Адміністрація Порошенко вітає санкції проти Росії і закликає Путіна уникнути подальшої ізоляції

30 липня 2014, 15:49

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

Російське керівництво має усвідомити, що логіка експорту тероризму не має майбутнього і завжди буде отримувати гідну відповідь, заявив Чалий

Заступникглави АдміністраціїПрезидентаВалерійЧалий вважаєнові санкціїЗаходу щодо Росіїадекватною відповіддюна діїРФподестабілізаціїситуаціївУкраїні.

Як передаєкореспондент"Сегодня.ua", про цеЧалий заявивнабрифінгувкризовомумедіа-центрівКиєві.

"Вперше зпочатку агресіїРФпротиУкраїнисанкції ЄСвийшли зарамкиперсональнихобмежувальних заходів,наприкладзаморожуваннярахунків івізовихзаборон.Цеадекватний крок,крокпартнерський,який говорить про те,щодотримуютьсяпартнерськихцінностейі про те,що ціспільні цінностівсе-такизалишаються основою,квінтесенцієюз розвиткуЄС,до якоговмайбутньому хочеприєднатисяУкраїна",- сказав Чалий.

Він зазначив,що узгодженнянових санкційсталоможливим завдякисолідарностіяквсередині ЄС,такі завдякитрансатлантичноїсолідарності.

За його словами,це такожсталореакцієюнапостійний діалогі асоціаціюУкраїниз ЄС.

"У цьому контекстіглавадержавивітає домовленостілідерівВеликобританії,Італії,Німеччини,СШАта Франціївід 28 липня,атакожчітку позиціюКанади і Японіїщодо приєднаннядо посиленнясанкцій,та інших країн-партнерів,які йдутьвцьому напрямку",- заявивЧалий.

Він акцентував,щотаким рішеннямці країнипоставилипозиціюреагування на загрози тацінніснупозиціювищеторговельних та економічнихвтрат.

"Мизакликаємо Росіюуникнутиподальшого поглибленнявласної міжнародноїізоляціїі припинитибезпосереднє втручанняв ситуацію насходіУкраїни",- продовживЧалий.

Він підкреслив,щобезперешкоднийпрохідбойовиків,озброєння і технікичерез кордон іобстрілиУкраїниз територіїРФповинні негайноприпинитися.

"Російське керівництвомає усвідомити,що логікаекспортутероризму немає майбутньогоі завжди будеотримуватигідну відповідьміжнародного співтовариства",- заявивзаступник голови АП.

Він зазначив,що в міжнародномуспівтовариствірозглядається питанняпро визнаннятакзваних ДНР і ЛНРтерористичнимиорганізаціями.

Також віннагадав,щоУкраїнанаполягаєна припиненніанексії КримуРосією.

"Ми вважаємо,що нормалізаціявідносин іУкраїниз Росією вмайбутньому, і ЄСз Росієюнеможливабез припиненнянезаконноїанексії Криму.Ми незбираємосявідсуватицюпроблему назадній план,вона такожзнайшлаадекватну відповідьвсписку санкцій,запровадженомута ЄС таСША...Офіційна позиціяУкраїни- Кримбув,є і будеукраїнським",- сказав представникАдміністраціїпрезидента.

Він зазначив,щоУкраїназараз працюєнадюридичнимпакетом,який зробитьможливимприпиненняанексіїпівострова.

Також Чалийзазначив,що якщоагресіяРФ неприпиниться,альтернативнимдляРосії залишитьсялише шляхізоляції.Прицьому він додав,що такийшлях у майбутньому"не потрібеннікому".

"Ми невідмовляється відбагатостороннього діалогудлятого,щобвикористовуватидипломатичні заходи,які бсупроводжувалидосягнення результату",- сказав він.

Також Чалийвисловив думку,що введеннясанкцій -це дієвийспосіб.

"Важливою причиноютакихдійстала,по-суті,незміннаситуаціяв Донецькій і Луганськійобластях,де терористипродовжують отримуватитехніку,важку техніку,підтримуютьсявогнем",- зазначив він.

Заступник глави АПдодав,що,на його думку,терористичнийакт,що призвівдо падіння"Боїнга-777",такожпідштовхнувсвітову спільноту доболееерішучих дій.

Нагадаємо,вчораЄвросоюз погодивдодаткові санкціїпроти Росії,обмежившиекспорт обладнаннядлянафтової промисловості,заборонивширосійськимбанкамз державною участюпродавати акціїабо облігаціївЄвропі,атакожзаборонившиукладення новихконтрактівна постачаннязброї,машинного обладнання,електронікита інших товарівподвійного призначення.Крімтого,черговісекторальнісанкції щодоРосії вчораввелиСША.Зокрема,СШАввелисанкції противідкритогоакціонерного товариства"БанкМоскви",ВАТ "Россельхозбанк" і банку"ВТБ".

[LINKED_ARTS]

В тренді
Рада без їдальні: де харчуються і які чайові лишають нардепи (відео)
Реклама

Всі подробиці в спецтемі Протистояння на сході України

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти