Арсеній Яценюк розповів про порядок денний влади до кінця року

7 грудня 2015 7:29

Алевтина Нагорна

У своєму щотижневому зверненні прем'єр-міністр Арсеній Яценюк підбив підсумки річниці роботи уряду

"Протягом цього року нам вдалося перевиконати доходи держбюджету більш ніж на 30%, а місцевих бюджетів – майже на 40%. Ми змогли повністю профінансувати ЗСУ, виплатили всі пенсії і зарплати". До кінця цього року влада належить прийняти Держбюджет-2016 і Податковий кодекс. "Для цього у вівторок, під головуванням президента, відбудеться засідання Нацради реформ, на якому ми повинні прийти до згоди. А вже в середу уряд схвалить ці закони і відправить їх до парламенту", – сказав Яценюк

Реклама

Бюджет: цілі на 2016 рік

Окремо увагу прем'єр приділив ключовим бюджетним пріоритетам в 2016 році. Так, двома першими цілями стануть фінансування нашої армії та забезпеченні соцсправедливості. "По-перше, ми пропонуємо збільшити обсяг фінансування армії на 10 млрд грн: у поточному році це було 90 млрд, на наступний рік ми закладаємо 100 млрд грн, – пояснив Яценюк. – По-друге, в 2016-му всі базові соцвиплати залишаться: як для інвалідів, ветеранів та чорнобильців, так і виплати при народженні дитини".

Третім же пріоритетом, за словами прем'єра, стане продовження процесів бюджетної децентралізації. "Цього року місцеві бюджети отримали мільярди гривень, які вони повинні витратити на школи, лікарні, інфраструктуру, дороги. Ми очікуємо, що їхні доходи зростуть у наступному році ще на 30 млрд гривень. Це дозволить вашій дитині ходити в кращу школу, кожному з вас ходити в кращу лікарню, і всім нам ходити по найкращих вулицях", – упевнений Яценюк.

Четвертим пріоритетом уряду буде програма субсидій. "У поточному році ми виділили 24,5 млрд грн на субсидії для українських громадян. Вже 5 млн українських сімей, майже 15 млн громадян країни, звернулися і отримали субсидії від держави, – каже Яценюк. – Наступного року ми плануємо збільшити суму на субсидії до 38 млрд грн. Для того щоб кожен, хто потребує допомоги у зв'язку з введенням ринкових цін і тарифів на енергоносії, отримав допомогу".

Реклама

І, нарешті, п'яте пріоритетом стане капітальне будівництво. "Це кошти, які направляються в регіони для того, щоб будувати нові лікарні, ремонтувати школи, відновлювати театри і давати можливість регіону будувати свою інфраструктуру. На наступний рік ми плануємо виділити майже 7 млрд гривень на потреби кожної територіальної громади", – заявив прем'єр.

Вбивці з Кремля

Головним винуватцем Голодомору Яценюк називає Москву: саме вона, за його словами, була і залишається вбивцею. "Я звинувачую російський шовінізм в масштабних злочинах проти людяності, – каже прем'єр. – Але вбивці просто перегорнули сторінку. Кремль заперечує Голодомор і намагається за всяку ціну виправдати агресію проти всіх націй: українців, кримських татар, білорусів, литовців, латишів, естонців, казахів, народів Східної Європи і Центральної Азії".

При цьому Яценюк нагадує: сьогодні саме існування українського народу є потужною відповіддю кожному окупанту і агресору. "Під час Революції гідності це було доведено всім – Європі, Америці, РФ. Нехай гортають хоч сотні сторінок – крізь них все одно прорветься живий образ нашого народу".

Дороги і тарифи

Не пропусти!
Італія – Швейцарія: відео голів та огляд розгрому на Євро-2020
Чіро Іммобіле проти воротаря Швейцарії Яна Зоммера
Реклама

Окрім іншого, прем'єр відповів на питання, що хвилюють українців.

Так, Тарас Князєв задав питання про торгівлю з ЄС: "Я не дуже розумію, що саме зміниться з 1 січня. Авто стануть в ту ж ціну, що і у них, чи ні?". За словами Арсенія Яценюка зміниться дуже багато чого: "Зараз існує 5% імпортного ввізного мита, які з 1 січня скасують. Це означає, що ціна авто повинна стати на 5% нижче. Але це стосується не тільки автомобілів, адже з 1 січня Україна почне виконувати угоду про зону вільної торгівлі. Протягом року українські товари мали доступ до ринку ЄС, а з наступного року європейські товари отримають додатковий доступ на ринок України. Це означає, що ми отримаємо конкуренцію на нашому ринку і низьку ціну на товари".
Наступний актуальне питання задала Ольга Аношина з Дніпропетровська: "Скажіть, а по-європейськи це, коли рахунок за опалення збігається з прожитковим мінімумом і є половиною від зарплати лікаря і вчителя?".

Відповідаючи на запитання Ольги, прем'єр нагадав про субсидії та планове підвищення зарплатні бюджетникам: "Цього року ми підвищили зарплати для вчителів і лікарів на 13-19%. Хтось отримав додатково 200 грн, а хтось – 600 грн. На наступний рік ми плануємо підвищення на 12% для бюджетників, – пояснив Яценюк. – Є ще й субсидії. Незалежно від розміру вашої зарплати, якщо вам прийшов рахунок, що перевищує в середньому 10% доходу вашого домогосподарства, держава компенсує все. Звертайтеся за субсидіями".

Ще одне важливе звернення надійшло від Петра лошам з села Шрамківка: "У Драбівському районі Черкаської області є села Шрамківка і Кононівка. Між ними відстань 6 км, однак для людей – це дорога смерті. Автобус ПАЗ насилу може проїхати, люди просто у відчаї, адже по ній їздять жителі всього району на залізничну станцію "Кононівка". З шляховиків, як з гуся вода, – нічого не роблять. Просимо, допоможіть!".

За словами, Яценюка стан доріг – болюче питання. "Цього року ми виділили 3 млрд грн на ремонт і будівництво нових доріг. Ми ввели експеримент, за яким додаткові доходи на митницях чотирьох областей спрямовуються на будівництво доріг. Крім того, на наступний рік у бюджеті ми передбачаємо 3,3 млрд грн на будівництво та ремонт доріг, – каже прем'єр. – Що стосується конкретно вашого питання: завтра я дам доручення міністру інфраструктури перевірити, в якому стані ця дорога і чому вона не фінансується з коштів місцевого бюджету. Адже місцеві бюджети Черкаської області суттєво збільшили свої доходи".

Реклама

Податкове розвантаження

У своєму зверненні окрему увагу глава уряду приділив і іншому важливому питанню – податковій реформі. "Разом із законом про держбюджет нам необхідно прийняти новий Податковий кодекс. Йдуть широкі дискусії з приводу того, які податки повинні бути, якою буде ставка таких податків і як їх адмініструвати. Міністерство фінансів запропонувало хорошу базу для того, щоб прийняти зважену і ефективну податкову реформу, яка, з одного боку, зменшить податкове навантаження на працівника, і з іншого боку, вивільнить додатковий ресурс для підприємств", – розповів прем'єр.

Основною метою такої реформи Яценюк назвав скорочення навантаження на виплати зарплати. "Це прозора і чесна програма відшкодування податку на додану вартість, ліквідація податкової міліції та її демілітаризація і створення Служби фінрозслідувань. Це введення електронних офісів платників податків і збереження спрощеної системи оподаткування для тих суб'єктів, які представляють малий і середній бізнес і середній клас", – підсумував прем'єр.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти