Арсеній Яценюк: "Не бійтеся приймати рішення, і ця криза дасть нам можливості"

1 травня 2020, 20:16

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Політик звернувся до теперішньої влади і запевнив, що труднощі можуть зробити Україну сильнішою

Економічна криза, спровокована пандемією коронавірусу, може призвести до політичних змін. Про це заявив прем'єр-міністр України (2014-2016), лідер "Народного фронту" Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму "Глобальний шторм: як врятувати економіку України і відкрити нові можливості".

Реклама

"Ця медична криза вилікує світ від популізму, дилетантства та невігластва. Ця криза має всіх привести до розуміння, що кожен має займатися своєю роботою і відповідати за кожен напрямок роботи. І тому вона може призвести до певних політичних тектонічних змін", – наголосив політик.

Яценюк підкреслив, що окрім зовнішньої підтримки Україні необхідний розвиток внутрішнього ринку. Для цього, на його думку, потрібні доступ до кредитних ресурсів, фінансування внутрішнього ринку завдяки бюджету, – закупівля робіт, товарів і послуг з державного бюджету України, що зокрема допоможе металургам і загалом промисловості, а також зовнішні інвестори.

"Зовнішні інвестори в сьогоднішніх обставинах, звичайно, не розглядають Україну як пріоритет. Але це сьогодні. Будь-яка криза має початок і обов’язково має закінчення. Але для того, щоб вона закінчилася з позитивним результатом для країни, один з ключових елементів – політична воля і розуміння, що необхідно робити", - сказав Яценюк.

В тренді
У Медведчука можуть відібрати "трубу" за 284 млн грн: подробиці позову до нардепа

Він наголосив, що 2014 року став прем’єр-міністром у час, коли російська армія напала на Україну, країна втратила 7% території та 20% економіки, а на рахунках залишалося 108 тисяч гривень: "За два роки ми пішли і залишили замість 108 тисяч гривень ми залишили 90 мільярдів, замість 73 мільярдів доларів боргів – 67. Замість бюджетного дефіциту в 5% ми залишили 2%. Замість банкрута "Нафтогазу" ми залишили його прибутковим. Замість радянської міліції ми залишили поліцію. Замість системи, коли центральна влада контролювала всю місцеву владу, – ми залишили децентралізацію. Замість економічного падіння і взагалі відсутності шансів для України встояти ми довели, що Україна вистояла проти російської військової агресії. Це факт".

Реклама

Яценюк звернувся до сьогоднішніх політичних лідерів: "Ми вам залишили "подушку". Треба чесно визнати, що та "подушка", яка була створена в 2014-2016 роках, зокрема успішно використовувалася, і проїдалася. Тепер треба робити нову. Беріть ті рецепти, які були, проявляйте політичну волю, ведіть далі країну шляхом реформ".

"Не бійтеся приймати рішення, і ця криза дасть нам можливості. Ця криза може зробити Україну сильнішою", – сказав Яценюк.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти