Азовська криза: чому Захід зволікає із військовою операцією проти Росії

5 грудня 2018, 11:40

Дмитро Дубенський

Партнери України йдуть на поступовий санкційний тиск на РФ, заходи впливу будуть тільки наростати

КраїниЗаходунасьогоднішнійденьполітичноготові до посиленнясанкційпротиРосіїзаїї агресію в Керченском проливе и захват украинских моряківзтрьомасуднамивнейтральнихводах.ПрицьомувійськовийсценарійвирішенняАзовськоїкризипокивиключаєтьсячерезобережністьіпрагматизмзахіднихпартнерівУкраїни.

Реклама

Про цевкоментарісайту"Сегодня"розповівдиректорАгентствамоделюванняситуацій  Віталій Бала .

"Безумовно, події в Азовському морі є приводом для того, щоб посилити тиск на Росію, тому що західні країни, зокрема США, все більше розуміють, що з агресивною політикою РФ необхідно щось робити. Якщо не говорити про військову сторону, то саме економічні санкції і політичний тиск, напевно, є найбільш дієвими на даному етапі. Коли мова йде про санкції, можна говорити про заходи впливу на РФ, пов'язані з нафтогазовим сектором і забороною на технології, необхідні для видобутку вуглеводнів. Це – чутливе питання для Росії, і саме в цьому напрямку слід рухатися і вводити санкції, які будуть дуже болючими для РФ, щоб вона все-таки розуміла, що є такі потужні контрзаходи на її агресивну поведінку проти України", – зазначив політолог.

Якдодавексперт,наЗаході,схоже,прийнятонегласнеполітичнеколективнерішенняпро поступовезвуження"полядляманеврів"дляРосії,алепокибезпроведеннявійськовихопераційпротиРФ.

"Західні країни не відмовляються спілкуватися з РФ, контакти йдуть. Мені здається це правильним, щоб не було повної ізоляції Росії, щоб зрозуміти, які можуть бути дії і реакція з боку РФ (на заходи впливу Заходу. – Авт.). Але, на мій погляд, таке поступове звуження можливостей Росії може бути ефективним. Треба рухатися в сторону такого звуження, оскільки санкції працюють, що б представники Кремля там не говорили. Очевидно, що вже діючі санкції впливають. А з часом цей тиск буде тільки посилюватися. В іншому випадку альтернативою санкціям можуть бути тільки конкретні дії, пов'язані з військовими питаннями. Думаю, військового сценарію не хоче ніхто, враховуючи наявність ядерної зброї у РФ. Тому він не є на сьогоднішній день найбільш оптимальним варіантом", – пояснив Бала.

Якповідомлялося,спеціальнийпредставникДержавногодепартаментуСШАз питаньУкраїниКуртВолкерранішезаявляв,що США і Європаможутьпосилитисанкціїстосовно Росіїабоввестиновічереззахопленняукраїнськихморяківісуден.

Раніше генпрокурор України Юрій Луценко пропонувавв рамкахчинногозаконупро санкціїскористатисязаморожуваннямактивівросійськогобізнесудодеокупаціїокремихтериторійУкраїни.

Реклама

Як повідомлялося, Україна готуєпозовдо міжнародного судуООНзаагресію Росії вАзовськомуморі.Президентпідкреслив,що,згідно з резолюцієюООН,наАзовівідбуласясамеагресіяРФпротиУкраїни.Вінтакождодав,щонезаконнозахопленіросіянамиукраїнськіморякиєвійськовополоненими.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти