Агент "Юрек": чому глава Польської православної церкви відкинув автокефалію України

Польську православну церкву вважали частиною радянського впливу

У 2009 роціавторитетнепольськевиданняRzeczypospolitаопублікувалорозлогустаттюпро зв'язкимитрополитаВаршавськогоівсієїПольщіііншихправославнихієрархівкраїнизіспецслужбамиПНР,зякоїсталовідомо,щомитрополит  Польської православної церкви Савва – ніхто інший, як агент "Юрек".

Про цежурналістВіталійПортніковпишенасторінкахсайтуукраїнськоїредакціїРадіо "Свобода".

Реклама

Багато священиків і парафіян Польської православної церкви стали вимагати відставки своїх пастирів. Але митрополит Сава не пішов, а нагадав парафіянам про прощення гріхів і вибачився від імені всього православного духовенства.

Цікаво, що за часів боротьби руху "Солідарність" з комуністичним режимом (початок 1980-х рр.) очолювана Саввою ППЦ не сприяла активістам, а сам Савва навіть закликав православних своєї єпархії не брати участь в діях, які "суперечать інтересам держави" і підтримав введення воєнного стану в Польщі.

У той же час польський костел в ті роки відкрито підтримував "Солідарність", а одним з героїв опору став ксьондз Єжи Попелюшко, нагадав автор статті.

За його словами, Польську церкву навіть змусили відмовитися від автокефалії, яка була надана їй Вселенським патріархатом і попросити про автокефальний статус московського патріарха – хоча ніякого права надати їй такий статус у РПЦ не було. Тому Польську Православну Церкву в ті роки вважали просто філією РПЦ, частиною радянського впливу в країні. Інша справа, що своєю боротьбою з "Солідарністю" митрополит Савва та інші ієрархи сіяли ворожнечу між польськими громадянами різного походження та віросповідання.

Спецслужб соціалістичної Польщі давно немає, їх архіви оприлюднені – завдяки чому ми й знаємо, що багато заяв митрополита Савви були пов'язані не з політикою, не з його поглядами, навіть не з порадами РПЦ, а з зобов'язаннями агента "Юрека", продовжує Портніков.

"Про все це слід пам'ятати, коли дізнаєшся, що ієрархія Польської автокефальної православної церкви не підтримала процес надання автокефалії православної церкви в Україні", – резюмував він.

Нагадаємо, сайт "Сегодня" повідомляв, що
Польська православна церква заборонила спілкуватися з УПЦ КП іУАПЦ.Заборонапоширюєтьсяналітургійнітамолитовніконтактипольськихправославнихсвящениківзукраїнськими.

Такожнагадаємо,щопредстоятельФінляндськоїправославноїцерквиЛевзаявив,щоукраїнці мають право на незалежну церкву

Читайте також:

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Далі по темі

Останні новини
Реклама
Пряма трансляція ukraine24
Опитування
Влада
Візит Зеленського до Байдена у Вашингтон
Докладніше
Кейт Вінслет для LA Times

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти