаконодавство,адалі-внутрішніводи,якізахопилаРосія",-додавЖірохов.

Дивіться сьогодні випуски телеканалу "Україна": "Агресія Росії в Азовському морі: чим відповість Україна?" о 15:00, 19:00 і 23:00.

Реклама

56_11

Як відомо, 25 листопада російські військові захопили українські катери на Азові.Українські суднавиходилизКерченської протоки.Під часзахопленняросіянамиукраїнськихкораблівпораненняотрималишестероукраїнськихвійськових.

ВходізасіданняРНБОвнічз25на 26листопада булоприйняторішенняпро введеннявоєнного станувУкраїні-через діїРосійськоїФедераціївАзовськомуморі.Воєнний станпропонуєтьсяввестина60днів.Введення воєнного станупідтримавпрезидентУкраїниПетроПорошенко.ГоловаВерховноїРадиАндрійПарубійзаявив,щоскликаєдлярозглядуцьогопитанняпозачерговепленарнезасіданняпарламентуна понеділоко 16:00.

Більше про розвиток подій в Азовському морі читайте на сайті "Сегодня": "Атака Росії на українські кораблі в Азовському морі: хроніка подій онлайн".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти