Підсумки року роботи уряду Гройсмана: відставка чи новий імунітет

5 квітня 2017, 20:50

60% експертів вважають, що депутати не приймуть рішення про відставку Кабінету міністрів і тільки 7% переконані, що ця відставка відбудеться

Верховна Рада України залишить працювати уряд Володимира Гройсмана після його звіту про річну роботу, вважає більшість експертів. Про це свідчать результати експертного опитування "Підсумки року роботи уряду Гройсмана: відставка чи новий імунітет", які представив 5 квітня керівник аналітичного відділу Агентства медіастратегій Євген Булавка в агентстві "Інтерфакс-Україна".

Реклама

Так 60% експертів вважають, що депутати не приймуть рішення про відставку Кабінету міністрів і тільки 7% переконані, що ця відставка відбудеться. При цьому 30% опитаних вагалися з відповіддю, а 7% експертів вважають, що парламент взагалі не буде розглядати питання уряду до жовтня.

01_12

Разом з тим 87% опитаних заявили, що відправляти у відставку уряд Володимира Гройсмана немає підстав. У той час як 13% опитаних вважають, що Верховна Рада повинна відправити уряд у відставку.

02_09

Реклама

Майже половина експертів (52%) вважають, що за рік роботи уряду вдалося відносно стабілізувати кризову ситуацію, яка виникла на початку минулого року. При цьому 40% вважають, що ситуація практично не змінилася. По 4% експертів переконані, що криза навпаки тільки поглибилася і виникла нова кризова ситуація.

03_08

На думку 46% експертів, Кабмін за рік роботи в цілому втримав ситуацію і не допустив великих провалів. Ще 30% заявили, що уряд впорався з викликами досить успішно. Тільки 17% експертів вважають, що уряд припустився помилки і не завжди належним чином реагував на виклики. Ще 7% вважають, що Кабмін в цілому спрацював незадовільно.

04_04

Серед головних досягнень уряду експерти називають: економічне зростання (33%), реформи в енергетиці та вирівнювання ціни на газ (23%), дії щодо соціального захисту, зокрема призначення субсидій та підвищення зарплат (17%), децентралізація (7%). Серед іншого (20%) в тому числі називалося: безконфліктний і злагоджений робочий режим, підвищення обороноздатності, системність в роботі, краща комунікація і ведення діалогу з суспільством.

Реклама

05_04

При цьому, на думку експертів, уряду не вдалося: забезпечити високий темп реформ (32%), ввести ринок землі (19%), забезпечити вільне ведення бізнесу (13%), провести приватизацію (16%) і подолати соціальне невдоволення (10% ). Ще 10% назвали інші варіанти. Зокрема: побороти корупцію, налагодити співпрацю з парламентом і комунікацію з суспільством.

06_03

Серед найбільш актуальних для країни рішень уряду (можна було обрати до 3-х варіантів) експерти назвали: підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 (17%), подальше нарощування місцевих бюджетів і продовження реформи децентралізації (16%), початок масштабного ремонту доріг (12%) , подолання масштабної корупції в газовому секторі (12%), своєчасну підготовку бюджету на 2017 рік з чіткими пріоритетами (10%), організацію програми субсидій (7%), дерегулювання, скасування вже більше 400 застарілих нормативних актів, які ускладнювали життя бізнесу (7 %), початок програм відродження вітчизняної економіки (4%), початок впровадження реформи державної служби (3%), підвищення заробітних плат вчителів і лікарів 1%. Інше назвали 11% експертів.

07_03

Реклама

На думку експертів, найбільшою перешкодою діяльності Кабінету Міністрів (можна було обрати до 3-х варіантів) були: активність політиків популістів у парламенті (18%), недостатня ефективність Верховної Ради у прийнятті необхідних рішень (17%), інституційна слабкість державних інститутів (13%), блокада ОРДЛО (13%), інтенсифікація спроб проросійських сил дестабілізувати ситуацію (7%), низький рівень довіри в суспільстві до влади (7%), продовження тиску на бізнес з боку контролюючих інстанцій (6%). У меншій мірі заважали: протидія реформам, що почалися, і втілення нових реформ з боку чиновників на різних рівнях (4%), загальний фон депресивних настроїв в країні (3%), та активізація тиску олігархів (1%). 11% експертів назвали інші перешкоди.

08_03

При цьому, на думку експертів, для підвищення темпу реформ уряду Гройсмана були: підтримка урядових рішень парламентом (34%), професійних кадрів у системі держслужби (20%), активізації зусиль уряду з впровадження пріоритетних реформ (12%), комунікації з громадськістю щодо здійснюваних кроків (12%) і ефективних антикорупційних заходів (2%). 20% назвали інші фактори.

09_02

В тренді
Литвин заявив про бажання стати ректором університету імені Шевченка

Щодо економічних перспектив для України 70% експертів вважають, що є позитивні сигнали, але ситуація поки не стійка – і в цьому році буде приблизно таке ж зростання економіки як і в попередньому. Ще 17% вважають, що економічне зростання в цьому році буде ще більше. Лише 6% опитаних вважають, що торішнє зростання ВВП у 2,3% призначень, а Україна не зможе утримати цю динаміку, і ситуація скоріше буде погіршуватися. Ще 7% – вагалися з відповіддю.

010_01

При цьому уряду в майбутньому потрібно зосередитися в першу чергу на: земельну реформу (9%), реформування енергетики (9%), відродження вітчизняної економіки (8%), ремонт доріг (8%), реформу охорони здоров'я (8%), продовження реформи державної служби (6%), реформування ДФС і митниці (6%), пенсійної реформи (6%), підтримки експорту (5%), приватизації (5%), залучення інвестицій (5 %), посилення обороноздатності країни (5%) тощо.

РЕЗУЛЬТАТИ ЕКСПЕРТНОГО ОПИТУВАННЯ "ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ДІЯЛЬНОСТІ УРЯДУ ЗА РІК"

1_03

2_02

3_01

4_02

5_01

6

7_01

8_01

9

10

11

Опитування проводилося в період 30 березня – 2 квітня методом телефонного анкетування. В опитуванні взяли участь 30 експертів: Волох Карл, Голубуцький Олексій, Гончарук Валерій, Горбач Володимир, Задорожний Тарас, Кобаль Геннадій, Ігор Коліушко, Кошель Олексій, Кульчицький Роман, Кушнірук Борис, Луценко Анатолій, Магда Євген, Макітра Ярослав, Манько Володимир, Новак Андрій Павлюк Святослав, Палій Олександр, Панич Олексій, Паращій Олександр, Умний Максим, Рудяков Павло, Сазонов Кирило, Семиволос Ігор, Сологуб Ілона, Таран Віктор, Фесенко Володимир, Фурса Сергій, Цибулько Володимир, Чорновіл Тарас, Яхно Олеся.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти