Автокефалія і мова, армія і оборона: як в Києві молилися за Україну, фото і відео

14 жовтня 2018 18:48

Без Божого благословення неможливо подолати вороже нашестя і побудувати міцну українську державу

На Софійській площі в Києві пройшла подячна молитва за автокефалію Української православної церкви, на якій виступив президент Петро Порошенко, і заявив про те, що рішення Вселенського патріарха і Синоду про надання автокефалії Україні остаточно проголосило незаконність анексії Київської митрополії.

Глава держави особливо наголосив, що українська церква не повинна підкорятися Російській православній церкві.

"Вселенський патріархат остаточно проголосив незаконної московську анексію Київської митрополії, здійснену ще в кінці XVII століття. Ясно і недвозначно їм заявлено, що Російська православна церква не має канонічних прав по відношенню до православної церкви в Україні ... що наша православна церква не має підпорядкування РПЦ. І Україна не була, не є і не буде канонічною територією Російської церкви", – сказав Порошенко під час молитви.

Він також наголосив на надзвичайній важливості рішення Синоду Вселенського патріархату про зняття анафеми з предстоятеля УПЦ КП. Президент привітав і патріарха Філарета, і Його Блаженство митрополита Макарія (главу УАПЦ): "Надзвичайно важливо, що ви канонічно відновлено в єпископському сані. І відновлено сопричастя пастви зі Вселенською Церквою. Ваші священнодійства, як і служіння єпископату і духовенства українських церков тепер не підлягають більше сумнівам. Ми, чесно кажучи, і раніше в цьому не сумнівалася, але тепер уже ніхто не має права спекулювати на нібито не канонічності непідвладних Москві церков".

Звертаюся до патріарха Філарета, Порошенко зауважив: "Ви не зламалися перед лицемірною, нікчемною московської анафемою. Її немає. Як, за заявами представників Вселенського престолу
, не було і анафеми гетьмана Мазепи .Авзагаліяхочусказати,щоанафемавідРосії-ценіщоінше,яквизнанняособливихзаслугпередУкраїноюта українськимнародом.Анафемствуютьвонитількивидатнихукраїнців".

Реклама

15.

Патріарх Філарет / Фото: president.gov.ua

"Це дуже просто – патріарх Російської православної церкви на кожній службі молиться за російську владу, владу, яка здійснила агресію проти нашої країни. Патріарх Кирило Російської православної церкви молиться за російське воїнство, яке вбиває українських воїнів, вбиває цивільне населення, вбиває українців. А у нас в Україні, на жаль, храми, які все ще поминають патріарха Кирила, який відправляє ці молитви. Я думаю, що це точно не для українського народу. І хіба можуть храми, в яких звучать молитви за патріарха, кото той молиться за російське військо називатися українськими?", – підкреслив глава держави.

Реклама

Президент запевнив, що гарантує відсутність тиску на віруючих і збереження права на свою дорогу до Бога кожного українця. "Але я просив би просто задуматися, задуматися і паству, і вірних цієї конфесії", – резюмував він.

Порошенко підкреслив, що в Україні не було, немає і не буде державної церкви.

"В освячену томосом православну церкву теж ніхто нікого не буде "запрошувати" силою. Ще раз підкреслюю, це питання вільного вибору для кожного віруючого. Гарантую, що влада буде поважати вибір тих, хто вирішить залишитися в тій церковній структурі, яка зберігає єдність з Російською православною церквою. Це їх вибір і нам його треба поважати", – сказав президент.

У той же час глава держави гарантує, що держава захистить права тих священиків і мирян УПЦ МП, які добровільно вирішать вийти з-під Москви, щоб разом з іншими православними творити єдину Українську Православну помісну церкву
.

25

Патріарх Філарет / Фото: Facebook "Народного фронту"

"Вціломудержавамаєсвоюмісіюврелігійномупитанні.Івона-держава,влада-цю місіювжевиконала.МиотрималидобрузвісткузКонстантинополя.Далі-вжевнутрішніпитання,вякісвітськоївладивтручатисяне можна,івона небудецьогоробити",-підкресливпрезидент.

Не пропусти!
Останній шанс України на Євро-2020! Хто виведе команду Шевченка до плей-офф
Збірна України бореться за вихід до плей-офф Євро

Глава держави підкреслив, що Вселенський Патріархат прийняв рішення про автокефаліюітомосбудеврученийпредстоятелюцеркви-гідному,авторитетному,досвідченомувладиці,якогообереоб'єднанийархієрейськийсобор.Зайогословами,зблагословеннямКонстантинопольськогопатріархаіМатері-ЦерквинацейсоборзберутьсявсієпископиУПЦКиївськогоПатріархатуіУАПЦ,атакожрядєпископівУПЦМосковськогопатріархату,"якіміжкремлівськоюзіркоюіправославнимхрестомвибралихрест,аміжУкраїноюіРосією-Україну".

Реклама

"Сподіваюся і вірю, що Собор пройде всупереч нашій національній приказці про те, де два українці – там три гетьмани. Відповідальність, яка буде лежати на учасниках об'єднавчого собору – без перебільшення історична", – зазначив Порошенко. Він нагадав, що в 988-го року українська держава прийняла хрещення, до середини XVII століття, до московського полону, Київська митрополія користувалася широкими правами в структурі Матері-Церкви. "Але, підкреслюю, це не відновлення автокефалії. Ніколи ще в української церкви автокефалії не було, визнаної Вселенським православ'ям", – підкреслив президент.

"Тільки уявіть, в ці дні на наших очах за нашої участі це відбувається вперше в більш ніж тисячолітньої історії нашої церкви. Промислом Божим у всіх православних країнах, отримували свою незалежність, з'являлися свої помісні церкви: Болгарія, Греція, Грузія, Росія, Румунія, Сербія і інші. Дуже важливо, що зараз до них додасться і Україна", – сказав глава держави.

Президент подякував Його Святості Варфоломію за турботу про Україну. "Він прийняв надзвичайно мудре, сміливе, рішуче і відповідальне рішення ... Україна з нетерпінням чекає його пастирського візиту до народу, хрещеному за часів рівноапостольного святого князя Володимира", – підкреслив Порошенко.

"Спільний розвиток незалежної церкви не може бути підставою для розбрату, для протистояння, для насильства. Я вже говорив, як тільки де побачите людей, які будуть закликати взяти силою лавру, монастир або храм, знайте, це – московська агентура", – зазначив Порошенко .

"І ми не дозволимо Кремлю розпалити релігійну війну всередині нашої держави", – додав він і ще раз привітав українців з наближенням автокефалії.

"Це – велика перемога боголюбивого українського народу над московськими демонами, перемога добра над злом, світла над темрявою. Три роки тому, два роки тому, і навіть в квітні я говорив: нам треба молитися і боротися. І Господь почув наші молитви", – зазначив президент.

Він підкреслив, що Україна зупинила агресора, зберегла державу і побудувала боєздатну армію
.

"Мизацімісяціщебільшепереконалися,щопоміснацеркваєоднимзключовихелементів,запорукоюнезалежності.Державна мова-запорукаєдності.Асильнаармія-запорука миру",-сказавпрезидентіпривітавзі святомПокровиБожоїматеріізДнемзахисникаУкраїни.


"Ці два свята органічно поєднані. Без Божого благословення, без покровительства Благословенної Святої Діви Марії неможливо подолати жодна вороже нашестя і неможливо побудувати міцну українську державу", – резюмував Порошенко.

"Спільний розвиток незалежної церкви не може бути підставою для розбрату, для протистояння, для насильства. Я вже говорив, як тільки де побачите людей, які будуть закликати взяти силою лавру, монастир або храм, знайте, це – московська агентура", – зазначив Порошенко .

"І ми не дозволимо Кремлю розпалити релігійну війну всередині нашої держави, – підкреслив президент і ще раз привітав українців з наближенням автокефалії. – Це – велика перемога боголюбивого українського народу над московськими демонами, перемога добра над злом, світла над темрявою. Три роки тому, два роки тому, і навіть в квітні я говорив: нам треба молитися і боротися. і Господь почув наші молитви".

"Ми за ці місяці ще більше переконалися, що помісна церква є одним з ключових елементів, запорукою незалежності. Державна мова – запорука єдності. А сильна армія – запорука миру", – сказав президент.

Глава держави привітав зі святом Покрови Божої матері і з Днем захисника України. "Ці два свята органічно поєднані. Без Божого благословення, без покровительства Благословенною Святої Діви Марії неможливо подолати жодна вороже нашестя і неможливо побудувати міцну українську державу", – підсумував Порошенко.

У вдячній молитві за автокефалію Української православної церкви взяли участь лідер "Народного фронту" Арсеній Яценюк і представники політсили в парламенті, уряді та інших органах державної влади
.

Реклама

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату прйиняв позитивне рішення по Українській церкві,хочасамтомосне був отриманий.Згідно з рішенням,Вселенськийпатріархпродовжуєпроцедурунаданнятомосу,аотримаєйогоУкраїнськацерквапіслязавершенняпроцесуоб'єднання.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти