Американський експерт: "Мінськ-2" – краща угода для РФ, тому вона продовжує стримуватися"

19 березня 2015, 16:12

Вікторія Розендаал Вікторія Розендаал

Позиція Німеччини в питанні санкцій проти РФ – головна, вважає Майкл Кофман

Сьогодні починає роботу Рада ЄС, в ході якого лідери країн-членів союзу серед інших питань обговорять ситуацію в Україні та санкції відносно Росії. Перебуває в Брюсселі український прем'єр Арсеній Яценюк заявив під час візиту, що дискусія може йти тільки про продовження і підвищенні санкцій відносно РФ. Минулого тижня ЄС вже пролонгував персональні санкції (заборону на в'їзд до ЄС і заморожування активів) проти 150 росіян і 37 юросіб до вересня 2015-го. Економічні санкції збираються продовжити в червні, правда, єдності з цього питання в ЄС все менше.

Реклама

Ми розпитали світових експертів про ефективність санкцій, перспективи їх продовження і реакції на них жителів Заходу. Всім експертам ми ставили однакові запитання. Першими публікуємо відповіді Майкла Кофмана.

_-1_259_02Майкл Кофман, експерт Академії державної політики при Інституті Кеннана

1. Наскільки ефективні санкції ЄС проти РФ?

Санкції – ефективний інструмент, але вони вимагають часу. У перспективі РФ до них досить чутлива.

Але поки бажання РФ проводити нинішню політику відносно України перемагає над ціною, яку доводиться за це платити.

Реклама

Цей рік буде моментом істини: стане зрозуміло, що РФ хоче отримати від цього конфлікту і скільки вона готова за це платити.

2. Може, ЄС повинен посилити санкції? Коли і наскільки? Коли ЄС може послабити санкції? Від чого це залежить?

Повинно відбутися щось особливе, щоб Захід ввів додаткові економсанкції. Зараз серед західних країн немає консенсусу з приводу подальшого введення санкцій, хоча США і їхні представники в Європі працюють над таким планом і готують союзників до можливості введення додобмежень.

Позиція Німеччини тут є головною. ЄС і США знаходяться на чисто реакційних позиціях: поведінка РФ і України – вирішальні чинники.

У вересні 2014-го РФ явно не хотіла припинення вогню. Тепер після здачі України Дебальцеве, здається, вона хоче перерви в бойових діях або заморожування конфлікту.

3. Які ще кроки ЄС може зробити, щоб зупинити агресію РФ проти України?

"Мінськ-2" – краща угода для РФ, тому вона продовжує стримуватися. Окремі бої трапляються, але якщо РФ почне масивну атаку, це запустить нові санкції.

Реклама

Українські лідери усвідомлюють це і, відверто, не особливо прагнуть до виконання "Мінська-2". Запити на поставки зброї, введення миротворців, спроби представити все так, ніби припинення вогню порушено – неплідно, коли мова заходить про європейську політику. Берлін не хоче відправляти в Україну зброю і не хоче подальшого продовження війни.

4. Як західні політики і жителі країн ЄС і США відгукуються про санкції?

ЄС і США орієнтовані на фінансовий порятунок України. Але МВФ регулярно нагадує Києву: продовження конфлікту цьому не сприяє, для цього необхідний мир. Ось де у Заходу є план – політика і стратегія. РФ продовжить дестабілізувати Україну, щоб зруйнувати реформаторські зусилля Заходу. Продовження конфлікту – найпростіший спосіб для РФ цього домогтися, але також і найдорожчий.

Відповіді решти експертів читайте в завтрашньому номері газети "Сегодня" і на сайті "Сегодня.ua".

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти