Арешт Савченко і жорстка реакція Києва на російські вибори: головні події тижня

24 березня 2018, 10:13

Головними дійовими особами тижні можна назвати генпрокурора Луценка і нардепа Савченко

Звітний тижденьпочавсязобговореннярезультатівросійськихвиборів,продовжилася"гарячими"подіямиу ВерховнійРаді,апередсамимивихіднимистався гучнийарештнардепаНадіїСавченко.

Реакція Києва на вибори РФ в Криму

Реклама

Президент України Петро Порошенко назвав результати виборів РФ в Криму нікчемними. Зайогословами,легітимнимипрезидентськимивиборамивКримуможутьбутитількивиборипрезидентаУкраїни."ЧерговаспробаКремлялегітимізуватиагресіюіанексіюповністюприреченанапровал".

Міністрзакордонних справУкраїниПавлоКлімкінвсвоючергупід часпоїздкивБрюссельпередавпредставникамЄвропейськогоСоюзусписок з 140 осіб, причетних до виборів РФ в Криму. Зайогословами,йогоєвропейськіколегивиявили велику цікавістьдозустрічіглавМЗСкраїнЄС.

В четвер, 22 березня, Верховна Рада прийняла рішення по російських виборах в Криму. Депутатипідтрималипроектпостанови"Про заявуВерховноїРадиУкраїнищодоневизнанняУкраїноюлегітимностівиборівпрезидентаРосійськоїФедераціїнатимчасовоокупованихтериторіяхУкраїни-Автономній РеспубліціКримтамістіСевастополь".

Візит Порошенка в Катар

ПрезидентУкраїни 20 березнявідвідавзофіційнимвізитомКатар,депровівпереговоризвищимкерівництвомцієїарабськоїкраїни.такожсторонидомовились про військове співробітництво і підписали ряд угод.
ТакожУкраїнаіКатарпідписалиугодупробезвізовий режим. Порошенко озвучив деталі угоди. Зайогословами,будутьствореніунікальнітуристичніможливостідляукраїнціввКатарі,іплануєтьсявелика кількістькатарців,яківідвідаютьУкраїну.

Також стало відмо, що Катар готовий продавати Україні скраплений газ. Глава государства отметил, что поставки из Катара через терминал в Польше или Босфор усилят энергетическую безопасность Украины.

Реклама

Депутатам заборонили приходити в Раду зі зброєю

Верховна Рада 20 березня заборонила нардепам проносити зброю в парламент.Новийзаконзабороняєпарламентаріямпроноситизабороненііншимизаконамипредметинатериторіюключовихдержустановкраїни-ранішеукраїнськезаконодавствоцедопускало.

В тренді
Зеленський розповів, що думає про майбутню зустріч Путіна та Байдена

Наступного дня на вході в парламент встановили сканери для перевірки депутатів. Такіпристроїз'явилисянавсіхвходахвбудівлюпарламенту-такимчиномпочавдіятиприйнятийзакон.Єодинцікавиймомент-якщонардепвідмовитьсявідперевіркиречей,йогоне змусятьцезробити.

Народний депутат Володимир Парасюк став "героєм" першого скандалу, пов'язаногоновимиправиламидлядепутатів.Віннасилупройшовперевіркунанедавновстановленихсканерахпривходівпарламент,посварившисьзі співробітникамидержохорони.Більштого,нардепахотілироздягнутиіпровестиогляд,алевінзнявтількиремінь.

Докази ГПУ підготовки Савченко терактів в Києві

ГенеральнийпрокурорЮрійЛуценкорозповівназасіданніРегламентногокомітету,щоСавченко просила допомоги в організації атак офіцерів 8-го полку спецназу. Зайогословами,протягомліта-осені2017рокуРубанінароднийдепутатСавченкопідшукувалиспівучасниківівиконавцівтерористичного акту.
Реклама

Також він розповів, що Савченко і Рубан через ватажка "ДНР" отримували зброю з Росії. Зайогословами,вонидосяглидомовленостізватажкомтерористичноїорганізації"ДНР"ОлександромЗахарченком попоставкамзброїдляпроведеннятеракту.

Втойжедень,алевжеу ВерховнійРаді,ЮрійЛуценкооприлюдниввідео доказів силовиків, як Савченко і Рубан готували теракти в Києві. НакадрахвідображенізустрічізофіцерамиЗСУ,пристрілказброїнаполігонііпереговорищодопланіватакинаурядовийкварталвстолиці.

Зняття недоторканності і суд по Савченко

В четвер Верховна Рада зняла з Савченко недоторканністьідозволилапритягти докримінальноївідповідальності.Депутатипідтрималивсітри подання-зняттянедоторканності,затриманняіарешт.ЧерездеякийчасїїзатрималиівідвезливСБУ.Післяголосуванняу ВерховнійРадіСавченковийшладо рідних,поспілкуваласязнимиіповернуласядо Верховної Ради,деібулазатримана.СлідчийзачитавїйїїправаізапропонувавпройтивмашинудляпоїздкивСБУ.УжевСБУїйоголосилипідозруворганізаціїтерактіввКиєві.

23березня відбувсясудщодо обрання запобіжного заходу.Розглядклопотаннясторони обвинуваченнятриваловесьробочийденьітількипідвечірсуд прийняв рішення.СуддязадовольнивпроханняпрокурораіСавченковідправилипідарештнадвамісяці.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти