VIII сесія Верховної Ради: копів внесуть до бази, а штрафи за непокору прикордонникам підвищать в 10 разів

6 лютого 2018 7:00

Ілля Требор

Суд відправлять на доопрацювання, а покарання за порушення меж переглянуть

Сьогодні відкривається 8-ма сесія Верховної Ради. Цього тижня нардепи планують працювати над створенням бази даних про поліцейських, новими штрафами для порушників нашого кордону, а також відповіддю польським колегам.

Реклама

СУД – НА ДООПРАЦЮВАННЯ. Свою роботу нардепи почнуть з того, що направлять до профільного комітету законопроекти про антикорупційний суд. Їх сьогодні зареєстровано п'ять – один президентський і ще чотири від нардепів. Комітет з питань правової політики повинен буде допрацювати документи відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії та МВФ. Нагадаємо, міжнародні партнери вимагають, щоб думка міжнародних експертів враховувалося під час відбору суддів.

Політолог Володимир Фесенко вважає, що з комітету повернеться компромісний варіант, хоча навіть він влаштує не всіх:

"Одні хочуть антикорупційний суд, який буде абсолютно незалежний від президента і Верховного суду. Інші кажуть, що треба створювати, але щоб він був під деяким впливом. Треті взагалі не хочуть ніякого суду. І думати, що комітет підготує проект, який всіх влаштує, – утопія. А за термінами – в першому читанні він повинен бути ухвалений в лютому. Зволікати не можна – треба домовлятися з партнерами".

ЖЕТОНИ І ШТРАФИ. У четвер ВР займеться зовнішнім виглядом поліцейських. Копів можуть зобов'язати носити жетон з особистим номером на видному місці в області грудей. При цьому, навіть якщо правоохоронець буде одягнений в будь-який захисний засіб, номер жетона все одно має бути видно сторонньому. Облік жетонів обіцяють вести в єдиній базі даних на сайті Нацполіції. Її створенням займеться Кабмін. У реєстрі будь-який українець за номером жетона зможе безкоштовно перевірити прізвище та ім'я поліцейського, його звання та посаду. Схожу норму планують впровадити і для нацгвардійців. Їм буде заборонено знімати жетон під час служби, а база даних їх індивідуальних номерів буде розміщена на сайті Нацгвардії.

Планує Рада істотно посилити покарання за порушення прикордонного законодавства. У другому читанні розглядатиметься підвищення штрафів за злісну непокору прикордоннику з 170 грн до 1700 грн. Для тих, хто живе в Україні без необхідних документів, штраф планують підняти з 850 до 5100 грн. Нарешті, нардепи хочуть переглянути правила заборони на в'їзд до України. Його пропонується видавати не безстроково, а всього на три роки. За порушення цієї норми загрожує штраф в 5100 грн, а також можливість продовження заборони на в'їзд до 10 років. Нарешті, за в'їзд на тимчасово окуповану територію не через офіційні пункти пропуску прикордонники штрафуватимуть на 850 грн.

Реакція на радикальний крок Польщі

Реклама

Також днями спікер ВР Андрій Парубій доручив комітету у закордонних справах розглянути ситуацію з польським законом, який забороняє "заперечувати злочини українських націоналістів проти польського народу з 1925 по 1950 роки". Його, нагадаємо, минулого тижня ухвалив Сенат Польщі, а 26 січня – Сейм. Група наших нардепів виступила з гострою критикою ухваленого закону, назвавши його "радикальним антиукраїнським кроком, який може знищити фундамент добросусідських відносин між державами".

На думку політолога Євгена Магди, на рішення поляків симетрично відповідати не можна.

"Це неможливо, тому що колективне сприйняття історичної пам'яті в Україні відрізняється від сприйняття в Польщі. І тут одним рішенням ВР виправити ситуацію не вдасться. Я думаю, що ВР повинна насамперед дати оцінку діям своїх колег, а потім сприяти вивченню історії всередині України. І вже після цього шукати асиметричні шляхи для діалогу з Польщею. Але потрібно пам'ятати: закон все ще не підписаний президентом Анджеєм Дудою і може бути ветований".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти