Олександр Вілкул: "Ми повернемо людям гордість за свою країну"

Народний депутат, висунутий Опоблоком в президенти, розповів про шанси на виборах, своє бачення шляхів виведення країни з економічної кризи, досягнення миру на Донбасі і про відносини з іншими країнами

- Олександре Юрійовичу, ми увійшли в новий рік – рік виборів президента і парламенту. Ви висуваєтеся кандидатом в президенти від Опозиційного блоку. Чи вважаєте, що настав ваш час?

- Так, безумовно. Я 2018 року провів понад сто зустрічей. Чого хочуть українці? Миру, нормального людського життя. Вони хочуть, щоб їхніх чоловіків і синів не забирали на війну, щоб кожен день в зведеннях не було повідомлень про загиблих, щоб можна було ходити на роботу з нормальними умовами та гідною заробітною платою, щоб можна було планувати життя. Щоб медицина була доступною і якісною, щоб якість освіти дозволяла дітям знайти своє місце в житті. Люди хочуть знову почати пишатися своєю країною.
Настав наш час – час відновлення миру шляхом переговорів. Час боротьби з бідністю, скорочення в рази витрат держапарату, підтримки промисловості та створення умов для нормальної роботи і розвитку бізнесу.

Реклама

- Ваша участь в президентських перегонах вплине на результат Опозиційного блоку на парламентських виборах?

- Президентські вибори, звісно, вплинуть на парламентські. Ми відчуваємо, як зростає підтримка Опозиційного блоку. Чому це відбувається? По-перше, ми реальна, а не картонна опозиція. Ми не пропонуємо нічого схожого на "Порошенко 2.0", не підігруємо владі, не вносимо розбрат в опозиційний рух, не є нічиїми маріонетками.

За нас говорить не помітна реклама, а конкретні досягнення минулих років. У нас десятки тисяч членів партії, депутати у всіх рівнях місцевих рад, мери міст. Так, вони відчувають колосальний тиск, але продовжують залишатися з Опозиційним блоком і працювати на благо людей. З кожним днем нас стає все більше, тому впевненість в перемозі – є.

Реклама

Потрібно теж розуміти, що Україна вже дійшла до краю. Нижче падати нікуди. За п'ять років зруйнована країна, мільйони людей втратили свій будинок і живуть на валізах, молодь масово виїжджає, економічні зв'язки обірвані, через відкриті кордони йде потік імпорту. Якщо ситуацію не розгорнути на 180 градусів, ми країну втратимо. Альтернативи вже немає: тільки зміна влади, тільки рух вперед. Це розуміють все більше людей.

- Давайте поговоримо про вашу біографію. У вас великий досвід управління. У вас унікальний для нинішніх політиків трудовий шлях – починали на робітничих спеціальностях, а дійшли до керівних посад в промислових підприємствах і уряді. Якими досягненнями ви найбільше пишаєтеся?

- Я насамперед виробничник. І для мене ключовим є будувати і творити. У нас не злиденна безперспективна країна, у нас обдурена і розкрадена країна. Мені для того, щоб давати результат, ніколи не потрібні були якісь особливі умови. Я приходив, найчастіше туди, де були проблеми, перетворював їх на завдання і домагався успіху.

Реклама

Народився в Кривому Розі, гірник в четвертому поколінні. Почав працювати в 17 років, паралельно з навчанням в інституті, на посаді помічника машиніста екскаватора, потім – машиністом екскаватора, виконував обов'язки гірничого майстра, очолював управління, дійшов до генерального директора найбільших гірничо-збагачувальних комбінатів. Пишаюся тим, що вивів підприємства з кризи, погасив заборгованості за зарплатами, створював робочі місця.
Був губернатором Дніпропетровської області. В області успішно реалізовував ті пропозиції, з якими ми з Опоблоком зараз йдемо на вибори.

Буде розвиток промисловості та економіки – буде робота, реальне зростання зарплат і пенсій, кошти в бюджеті і гідне життя. Іншого рецепту немає.

Гроші з неба не падають, їх потрібно заробити. Зайдіть на сайт державної статистики. З 2010-го по 2012-й, коли я був губернатором, обсяги промислового виробництва в Дніпропетровській області зросли на 24%. Накопичена раніше заборгованість із зарплати була скорочена в 16 разів. Зростання середньої заробітної плати в регіоні був майже вдвічі (з 1963 до 3312 грн, або з 245 до 414 доларів за курсом 8). В області було створено понад 200 тисяч нових робочих місць, на розвиток регіону було залучено понад 2 млрд доларів іноземних інвестицій.

4-_3

У парламенті: "Ми відчуваємо, як зростає підтримка Опоблоку". Фото: прес-служба О. Вілкула

- Ви працювали віце-прем'єром з питань житлово-комунального господарства. І як зараз оцінюєте зростання тарифів для населення?

- Свого часу наш уряд зробив все, щоб не перекласти тягар комунальних платежів на простих людей. При мені тарифи ЖКГ не зросли ні на копійку, газ коштував 930 грн за тисячу кубометрів, а зараз – 8 тис. 548 грн. Мало не кожна друга родина повинна віддати за "комуналку" левову частку свого річного доходу.

Ми працювали, знижували енергоспоживання, впроваджували енергозберігаючі технології, які не заганяли людей в комунальне рабство. Прийшла нинішня влада, підняла ціну на газ для населення вдев’ятеро і викачує гроші з людей.

Вся їх реформа в газовій сфері – це просто механізм викачування грошей з народу. Цими грошима потім латають дірки в бюджеті і виплачують багатомільярдні премії чиновникам з "Нафтогазу".

І керувати ефективно вони не вміють. Нагадаю, навіть під час Майдану, взимку 2013-2014 років, коли стояли 25-градусні морози і були захоплені всі органи влади, проте ми забезпечили людей теплом, водою і світлом.

- Вас намагаються притягнути до кримінальної відповідальності, зняти недоторканність. Чому?

- Це повністю політичне замовлення проти опозиції, яка не хоче домовлятися і підігравати владі. За п'ять років мене перевірили тисячі разів. Нічого не знайшли. Тому пішли на відверті фальсифікації. Останнього разу катували 70-річного чоловіка, кидали його до холодної камери взимку, щоб він дав на мене брехливі свідчення. Але він не зламався і заявив про тортури, це бачила вся країна – засідання регламентного комітету парламенту показали всі центральні телеканали. Навіть провладні депутати в результаті відмовилися голосувати за те, щоб посадити мене до тюрми.

У влади нічого не вийде. Я не зраджу мільйони людей, які вірять нашій команді.

- Як оцінюєте свої шанси, на який електорат спираєтесь?

- Шанси – це кількість прихильників, які тебе підтримують, і вони більше, ніж показує будь-яка соціологія. Подивіться на будь-яке соцопитування. Мінімум 50% опитаних відмовляються відповідати. А на виборах вони підтримають не війну до останнього українця, а мирну і успішну Україну.

Я йду не сам, я – член команди Опозиційного блоку. Що таке Опозиційний блок – це партія миру і розвитку – найсильніша опозиційна сила в країні. Реальну альтернативу чинній владі представляє на сьогодні тільки наша політична сила.

Мир і економічний розвиток – дві головні вимоги Опозиційного блоку. І в центрі всіх рішень, реформ і стратегій держави повинні стояти інтереси людини. Люди – це не просто населення, яким можна маніпулювати під диктовку зовнішніх сил, які не піддослідні для проведення експериментів, як це робить нинішня влада. Люди – головна цінність нашої країни. І в цьому Опозиційний блок відрізняється від всіх інших учасників виборів.

1--2018------

Херсон. Зустріч з працівниками суднобудівного заводу. Фото: прес-служба О. Вілкула

- Якщо вас оберуть, ваші перші кроки на посаді президента?

- Є три головних завдання, якими я займатимуся з перших хвилин. Перше – перезапуск переговорного процесу і швидко припинити війну на Донбасі. Ми про це повинні забути як про страшний сон.

Друге – боротьба з бідністю, непідйомними тарифами і високими цінами.

Третє – стимулювання економіки і відродження національної промисловості. Тільки це забезпечить реальне, а не інфляційне зростання зарплат, гідні пенсії і гідне життя.

- Як досягти миру в Україні? Чи є альтернатива Мінським угодами?

- Алгоритму Мінських угод альтернативи немає. Але справа не тільки в Мінських угодах. Нинішня влада не хоче припинення вигідної їй війни. Вважаю, що миру можна домогтися виключно дипломатичним шляхом, і це прописано в Мінських угодах. Треба їх розширити – давайте це робити, але нинішня влада ж просто заробляє на війні...

За час після підписання "Мінська-2" загинули тисячі людей. І вище керівництво країни несе персональну відповідальність за загибель кожного громадянина нашої країни.

Наша позиція зрозуміла: потрібно окремо розмовляти з США і РФ, зближувати позиції і голосувати за спільну резолюцію в Радбезі ООН. Швидке відновлення миру – це наше перше завдання після приходу до влади.

- Які головні економічні кроки містить ваша програма з виведення країни з кризи? Що головне, на ваш погляд, для промисловості і сільського господарства?

- Реально на цих виборах боротимуться навіть не кандидати, а фактично дві концепції розвитку країни.

Концепція МВФ, якому від нас потрібно тільки сировина, земля і "заробітчани". Їх мета – 15-мільйонна аграрна країна з проданою землею і жебраками людьми. У разі перемоги чинної влади або кандидатів з такими ж ідеологічними установками ця концепція продовжить реалізовуватися.

Друга концепція – багатої, мирної, реально незалежної, позаблокової України, головним в якій є кожна людина, її безпека і добробут. Наші пріоритети: відновлення миру в країні і відродження економіки, що дасть людям гідну роботу, гідну зарплату і гідне майбутнє. Третій пріоритет – підтримка промисловості та подальшого економічного розвитку. Буде сильна економіка – буде реальне, а не інфляційне зростання зарплат і гідні пенсії. Заробляти на війні, як це робить нинішня влада, ми не будемо.

В основі нашої економічної програми лежить здоровий глузд і національний прагматизм. Що вигідно громадянам України, то повинно бути вигідно і державі.
Яскравим прикладом є Конрад Аденауер (федеральний канцлер ФРН. – Авт.), який для відновлення післявоєнної Німеччини посадив за один стіл банкірів, промисловців, профспілки, соціальну сферу і швидко відновив зруйновану Німеччину.

3--2018_-----

У кулуарах. Люди йдуть з питаннями до опозиціонера і після зустрічі. Фото: прес-служба О. Вілкула

- Як оцінюєте реформи, що проводяться в Україні: медичну, освітню, інші?

- Це не реформи, це цинічні експерименти над людьми. До чого повинні вести реформи? До неухильного поліпшення якості життя простих українців. Це головна мета. А що відбувається зараз?

Реформа охорони здоров'я провалена? Провалена. Запитайте у наших громадян. Краще не стало, просто тепер більше беруть грошей, медустанови закриваються.

У сфері охорони здоров'я є прихильником страхової медицини, при якій бюджетникам, дітям і пенсіонерам страховка надається безкоштовно за рахунок держави, а працівникам підприємств – за рахунок роботодавця. І з цією страховкою люди можуть піти до тієї лікарні, де їм більше подобається, де краще якість лікування. У мене є практика реалізації такого проекту. Одним з перших в Україні я реалізував це на промислових підприємствах, якими керував.

Реформа освіти провалена. Понад півтори тисячі шкіл закрили, борги за зарплатами перед вчителями, які також звільняються. В результаті заборони вчитися рідною мовою отримали конфлікт вже з Угорщиною, Польщею, Румунією, а діти не знають ні української, ні російської, ні англійської.

Децентралізація. Простий приклад. Раз Сміла замерзла, значить, жодної децентралізації немає насправді. Тому що децентралізація вимагає глибоких адміністративних змін, тотального скорочення держапарату, перенесення з центру на місця прийняття рішень, електронну систему управління країною. На місцях повинні реально з'явитися гроші для розвитку. Це є? Ні. Ось і відповідь.

- Оцініть рух України до ЄС і НАТО. Чи правильним шляхом йдемо?

- Виступаю за нейтральний статус країни і припинення війни до останнього українця. Гарантом нашої безпеки буде сильна українська армія.

Україна історично та географічно знаходиться в полі інтересів трьох потужних сусідів – Росії, Євросоюзу і Туреччини. Ми можемо бути або полем битви між трьома гравцями, або жити з ними в світі, маючи статус нейтральної держави, підкріпленого реально ефективними міжнародними договорами. Такий статус вибрали Австрія, Швейцарія, Фінляндія та Швеція, і цей досвід мені здається успішним.

Стосовно євроінтеграції, то ринок ЄС для України стратегічно важливий, і ми – європейська країна. Розвивати відносини потрібно. Інша справа, що на догоду політичній кон'юнктурі була підписана невигідна для України економічна частина Угоди про асоціацію з ЄС, яка просто відкрила ринок України для європейських товарів, але ми мало що отримали натомість. Треба переглядати окремі положення цієї угоди. Нам визначили такі квоти на безмитну поставку українських товарів до Європи, що вони вичерпуються вже на початку року, а далі треба платити мита, які різко знижують конкурентоспроможність наших товарів. Необхідно підходити до таких питань з точки зору національного прагматизму і взаємної вигоди, а не з позиції бездумного відкриття своїх ринків заради політичних декларацій.

Принципово важливі для нас ринки Китаю, Близького Сходу і відновлення традиційних зв'язків з ринками країн СНД. Де вигідно для України – там і торгувати. Але підкреслюю, найголовніше – відновлення миру. І це перше, що ми зробимо.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Допомога під час війни
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Наші гроші
Більше новин
Life новини
Більше новин
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

42349.35

Bitcoin Cash (BCH)

235.01

Binance Coin (BNB)

236.17

Dogecoin (DOGE)

0.1

Ethereum Classic (ETC)

20.28

Litecoin (LTC)

73.49

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
52,50
52,00
52,00
36,09
52,90
50,90
51,90
34,40
54,59
53,18
53,09
34,99
54,84
53,47
53,46
35,75
54,90
52,90
51,90
35,00
58,88
56,49
55,49
36,21
58,99
56,99
55,99
35,55
58,99
56,99
55,99
35,64
59,99
57,99
57,99
35,73
-
51,06
50,17
33,75
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Вони нас підтримали
легенди спорту

ВЕЙН ГРЕЦЬКІ. Ми всі згодні, що це безглузда війна. Ми всі бажаємо всім в Україні всього найкращого та молимося за них.

ПЕЛЕ. Я надсилаю свою солідарність народу України. Я молюся і прошу Бога, щоб запанували мир, свобода та любов

ДОМІНІК ГАШЕК. Кожен дорослий у Європі добре знає, що Путін – божевільний убивця, і що Росія веде наступальну війну проти вільної країни та її народу.

ПАОЛО МАЛЬДІНІ. Ніхто не очікував побачити війну на європейській землі, ми хочемо бути на боці народу України.

КЛАУДІО ТАФФАРЕЛ. Дорогі друзі, українці! Наразі весь світ стежить, хвилюється та обурений тим, що відбувається в Україні. Бажаю, щоб на вашу землю якнайшвидше повернувся мир.

1 /2
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

36.74

Євро (€)

39.6

"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти