Арсеній Яценюк: Для реформування вугільної галузі потрібна не дискусія у кабінеті, а відкритий діалог

19 квітня 2015, 21:50

События на ТК Украина

Прокоментував Арсеній Яценюк і ситуацію на сході

В ексклюзивному інтерв'ю інформаційно-аналітичної програми "События недели" з Олегом Панютою (канал "Україна") прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк розповів про активізацію боротьби з корупцією, вирішення проблем у вугільній галузі, а також про субсидії для українців.

Реклама

За словами Арсенія Яценюка, щодо вбивств Калашнікова і Бузини він не може "вдаватися в деталі з приводу розслідування". "Але створена слідчо-оперативна група, до складу якої входять найкращі фахівці Генеральної прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ. Розслідування під постійним контролем. І, думаю, що це розслідування буде завершено і, впевнений, злочинці будуть знайдені. Зрозуміло, навіщо це робиться. Я не можу зараз когось звинувачувати, тому, що це буде, м'яко кажучи, неправильно. Але йде нагнітання й ескалація ситуації. Робиться це, в тому числі, перед травневими святами, це робиться антиукраїнськими силами за класичним російським сценарієм дестабілізації країни. І при цьому дуже важливо посилити заходи безпеки перед травневими святами і 70-річчям закінчення Другої світової війни. Нами прийнято кілька рішень: перше, на вулиці будуть виведені посилені патрульні Міністерства внутрішніх справ і Національної гвардії у таких містах як Київ, Одеса, Харків, Дніпропетровськ. Можливо, в інших точках, де ми побачимо, що є можливість загострення і провокацій", – зазначив він.

Прем'єр-міністр також додав, що головне зараз – досягти миру в Донецькій і Луганській областях: "Яка моя мета і ціль країни? Це, звичайно ж, досягнення миру на Донбасі. Нам необхідно відновити контроль над нашими територіями і позбутися від російських бандитів і терористів. Нам необхідно повернути людям нормальне життя. Нам необхідно відновити промисловість, яка зараз розграбована, розбомблена і конфіскована. Нам необхідно відновити нашу країну. І при цьому, це відновлення повинно пройти без жертв, без того, щоб вбивали українських солдатів, без того, щоб вбивали мирних громадян.

Було поранено 15 тис. людей, більше 6 тис. вбито внаслідок військового конфлікту. Як його вирішити? Просто Володимиру Путіну необхідно взяти документ, який називається "Мінські угоди", прочитати і виконати все, що там написано. Перше, забрати своїх бандитів. Друге – вивести війська. Третє – давайте проведемо прозорі і демократичні вибори. Далі, відновлення контролю над кордоном. Далі, відновлення економічного життя. Ми готові відновити банківський сектор у Донецьку і Луганську. Ще одна дуже важлива річ – боротися за свідомість українців, які живуть у Донецьку і Луганську. Вони перебувають під неймовірним тиском російської брехливої пропаганди. І нам необхідний доступ українських каналів (каналу "Україна") для того, щоб нас дивилися, нас чули і ми могли доносити свою інформацію. Росія повинна перестати бути державою-агресором, державою, яка захоплює території. Має нарешті усвідомити свою відповідальність перед світом за мир і стабільність, і піти, як із Донецька і Луганська, так і з Криму (я хочу нагадати, що це наша територія). До цього моменту російські терористи... Від них же нічого не залежить. Вони будуть надалі намагатися нагнітати ситуацію і в цілому дестабілізувати її в Україні".

Прокоментував Арсеній Яценюк і субсидії на оплату послуг ЖКГ, які зможуть отримати українці: "Я щойно говорив з міністром соціальної політики. Він проїхав по Житомирській, Київській та Вінницькій області. Я попросив, щоб він у села заїхав. 13 сіл – він зупинився і поговорив з людьми у хатах. Як не дивно, але в цих 13 хатах – люди вже отримали необхідну заяву. Загальна статистика по країні (вчора проводили селектор) – 90% отримали. Тепер людина отримує заяву, вона повинна заповнити і відправити в соціальну службу. Соціальна служба самостійно призначить цю субсидію і сповістить людину. Тепер про кількість грошей, яка у нас є. Зараз реально, приблизний середній розмір субсидії на одну сім'ю – 360 грн. Ми підняли цю суму вдвічі. Тобто, у нас, до кінця поточного року є 24,5 млрд. грн. Це на одну сім'ю протягом року – 8 тис. грн.

Реклама

Я розумію, що, звичайно ж, основне призначення субсидій буде під час опалювального сезону. Тому що хтось отримає заяву, хтось захоче заповнювати, хтось ні. Тому ми повторно відправимо бланки заяв і декларацій перед початком опалювального сезону. Вдруге ми будемо розсилати всі заяви восени для того, щоб другий раз нагадати людям, що треба звернутися. Тепер про принцип. Він такий: той, хто має великі доходи, той, відповідно, платить більше. Той, хто має менші доходи – платить менше".

Він також розповів про майбутнє реформування вугільної галузі: "Учора на засіданні Урядового комітету я поставив міністру вимогу дати мені своє бачення того, як вони збираються реформувати вугільну галузь. Дам вам деякі цифри: в загальному рахунку, в Україні 90 шахт. 55 шахт ми втратили, тому що ці шахти зараз перебувають під контролем російських терористів. Ми втратили основні марки вугілля, які поставляються на електростанції, від яких залежить Україна.

В тренді
Всі дізнаються правду – РНБО проведе аудит держземель в Конча-Заспі і Пущі-Водиці
В тренді
Екс-нардеп побив "слугу народу" Соломчука в прямому ефірі: відео
Фото: скріншот
В тренді
Загрожують катастрофічні наслідки: РФ збільшила кількість кібератак на Україну
Ілля Вітюк, фото: СБУ

У нас залишилися державні шахти, які вкрай неефективні. Ну, ось, подумайте, сьогодні середньозважена цифра собівартості на державній шахті – 2100 грн. за тонну вугілля. При цьому тариф на електроенергію ставлять тільки 1100 грн. Хто буде компенсувати цю 1000 грн.? У нас зараз виникла заборгованість по заробітній платі на державних шахтах. Я дав доручення: 400 млн. грн. вже виділено, 300 з яких пішло в п'ятницю на погашення заборгованості. Але це – гасіння пожежі, а не системне вирішення проблеми. Системне вирішення проблеми лежить у по-перше – затвердженні плану реального реформування вугільної галузі, по-друге – у затвердженні ринкових і обґрунтованих тарифів.

Третє (це виходить із пункту плану реформування) – це розвиток певних перспективних шахт, приватизація, консервація і ліквідація. Але під це потрібні конкретні розрахунки – це те, що я вчора сказав міністру. Не пальцем у небо, а з калькулятором, з аудиторами і шахтарями. Дискусія не в кабінеті, а відкритий діалог про те, якою буде вугільна галузь. В інших умовах – знову прийдуть шахтарі з касками і будуть "гупати" по голові всьому уряду – і матимуть рацію. Тому що людям треба давати відповіді на запитання не тільки тоді, коли вони приходять на страйк, а робити все для того, щоб страйків не було. І це моя вимога, в першу чергу, до міністра".

Прем'єр-міністр України зазначив, що для оздоровлення економіки зараз необхідно реструктуризувати значний обсяг заборгованості країни: "У нас зараз відбувається певний парадокс: всередині країни певні політичні сили, які не читають базові закони, які прийняті, кричать, що реформи не йдуть так швидко. А ось ті люди, які дають нам мільярди доларів кредитів МВФ, це країни Великої вісімки, країни ЄС – говорять про те, що в Україні пішов нарешті активний темп проведення складних, але правильних реформ. Тому ми й підписали програму з МВФ, тому нам дали гроші, саме тому сьогодні Україна має на казначейських рахунках у середньому близько 30 млрд. грн. у порівнянні зі 100 тис., які були у попередньому році. Але основне, що необхідно зробити – реструктуризувати значний обсяг заборгованості, який у нас зараз висить важким тягарем на українській економіці. 23 млрд. доларів повинні бути реструктуризовані. Ну, ви розумієте, як йдуть переговори з кредиторами? Вони хочуть отримати більше. А я хочу заплатити менше. І ми з ними будемо вести цю дискусію, тому що я відстоюватиму національні інтереси України. Ми в складних умовах, і в цих складних умовах ми будемо виконувати нашу спільну програму з МВФ, знімати вантаж з української економіки і створювати умови для зростання економіки. А таке зростання буде, якщо ми виконаємо програму. 2016 рік – це перший рік росту".

Реклама

Він також додав, що активізація боротьби з корупцією "залежить від керівника Антикорупційного бюро". "Він отримав серйозний карт-бланш, і тому все в його руках. Бюро має запрацювати. Але до того моменту, коли воно запрацює – у нас працює Міністерство внутрішніх справ. Нагадаю, 63 слідчих Міністерства внутрішніх справ з особливо важливих справ тепер отримують по 30 тис. грн. заробітної плати. І всі ці арешти, і боротьба з корупційною мафією тривала, триває і триватиме. І ніхто мене з цього шляху не зіб'є.

У тому числі і політичні опоненти, які влаштовують різного роду політичні скандали і протистояння. Також Генеральна прокуратура, яка активно взялася за боротьбу з корупцією, і разом з МВС – це спільне завдання. Не тим, що посадять сільських голів і дрібних чиновників. Це не боротьба з корупцією – це видимість. А посадками і арештами високих чиновників, як це було зроблено під час засідання Кабінету міністрів, як це було зроблено під час службових розслідувань щодо митниці, податкової, фінансової інспекції. Як це зроблено із зачистками ключових державних осіб. Тільки тоді люди повірять у справедливість. А не тоді, коли притягують до відповідальності дрібного чиновника. Дрібний чиновник сам перестане брати, коли побачить, що це не блеф, а реальна боротьба з корупційною мафією і що до нього можуть дістатися", – підсумував Арсеній Яценюк.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти