Автокефалія і мова, армія і оборона: як в Києві молилися за Україну, фото і відео

Без Божого благословення неможливо подолати вороже нашестя і побудувати міцну українську державу

На Софійській площі в Києві пройшла подячна молитва за автокефалію Української православної церкви, на якій виступив президент Петро Порошенко, і заявив про те, що рішення Вселенського патріарха і Синоду про надання автокефалії Україні остаточно проголосило незаконність анексії Київської митрополії.

Глава держави особливо наголосив, що українська церква не повинна підкорятися Російській православній церкві.

"Вселенський патріархат остаточно проголосив незаконної московську анексію Київської митрополії, здійснену ще в кінці XVII століття. Ясно і недвозначно їм заявлено, що Російська православна церква не має канонічних прав по відношенню до православної церкви в Україні ... що наша православна церква не має підпорядкування РПЦ. І Україна не була, не є і не буде канонічною територією Російської церкви", – сказав Порошенко під час молитви.

Він також наголосив на надзвичайній важливості рішення Синоду Вселенського патріархату про зняття анафеми з предстоятеля УПЦ КП. Президент привітав і патріарха Філарета, і Його Блаженство митрополита Макарія (главу УАПЦ): "Надзвичайно важливо, що ви канонічно відновлено в єпископському сані. І відновлено сопричастя пастви зі Вселенською Церквою. Ваші священнодійства, як і служіння єпископату і духовенства українських церков тепер не підлягають більше сумнівам. Ми, чесно кажучи, і раніше в цьому не сумнівалася, але тепер уже ніхто не має права спекулювати на нібито не канонічності непідвладних Москві церков".

Звертаюся до патріарха Філарета, Порошенко зауважив: "Ви не зламалися перед лицемірною, нікчемною московської анафемою. Її немає. Як, за заявами представників Вселенського престолу
, не було і анафеми гетьмана Мазепи .А взагалі я хочу сказати , що анафема від Росії – це ніщо інше , як визнання особливих заслуг перед Україною та українським народом . Анафемствують вони тільки видатних українців " .

Реклама

15.

Патріарх Філарет / Фото: president.gov.ua

"Це дуже просто – патріарх Російської православної церкви на кожній службі молиться за російську владу, владу, яка здійснила агресію проти нашої країни. Патріарх Кирило Російської православної церкви молиться за російське воїнство, яке вбиває українських воїнів, вбиває цивільне населення, вбиває українців. А у нас в Україні, на жаль, храми, які все ще поминають патріарха Кирила, який відправляє ці молитви. Я думаю, що це точно не для українського народу. І хіба можуть храми, в яких звучать молитви за патріарха, кото той молиться за російське військо називатися українськими?", – підкреслив глава держави.

Реклама

Президент запевнив, що гарантує відсутність тиску на віруючих і збереження права на свою дорогу до Бога кожного українця. "Але я просив би просто задуматися, задуматися і паству, і вірних цієї конфесії", – резюмував він.

Порошенко підкреслив, що в Україні не було, немає і не буде державної церкви.

"В освячену томосом православну церкву теж ніхто нікого не буде "запрошувати" силою. Ще раз підкреслюю, це питання вільного вибору для кожного віруючого. Гарантую, що влада буде поважати вибір тих, хто вирішить залишитися в тій церковній структурі, яка зберігає єдність з Російською православною церквою. Це їх вибір і нам його треба поважати", – сказав президент.

У той же час глава держави гарантує, що держава захистить права тих священиків і мирян УПЦ МП, які добровільно вирішать вийти з-під Москви, щоб разом з іншими православними творити єдину Українську Православну помісну церкву
.

25

Реклама

Патріарх Філарет / Фото: Facebook "Народного фронту"

" В цілому держава має свою місію в релігійному питанні . І вона – держава , влада – цю місію вже виконала . Ми отримали добру звістку з Константинополя . Далі – вже внутрішні питання , в які світської влади втручатися не можна , і вона не буде цього робити " , – підкреслив президент .

Глава держави підкреслив, що Вселенський Патріархат прийняв рішення про автокефаліюі томос буде вручений предстоятелю церкви – гідному , авторитетному , досвідченому владиці , якого обере об'єднаний архієрейський собор . За його словами , з благословенням Константинопольського патріарха і Матері – Церкви на цей собор зберуться всі єпископи УПЦ Київського Патріархату і УАПЦ , а також ряд єпископів УПЦ Московського патріархату , " які між кремлівською зіркою і православним хрестом вибрали хрест , а між Україною і Росією – Україну ".

"Сподіваюся і вірю, що Собор пройде всупереч нашій національній приказці про те, де два українці – там три гетьмани. Відповідальність, яка буде лежати на учасниках об'єднавчого собору – без перебільшення історична", – зазначив Порошенко. Він нагадав, що в 988-го року українська держава прийняла хрещення, до середини XVII століття, до московського полону, Київська митрополія користувалася широкими правами в структурі Матері-Церкви. "Але, підкреслюю, це не відновлення автокефалії. Ніколи ще в української церкви автокефалії не було, визнаної Вселенським православ'ям", – підкреслив президент.

"Тільки уявіть, в ці дні на наших очах за нашої участі це відбувається вперше в більш ніж тисячолітньої історії нашої церкви. Промислом Божим у всіх православних країнах, отримували свою незалежність, з'являлися свої помісні церкви: Болгарія, Греція, Грузія, Росія, Румунія, Сербія і інші. Дуже важливо, що зараз до них додасться і Україна", – сказав глава держави.

Президент подякував Його Святості Варфоломію за турботу про Україну. "Він прийняв надзвичайно мудре, сміливе, рішуче і відповідальне рішення ... Україна з нетерпінням чекає його пастирського візиту до народу, хрещеному за часів рівноапостольного святого князя Володимира", – підкреслив Порошенко.

"Спільний розвиток незалежної церкви не може бути підставою для розбрату, для протистояння, для насильства. Я вже говорив, як тільки де побачите людей, які будуть закликати взяти силою лавру, монастир або храм, знайте, це – московська агентура", – зазначив Порошенко .

"І ми не дозволимо Кремлю розпалити релігійну війну всередині нашої держави", – додав він і ще раз привітав українців з наближенням автокефалії.

"Це – велика перемога боголюбивого українського народу над московськими демонами, перемога добра над злом, світла над темрявою. Три роки тому, два роки тому, і навіть в квітні я говорив: нам треба молитися і боротися. І Господь почув наші молитви", – зазначив президент.

Він підкреслив, що Україна зупинила агресора, зберегла державу і побудувала боєздатну армію
.

" Ми за ці місяці ще більше переконалися , що помісна церква є одним з ключових елементів , запорукою незалежності . Державна мова – запорука єдності . А сильна армія – запорука миру " , – сказав президент і привітав зі святом Покрови Божої матері і з Днем захисника України .


"Ці два свята органічно поєднані. Без Божого благословення, без покровительства Благословенної Святої Діви Марії неможливо подолати жодна вороже нашестя і неможливо побудувати міцну українську державу", – резюмував Порошенко.

"Спільний розвиток незалежної церкви не може бути підставою для розбрату, для протистояння, для насильства. Я вже говорив, як тільки де побачите людей, які будуть закликати взяти силою лавру, монастир або храм, знайте, це – московська агентура", – зазначив Порошенко .

"І ми не дозволимо Кремлю розпалити релігійну війну всередині нашої держави, – підкреслив президент і ще раз привітав українців з наближенням автокефалії. – Це – велика перемога боголюбивого українського народу над московськими демонами, перемога добра над злом, світла над темрявою. Три роки тому, два роки тому, і навіть в квітні я говорив: нам треба молитися і боротися. і Господь почув наші молитви".

"Ми за ці місяці ще більше переконалися, що помісна церква є одним з ключових елементів, запорукою незалежності. Державна мова – запорука єдності. А сильна армія – запорука миру", – сказав президент.

Глава держави привітав зі святом Покрови Божої матері і з Днем захисника України. "Ці два свята органічно поєднані. Без Божого благословення, без покровительства Благословенною Святої Діви Марії неможливо подолати жодна вороже нашестя і неможливо побудувати міцну українську державу", – підсумував Порошенко.

У вдячній молитві за автокефалію Української православної церкви взяли участь лідер "Народного фронту" Арсеній Яценюк і представники політсили в парламенті, уряді та інших органах державної влади
.

Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua
1/11

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату прйиняв позитивне рішення по Українській церкві, хоча сам томос не був отриманий. Згідно з рішенням , Вселенський патріарх продовжує процедуру надання томосу , а отримає його Українська церква після завершення процесу об'єднання .

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Допомога під час війни
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Наші гроші
Більше новин
Life новини
Більше новин
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

44053.11

Bitcoin Cash (BCH)

252.61

Binance Coin (BNB)

232.48

Dogecoin (DOGE)

0.1

Ethereum Classic (ETC)

20.38

Litecoin (LTC)

74.21

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
53,90
51,90
52,90
35,90
54,00
53,50
53,50
39,95
54,59
53,18
53,09
35,49
55,20
53,20
51,90
35,90
55,34
53,95
53,96
36,70
58,88
56,49
55,49
36,85
58,99
56,99
55,99
36,50
58,99
56,99
55,99
36,55
59,99
57,99
57,99
36,23
-
51,32
50,72
34,58
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Вони нас підтримали
легенди спорту

ВЕЙН ГРЕЦЬКІ. Ми всі згодні, що це безглузда війна. Ми всі бажаємо всім в Україні всього найкращого та молимося за них.

ПЕЛЕ. Я надсилаю свою солідарність народу України. Я молюся і прошу Бога, щоб запанували мир, свобода та любов

ДОМІНІК ГАШЕК. Кожен дорослий у Європі добре знає, що Путін – божевільний убивця, і що Росія веде наступальну війну проти вільної країни та її народу.

ПАОЛО МАЛЬДІНІ. Ніхто не очікував побачити війну на європейській землі, ми хочемо бути на боці народу України.

КЛАУДІО ТАФФАРЕЛ. Дорогі друзі, українці! Наразі весь світ стежить, хвилюється та обурений тим, що відбувається в Україні. Бажаю, щоб на вашу землю якнайшвидше повернувся мир.

1 /2
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

36.66

Євро (€)

39.65

"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти