Активи Азарова за кордоном залишаться під арештом – Генпрокуратура

21 грудня 2018, 09:25

Всі виявлені активи колишніх чиновників часів Януковича арештовані в рамках кримінальних проваджень, повідомив Лисенко

Активи екс-прем'єр-міністра Миколи Азарова залишаться під арештом, не дивлячись на рішення Європейського суду про скасування персональних санкцій. Про це в Facebook заявив прес-секретар Генпрокуратури Андрій Лисенко.

"Практично всі виявлені активи колишніх високопоставлених чиновників часів Януковича, в тому числі Азарова, заарештовані в рамках відповідних кримінальних проваджень як в Україні, так і за кордоном. Арешт згаданих активів у кримінальних провадженнях триватиме незалежно від дії адміністративних санкцій ЄС і Швейцарії", - написав він.

За словами Лисенка, дані активи можуть повернути Україні після вступу в законну силу відповідного рішення суду, а на сьогодні санкції ЄС діють щодо 13 українських екс-чиновників, Швейцарії – в відношенні 18.

"Скасування судом ЄС прийнятих в попередні роки рішень Ради ЄС про продовження санкцій відносно окремих осіб не впливає на діючий режим санкцій Європейського союзу", - додав він.

Також представник Генпрокуратури повідомив, що уряд Швейцарії вирішив продовжити ще на рік санкції щодо оточення екс-президента Віктора Януковича.

Раніше повідомлялося, що
Суд ЄСанулювавсанкції,якібулинакладенінаМиколу Азарова, введеніпротиньогов2014 році іпродовженів2015-му.Відповіднерішеннясудприйняв19 грудня.Судтакожзобов'язав РадуЄСоплатитивсісудові витратипо обохпозовах-першоїідругоїінстанції.

Реклама

Якзазначається,церішенняне означаєвиключенняАзаровазчинногоперелікусанкційЄвросоюзу.

Єдвіпричини,чомусудмігпітинаприйняттятакогорішення,розповіввкоментарісайту "Сегодня" юрист Іван Ліберман.

"Перше,цепорушенняпроцедури.Неважливо,абоправоохороннимиорганами,абосудомУкраїни.Друге,порушенняматеріальнихнормправа-хтосьщонеправильнопідрахував,якіськопійки.АдвокатиАзаровавчепилисявякесь порушення.ВЄвропейськомусудівседужесерйозно-мінімальнепорушенняведедоскасуваннявирокуаборішення.Тамвседужечіткоідужесуворо", - припускає Іван Ліберман.

ПрицьомусудпостановивсплатитипослугиадвокатівАзарова,коментуєексперт.ІдругогошансувідновитисправупротиАзаровауУкраїни небуде.

"Мизвами,здержбюджету,зподатківбудемовиплачуватиадвокатамАзарова.Другогошансунемає.РішенняЄвропейськогосудуєостаточнимібеззаперечнимувиконанні",-додаєЛіберман.

Нагадаємо, 6 березня2014роки ЄСввівсанкціїу виглядізаморожуванняактивівпротиколишніхукраїнськихчиновниківчасівпрезидентстваЯнуковичазазловживанняздержавнимифінансамиіпорушенняправлюдини.

Реклама

УберезніцьогорокуРада ЄС продовжиласанкціїпротиекс-президентаУкраїниВіктораЯнуковичаійогосоратників,одночаснобулизнятіобмеженнящодоколишньогоміністраюстиціїУкраїниОлениЛукашінардепаСергіяКлюєва.

Усписку санкційразомзЯнуковичемперебувають екс-прем'єрМиколаАзаров,колишнійглаваМВСВіталійЗахарченко,екс-генпрокурорВікторПшонкатайогосинАртем,екс-главаАПАндрійКлюєв,колишнійзаступникміністравнутрішніхсправВікторРатушняк,колишнійпершийвіце-прем'єрСергійАрбузов,екс-міністрдоходівізборівОлександрКлименко,екс-міністренергетикиЕдуардСтавицький,екс-міністросвітиДмитроТабачник,олігархСергійКурченко.

Раніше повідомлялося, що Янукович іАзаровпотрапиливсписокдрузівПутінав нових санкціях США.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти